AKTUALIZOVÁNO! HOKEJ:Salith Šumperk vs AZ Havířov 4:5

22. října 2014 - 22:09

Draci podruhé v sezóně prohráli na domácím ledě

Salith Šumperk vs AZ Havířov foto:sumpersko.net

Ve středu 22. října pokračovala 16. kolem druhá nejvyšší hokejová soutěž. Salith přivítal na domácím ledě soupeře z Havířova.

Draci se dostali do vedení již ve třetí minutě, kdy přesilovou hru dokázal využít Karel Plášek.

Salith vs AZ - 1 : 0

Havířovským se podařilo vyrovnat, ale vzápětí Draci obrátili vedení, když se dokázal po krásné přihrávce Tomáše Sedláka prosadit Patrik Moskal.

Salith vs AZ - 1:1

Salith vs AZ - 1 : 1

Hráčům Salith se nadařilo ve druhé třetině. Havířov se dostal do vedení po brankách Loskota a Pechance.

Na začátku třetí třetiny odskočil AZ o dvě branky, ale Draci stačili manko stáhnout po brankách Staňka a Sedláka.

Salith vs AZ - 2 : 2

V prodloužení gól nepadl a rozhodovaly tedy samostatné nájezdy, ve kterých byl lepší hostující celek a porazil domácího soupeře 3:2.

FOTOGALERIE: Salith vs AZ

Rozhodující samostatný nájezd si připsal Marek Loskot, který tak vstřelil hattrick šumperskému týmu.

Salith vs AZ - 2 : 3

Podrobnosti:Třetiny: 2:1, 0:2, 2:1 - 0:0.

Branky a nahrávky: 3. Plášek (Vrdlovec), 12. Moskal (Sedlák, Žálčík), 48. Staněk (Holík, Sedlák), 57. Sedlák – 12. Loskot (Jiránek), 21. Loskot (Chmielewski, Valenta), 32. Pechanec (Valenta), 41. Jiránek (Valenta, Lenďák), rozh. náj. Loskot. Rozhodčí: Talpa – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:10 navíc Chmielwski 10 minut OT (ZHK). Využití: 3:0. Diváci: 1200. Střely na branku: 35:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5.

Šumperk: Zelenka (4. nájezd Koutský) – Holík, Drtil, Sedlák, Slavík, Novotný, Starý, Gewiese – Haas, Berger, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Plášek, Vrdlovec – Cink, Kužílek, Vávra

Havířov: Matoušek – Lenďák, Valenta, Krisl,Bezuška, Ostrčil, Repe, Graca – Fořt, Loskot, Jiránek – Klimša, Šlahař, Jakúbek – Haas, Pechanec, Chmielewski – Sedláček, Rimmel, Matějek

AKTUALIZOVÁNO 23. října: V souvislosti s hokejovým utkáním uskutečnila šumperská policie od šestnácté do dvaadvacáté hodiny bezpečnostní opatření, které bylo zaměřené na dodržování pravidel silničního provozu a zajištění veřejného pořádku. „Do akce bylo nasazeno celkem 81 policistů ze všech složek územního odboru. Bylo zkontrolováno 346 vozidel a zjištěno 45 přestupků. Čtyřiačtyřicet přestupků bylo vyřešeno blokovou pokutou na místě v částce přes9 tisíc korun,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Josef Bednařík.

Jeden přestupek byl oznámen ke správnímu orgánu. „Jednalo se o cyklistu, který jel na kole pod vlivem alkoholu, kdy nadýchal 2, 27 promile alkoholu,“ informoval policejní mluvčí.

Hokejového utkání se zúčastnilo přibližně 1200 diváku. „K narušení veřejného pořádku nedošlo, nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání a policie v souvislosti s tímto opatřením nemusela zasahovat,“ dodal Josef Bednařík.

Autor: red.,h.s., foto: sumpersko.net

Salith Šumperk vs AZ Havířov        foto:sumpersko.net