HOKEJ:Salith Šumperk vs HC Most 4:1

23. listopadu 2013 - 20:29

Vítězná vlna pokračuje!

logo Draků

Klub Salith Šumperk si připsal v sobotním zápase 23.listopadu proti severočeskému Mostu tři body.

První třetina skončila bez branek a v tu dobu to vypadlo, že může vyhrát kdokoliv. Ve druhé části hry vstřelili Draci dva slepené góly. Nejprve se trefil Patrik Moskal a druhou branku vstřelil mladý hráč Tomáš Langr, který vlastně zaznamenal rozhodující branku celého utkání.

HC Most ještě před koncem druhé třetiny snížil po brance Tomáše Pavelky. Šumperk však ve třetí třetině dominoval a těžil z toho Jiří Půhoný, který zvyšoval na 3:1 a v závěru skóroval Tomáš Sedlák.

Podrobnosti:Třetiny:0:0,2:1,2:0.

Branky a nahrávky:28. Moskal (Žalčík,Staněk), 29. Langr (Haas,Gewiese), 44. Půhoný (Tesařík, Haas), 57. Sedlák (Dudáš,Moskal)–39. Pavelka (Zavřel). Rozhodčí: Šír, Mrkva-Klein, Toman. Vyloučení:6:10. Využití:1:1. V oslabení: 0:0. Diváci:1214. Střely na branku:44:31. Průběh utkání:2:0, 2:1, 4:1.

Šumperk:Štůrala–Novotný, Holík, Dudáš, Sedlák, Starý, Tesařík, Pastor, Gewiese–Půhoný, Plášek, Haas–Žalčík, Moskal, Staněk–Červenka, Skoumal, Brunec–Langr, Cink

Most:Volke–Charousek, Šimon, Čížek, Pavelka, Tůma, Chaloupka, Kasal–Písařík, Slavíček, Tauš–Zavřel, Smolka, Bojer–Kafan, Gerhát, Nedrda–Marek, Palščák, Sedláček

Řekl po zápase:

Radek Kučera–trenér Salith Šumperk: "První třetinu jsme zahráli špatně, přesně z toho jsem měl obavy. Od druhé třetině se nakonec něco změnilo a kombinace zlepšila. Povedlo se nám dát dvě rychlé rozhodující branky, které nás dostaly nahoru. Ve třetí části bylo našim jasným úkolem hrát poctivě dozadu, abychom nedopustili zbytečné chyby. Jsem strašně rád, že jsme dnes vyhráli, protože zápasy s Mostem pro nás nebývají lehké. Nemůžeme se spoléhat na naši úspěšnou sérii a musíme hrát dobře zápas od zápasu."

Autor: red.,hokejsumperk