HOKEJ:Salith Šumperk vs HC Olomouc 0:2

03. prosince 2013 - 09:02

Draci zaslouží pochvalu za bojovnost

Salith Šumperk vs HC Olomouc foto:sumpersko.net

V pondělí 2.prosince proběhlo na ledě Zimního stadionu v Šumperku další prvoligové utkání, tentokrát si to v derby rozdali Draci s HC Olomouc. Všichni dobře vědí, že pondělní zápasy nejsou zrovna moc navštěvované, ale tento zápas si nenechala ujít zaplněná sportovní hala. Fanoušci byli natěšení na výborný zápas zejména v době, kdy jde forma domácího celku nahoru.

Salith Šumperk vs HC Olomouc

První třetina začala ve svižném tempu a obě mužstva se snažila získat územní převahu a svého soupeře přebruslit. Draci potvrdili dobrou formu a snažili se na svého soupeře tlačit jenže kohoutí Halász byl vždy na svém místě. Pak bohužel přišla smolná 13.minuta zápasu, kdy domácí celek ztratil puk ve středním pásmu ke kterému se dostal hostující Bartoň. Ten si to zamířil na Štůralu a vystřelil, střela se odrazila tak nešťastně od zadního mantinelu, že skončila na jeho hokejce, pak už měl jednoduchou práci, vstřelit puk do odkryté branky 0:1.

Fotogalerie ZDE

Draci se nenechali vyvézt z míry a dál urputně bojovali o každý puk, avšak dosáhnout na kýžené vyrovnání se jim do konce první třetiny nepodařilo.

Druhá třetina se nezadala s tou první, obě mužstva se s plným nasazením snažila zlomit zápas. Domácí hráči tlačili na Kohouty, seč jim síly stačily, ale vstřelit vyrovnávající branku se nepodařilo. Vypracované brankové příležitosti končily na vynikajícím výkonu hostujícího brankaře. Když se již druhá třetina chýlila ke svému konci, tak přišla studená sprcha v podobě druhé branky Kohoutů, kterou vstřelil Kucharczyk v početní převaze.

Třetí třetina znamenala buď anebo. Hokejový klid a tolik potřebné štěstí se na hokejky domácího celku nedostavilo. I nadále končily všechny šance na neprůstřelném Halászovi. Plné tribuny hnaly domácí celek za vyrovnáním, ale ani to nepomohlo. Zápas skončil prohrou 0:2.

Bez nadsázky je však nutno přiznat, že prohrát se dá i se vztyčenou hlavou. Draci dřeli a na ledě to bylo rozhodně vidět. Budeme jen doufat, že to domácímu celku vydrží a zbývající druhé půle soutěže.

Branky a nahrávky: 14.Bartoň (Knotek), 38.Kucharczyk (Jaroměřský). Rozhodčí: Přikryl-Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci:1678. Střely na branku:32:31

Sestavy

Šumperk:Štůrala-Holík, Novotný, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Starý, Gewiese-Haas, Plášek, Půhoný-Staněk A., Moskal, Žalčík-Brunec, Skoumal, Červennka-Cink, Chomič, Langr

Kadaň:Halász-Ondrušek, Houdek, Janáček, Jaroměřský, Staněk R., Bartoň, Rašner-Řípa, Ostřížek, Pekr-Selingr, Kindl, Kucharczyk-Vodný, Knotek, Rác-Lehečka, Herman, Diviš

Stanoviska trenérů k zápasu:

Radek Kučera, Salith Šumperk: „Při první inkasované brance jsme chybovali v obraně, přestože se velice podobné založení útoku z naší strany dalo určitě očekávat. Bek se nechal stáhnout a z dorážky dala Olomouc branku. Ve zbytku zápasu nás hodně trápila koncovka, šli jsme do každé třetiny s tím, že gól chceme dát. Bohužel se to nepovedlo, míjeli jsme i prázdnou branku soupeře. Kluci ale určitě neudělali žádnou ostudu, dřeli a bojovali až do konce. Chybělo dnes hlavně štěstí v zakončení.“

Petr Fiala, HC Olomouc: „Diváci dnes viděli spíše urputný hokej, než nějakou podívanou. Ale věděli jsme, že přesně takhle musíme hrát, být urputnější než domácí. Klíčové bylo to, že jsme se častěji dostávali do střelby, oba gólmani zachytali v utkání výborně. I za stavu 2:0 byla situace složitá, domácí měli šance, ale Halász zachytal výborně.“

Autor: sol.,foto:sumpersko.net

Salith Šumperk vs HC Olomouc      foto:sumpersko.net