HOKEJ:Salith Šumperk vs HC Rebel Havlíčkův Brod 2:4

12. srpna 2014 - 22:45

Drakům zápas nevyšel

Salith Šumperk vs HC Rebel Havlíčkův Brod foto:sumpersko.net

Salith Šumperk v úterý 12. srpna podruhé nastoupil v rámci přípravných zápasů před nadcházející sezonou na ledovou plochu v Šumperku. Tým Radka Kučery prověřil HC Rebel Havlíčkův Brod. Domácí dlouho drželi výsledek ve svých rukou, ale posledních dvacet minut hry jim nepřálo.

Salith Šumperk vs HC Rebel Havlíčkův Brod

Podrobnosti:Třetiny:1:0, 1:1, 0:3.

Branky a nahrávky: 12. Berger, 35. Petira (Lehečka) – 22. Boček (Kulhánek), 42. Endál (Pejchar), 42. Trummer (Maliník, Pavlíček), 49. Trummer (Semrád). Rozhodčí: Kika – Matěj, Zouhar. Vyloučení: 6:5, navíc Řehák (HBR) 5 + DKU. Využití: 2:1 Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.

Šumperk: Vajner (31. Zelenka) – Drtil, Slavík, Petira, Novotný, Holík, Starý, Vácha, Beneš – Vachutka, Moskal, Staněk – Velecký, Lehečka, Haas – Berger, Žálčík, Brunec – Cink, Dostálek, Vávra – Gewiese, Kužílek

Havl.Brod: Barus – Semrád, Zítka, Sedlák, Pavlíček, Kolář, Prokop,Jeník, Kulhánek, Minárik, Řehák, Maliník, Sedláček, Stehlík, Trummer, Milfait, Přikryl, Endál, Boček, Pejchar

V úvodu první třetiny byli aktivnější domácí hráči, kteří se dostávali do střeleckých pozic. První gól padl ve 12‘ minutě. V přesilové hře se k odraženému puku dostal Jan Berger a přesně trefil odkrytý prostor branky. Rebelové se pokusili do konce třetiny vyrovnat, ale příležitost jim nedal šumperský brankař.

Úvod druhé třetiny byl příznivý pro hosty, kteří vyrovnali. Chybu v rozehrávce Draků potrestal Jan Boček. Následně se strhla před domácí svatyní šarvátka mezi Holíkem a Řehákem, za kterou si právě Řehák vysloužil trest do konce utkání.

Hosté začali třetí třetinu stejně dobře jako tu druhou. Ve 42‘ minutě vyrovnal v úniku bekhendovým blafákem Lukáš Endál a o čtyřicet sekund později navyšoval JanTrummer. Dvougólový náskok vybojoval svému týmu střelec třetí branky Jan Trummer. Draci se sice snažili vymyslet nějakou útočnou akci, ale Havlíčkův Brod těžil z protiútoků. Z vítězství 4:2 se tak mohli radovat hosté z Havlíčkova Brodu.

Po zápase jeli tři hráči z každého mužstva samostatné nájezdy, v nichž také uspěl hostující tým v poměru 2:1. Za Šumperk byl úspěšný Berger, za Havlíčkův Brod pak Milfait a Maliník.

Řekli po zápase:

Radek Kučera, trenér Salith Šumperk: „V prvním zápase jsme byli v lepší fyzické kondici i přesnější v podávání kotoučů na hokejky. První polovina klání byla poměrně dobrá, ale později už hra nabrala na mírném převratu. Kluci byli všude o krok později a dostali jsme góly i z propadnutí v útočném pásmu. Možná je dnešní výsledek dokonce trošku milosrdný. Bylo vidět, že nám ke konci odešly hodně síly, dnešní a první zápas jsou jako rub a líc.“

Miroslav Barus, trenér HC Rebel Havlíčkův Brod: „Stále jde vidět, že jde o přípravná utkání. Zápas byl chvilkami zvláštní i ze strany rozhodčích, kvalitě mače určitě takové momenty neprospěly. Že máme odehráno oproti Šumperku několik duelů navíc, to skoro nešlo znát. Hrajeme stále v rozházené sestavě a pětky nemáme poskládané. Dneska nadále probíhala zkouška některých hráčů, doba na ledě dle mého názoru neměla na výsledek žádný vliv.“

Autor: red.,hs, foto:sumpersko.net