Teplota: 6 / 1 - Zataženo

HOKEJ:Salith Šumperk vs HC Slovan Ústečtí Lvi 4:2

23. března 2014 - 10:15

Dračí vítězné rozloučení se sezónou

V sobotu 22.března se na šumperském Tyršově zimním stadionu uskutečnilo poslední domácí utkání hokejové I.ligy, ke kterému přijelo mužstvo z Ústí nad Labem.

Oba týmy si v předchozím kole zajistily účast i v nadcházejícím ročníku a tak v sobotním zápase se rozhodovalo o tom, kdo skončí v tabulce play-out nejvýše,tedy devátém místě. Slovan přijel do Šumperka oslaben o pětici svých nejlepších hráčů, ale to byl problém našeho soupeře.

Noty pro svěřence Radka Kučery byly jednoduché–důstojně se rozloučit se sezónou 2013/14 před domácím publikem, které stálo po celou dobu věrně na straně Draků a to i v nepříznivých fázích soutěže.

Salith Šumperk vs HC Slovan Ústečtí Lvi
První minuty první třetiny a i další a další ukázaly, že Draci si nechali na poslední domácí zápas dostatek sil a svého soupeře doslova hokejově deklasovali. I přes několik vyložených šancí Salithu Šumperk padla první branka do Vajnerovy branky, o tu se postaral v sedmé minutě hostující Vávra 0:1.

Fotogalerie I.část

Teprve ve 13“ Ondra Starý srovnal stav zápasu na 1:1. Šumperáci byli jednoznačně hokejově lepší a svého soupeře na dlouhé minuty zamkli v jeho obranné třetině. První třetina končila smírně.

V druhé pokračovali Draci v ofenzívě na soupeřovu branku a již po třech minutách se dočkali. Lukáš Žalčík protlačil puk za Petráskova záda 2:1. Draci na ledě jednoznačně dominovali a svého soupeře nutili k chybám. I přes nespočetně šancí se teprve až v 39 minutě zápasu, podařilo Vladimírovi Cinkovi zvýšit na 3:1.

Fotogalerie II.část
Ve třetí třetině neponechali domácí hráči nic náhodě, ve 49“ minutě Tomáš Brunec zvýšil na 4:1. Soupeř stačil teprve až v 57“ Smetanou upravit konečný stav zápasu na 4:2.
Draci již tak s předstihem, bez toho jak dopadne poslední zápas v Mostě, skončí v tabulce play-out na devátém místě. Rozlučka se sezónou 2013/14 tak skončila se šťastným koncem a šumperský fanoušek se může i nadále těšit na prvoligové zápasy v nadcházející sezóně.

Dračí vítězné loučení se sezónou
Draci za svůj výkon v tomto zápase zaslouží velkou pochvalu, bylo se opravdu na co dívat.

Třetiny:1:1,2:0,1:1.
Branky a nahrávky:13.tarý (Haas, Holík), 23.Žálčík (Brunec), 38.Cink (Moskal, Staněk), 49.Brunec (Žálčík)–7.Vávra (Černý, Meidl), 57.Smetana (Hanzl, Černý) Rozhodčí:Mrkva–Lukš, Novák. Vyloučení: 3:5 + Gewiese OT . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0. Diváci: 644. Střely na branku:41:23

Sestavy:
Šumperk:Vajner (31. Štůrala)–Holík, Starý, Sedlák, Tesařík, Novotný, Gewiese–Haas, Plášek, Skoumal–Cink, Staněk, Moskal–Brunec, Žálčík, Popelka–Chomič, Langr
Slovan: Petrásek–Smetana, Černý, Holomek, Grin, Procházka, Brož–Vávra, Hanzl, Meidl–Pořícký, Videlka, Dostálek–Kuchynka, Merta, Baránek–Zdvořáček

Zhodnocení zápasu trenérem Radkem Kučerou:

Radek Kučera

"Hlavně na začátku zápasu hrály oba týmy na plný plyn, nikdo neměl v plánu něco vypustit. Když jsme od druhé třetiny postupně vedli 2:1 a 3:1, pak už možná hra byla trošku klidnější. Zejména proto, aby se někdo teď v samotném závěru sezóny nezranil. Určitě jsme ale vítězství šli daleko více naproti, než soupeř z Ústí nad Labem. Sezónu jsme určitě chtěli zakončit na co nejlepším místě, když už se nám nepodařilo postoupit do play-off."

Autor: sol.,foto:sumpersko.net