HOKEJ:Salith Šumperk vs HC Slovan Ústečtí Lvi 4:3

11. ledna 2014 - 22:04

Draci získali dva body

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

V sobotu 11.ledna šumperští hokejisté nastoupili v rámci devětatřicátého kola proti výběru z Ústí nad Labem.

Ve čtvrté minutě první třetiny Draci prohrávali 0:1. Domácí tým dokázal vyrovnat po brance Brunce, jenže hosté se s touto situací nehodlali smířit a opět se dostali do vedení. Druhá třetina se odehrála bez branek.

Třetí třetina dopadla ve prospěch domácího týmu. Nejprve srovnal stav utkání Jiří Půhoný, který dostal kotouč za Dlouhého po přihrávce Pláška. Branku na 3:2 vstřelil Marek Haas po výborné přihrávce beka Sedláka. Bohužel osm sekund před koncem, pro domácí tým, dostal puk za brankovou čáru Loskot a muselo se prodlužovat. V rozhodujícím dějství se dostal ke slovu Patrik Moskal, který svoji brankou rozhodl. Šumperk vyhrál nad Ústím 4:3.

Podrobnosti:Třetiny: 1:2, 0:0, 2:1 - 1:0.

Branky a nahrávky: 7.Brunec, 48.Půhoný (Plášek), 55.Haas (Sedlák, Holík), 63. Moskal (Tesařík)– 4.Přeučil (Alinč, Grin), 11.Loskot (Alinč), 60.Loskot (Rod, Alinč). Rozhodčí:Blecha-Klein, Toman. Vyloučení:1:4. Diváci:1078. Střely na branku:44:34. Průběh utkání:0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Šumperk:Štůrala-Holík, Starý, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Gewiese, Novotný–Haas, Plášek, Půhoný–Staněk, Moskal, Žalčík–Brunec, Skoumal, Červenka–Cink, Chomič, Langr

Ústí n.L.:Dlouhý–Sklenička, Grin, Brož, Černý, Smetana, Holomek, Vaněk–Přeučil, Alinč, Loskot–Pořický, Rod, Tůma–Vávra, Hanzl, Baránek–Kuchynka, Videlka, Dostálek

Řekl po zápase Radek Kučera,trenér Salith Šumperk:"Sice jsme ztratili bod kvůli inkasované brance pár vteřin před koncem, ale Ústí nad Labem je kvalitní soupeř. Ačkoli se v tabulce nenachází vysoko. Ten třetí bod jsme vlastně ztratili už v první třetině, kde přišla spousta nevyžitých šancí. Kdybychom jich alespoň polovinu proměnili, zápas by byl v našich rukou. Záslužně se nám sice podařilo otočit na 3:2 ve třetí periodě, ale pak přišly veliké chyby pár vteřin před koncem. Měli jsme spíše držet puk na hokejkách v obranném pásmu místo bezhlavého střílení. Ale i dva body za výhru v prodloužení samozřejmě bereme."

Autor: red.,hokejsumperk