HOKEJ:Salith Šumperk vs Medvědi Beroun 1933 5:2

22. prosince 2013 - 09:19

Draci si nadělili dárek k Vánocům

Salith Šumperk vs Medvědi Beroun foto:sumpersko.net

Salith Šumperk zvládl svůj poslední zápas v letošním roce na jedničku. V sobotu 21.prosince dokázali Draci porazit Beroun výsledkem 5:2.

Největší zásluhu na to má šumperský bek Tomáš Sedlák,kterému se povedly dva zásahy do svatyně Juraje Šimbocha. Právě gólman hostů byl vyhlašen nejlepším hráčem zápasu Medvědů. Za domácí se také dokázal prosadit Zdeněk Okál či Lukáš Žalčík. Skóre uzavřel parádně a zkušeně Karel Plášek.

Podrobnosti:Třetiny:2:2,1:0,2:0.

Branky a nahrávky:7.Sedlák (Staněk, Moskal), 18. Sedlák (Holík, Půhoný), 31. Okál (Sedlák, Holík), 49. Žálčík (Plášek), 59. Plášek (Holík) – 3. Marek (Pulpán), 15. Kubeš (Ondráček, Divíšek). Rozhodčí: Mrkva, Schmejkal - Reich, Štěpán. Vyloučení: 8:8 navíc Hrdel osobní trest do konce utkání - nesportovní chování. Využití:2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 961. Střely na branku: 42:28. Průběh utkání:0:1,1:1,1:2,5:2.

Šumperk:Štůrala–Novotný, Holík, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Geiwese–Haas, Plášek, Půhoný–Staněk, Moskal, Žálčík– Brunec, Okál, Červenka–Cink, Skoumal, Kucsera

Beroun:Šimboch–Látal, Jebavý, Špelda, Růžička, Kužel, Kolařík, Sklenička–Půlpán A., Hrdel, Marek–Stránský, Strnad, Vrdlovec–Ondráček, Kubeš, Divíšek–Markulinec, Matějka, Půlpán T.

Salith Šumperk vs Medvědi Beroun

V první minutě ještě sestava Salithu odolávala, avšak hned o několik vteřin později zamířil na trestnou lavici domácí hokejista, po jehož vyloučení se v přesilové hře prosadil Jakub Marek. Když ale běžela na světelné tabuli 7.minuta, už muži ve žlutých dresech zvedali ruce nad hlavu, puk za Šimbocha poslal Tomáš Sedlák. To nebylo vše, byla 15.minuta a střelou k tyči překvapil Štůralu Vladislav Kubueš. Na jeho branku dokázal necelých sto osmdesát vteřin před sirénou reagovat druhou trefou v zápase Tomáš Sedlák. První třetina končila za stavu 2:2. Fotogalerie ZDE

Fanoušci sledovali hokej ve druhé třetině bez gólu až do 31.minuty, kdy poprvé v zápase poslal domácí výběr do vedení Zdeněk Okál.Zanedlouho Karel Plášek vyslal do úniku Lukáše Žalčíka a ten už si skvěle poradil se svým zakončením do horní poloviny branky. Druhá třetina končila za stavu 4:2.

Ve třetí třetině vítězná gesta mohl ke střeše stadionu posílat Karel Plášek, který si vytáhl necelé dvě minuty před koncem v tu chvíli bezmocného gólmana Medvědů mimo brankoviště a pohodově zavěsil do sítě–5:2 pro Salith.

Berounští už nedokázali v poslední minutě příliš ohrozit domácího strážce svatyně a Šumperk si před vánoční přestávkou připisuje na konto tři body, zatímco Medvědi protáhli svou sérii neúspěchů.

Autor: red.,hokejsumperk, foto:sumpersko.net

Salith Šumperk vs Medvědi Beroun    foto:sumpersko.net