HOKEJ:Salith Šumperk vs SK Kadaň 3:2

01. října 2013 - 12:23

Fanoušci se dočkali, první tři body jsou doma

Salith Šumperk vs SK Kadaň foto:sumpersko.net

Netradičně v pondělí 30.září proběhlo na domácím ledě Tyršova stadionu v Šumperku další prvoligové utkání, tentokrát si to Draci rozdali s SK Kadaň, která toho času okupovala desátou příčku v tabulce. Naopak Draci byli až na samém chvostě.
Do branky se postavil kmenový hráč Šumperka Tomáš Štůrala a jen díky jemu zůstaly tři body doma. Pro domácí celek byl úkol prostý, za každou cenu vyhrát. Nelehký úkol i zodpovědnost před domácími fanoušky, svazovala ruce a nohy všem hráčům, tedy kromě Tomáše v brance.

Salith Šumperk vs SK Kadaň

Paradoxně měli více ze hry kadaňští, kteří se na ledě chovali hokejověji s rychlým přechodem do útoku a především dovedli těžit z chybných rozehrávek domácího celku, jak v obranné třetině tak i ve středním pásmu. Hosté Drakům zkrátka zatápěli. Fotogalerie ZDE

Nápor vygradoval v páté minutě, kdy Homas vstřelil první branku 0:1. Nutno dodat, že hlavní rozhodčí domácí mužstvo z kraje první třetiny řádně zařízl, když téměř po sobě vylučoval domácí hráče, ale co naplat hraje se na branky. Díky Jirkovi Půhonému, který v 15.minutě vykřesal naději vyrovnávací brankou 1:1 se fanouškům trochu ulevilo, ale jen na chvíli.

Čím víc se domácí hráči snažili, tím víc se jim nedařilo. Pokud se Draci dostali do brankové příležitosti, tak se jim bohužel nepodařila proměnit. Pak přišla minela hlavního sudího, který nařídil velice sporné trestné střílení. Psala se poslední minuta první třetiny, slabé povahy se nebyly schopny dívat, ale dračí jednička ukázala soupeřům kdo je Tomáš Štůrala a milého Charouska vychytal. Stav zápasu po první třetině byl 1:1.

Do druhé část naskočili Draci šancemi Pláška, Hlinky, ale i z vyložených gólovek branka nepadla. Kadaň také nesložila zbraně, ale i jejich vyložené šance nenašly svůj cíl. Na konci druhé třetiny dostal Šumperk žolíka v podobě početní výhody pět na tři, ale z této výhody branky nepadla. Druhá třetina skončila 1:1.
Úvod třetí třetiny patřil patřil hostům, kteří ve 42.minutě zužitkovali svůj tlak vstřelením druhé branky 1:2.

Nejedno čelo mezi fanoušky se orosilo:„My to snad do p*dele nakonec ZASE prohrajem," neslo se tribunouKřičící. Draci však svůj nepříznivý boj nevzdávali a pořád věřili ve vítězství.

Tlak na soupeře se vyplatil, to když Lukáš Žalčík v 56.minutě srovnal stav zápasu na 2:2. Když pak Karel Plášek v 60.minutě vstřelil vítěznou branku na 3:2, tak už ani závěrečná power-play hostům nic nepomohla.
Radost hráčů a především všech věrných fanoušků byla obrovská. Vše odpuštěno, tři body jsou doma a potom jede vlak. Příště to bude lepší……………..

Šumperk se posunul na dvanácou pozici v tabulce průběžného pořadí

Branky a nahrávky: 15. Půhoný (Brunec, Sedlák), 56. Žálčík (Staněk), 60. Plášek (Sedlák, Půhoný) - 5. Hromas (Jíra), 42. Chlouba (Charousek). Rozhodčí: Šutara - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 672. Střely na branku: 36:38

Sestavy
Šumperk: Štůrala - Holík, Bail, Sedlák, Tesařík, Novotný, Starý, Gewiese - Haas, Plášek, Hlinka - Brunec, Půhoný, Červenka - Moskal, Staněk, Žálčík - Cink, Skoumal, Langr
Kadaň: Strmeň - Havel, Szakál, Pelc, Rutta, Stehlík, Kopáč - Ton, Kůs, Jíra - Chlouba, Charousek, Mainer - Hromas, Hanták, Chrpa - J. Novák, L. Novák

Trenér Radek Kučery k zápasu: "Samozřejmě dnešní výhra je cenná. Ale je škoda, že nedokážeme proměnit tutové šance, které si před brankou soupeře vytvoříme. To nás poté sráží na kolena a dostáváme zbytečné a laciné góly, to je nejhorší. Hned na začátku třetí části hosté šli střelou po buly do vedení. Takové branky pro nás jsou velice nepříjemné. Přestože jsme vyhráli, musíme si přiznat, že hra optimální nebyla. Ale vše to plyne z toho, že kluci až moc chtějí a pak se to nemusí vyplácet."

Autor: sol.,foto:sumpersko.net

Salith Šumperk vs SK Kadaň    foto:sumpersko.net