25.04.2024 - Dietos vs Golems - Pozvánka na zápas

HOKEJ: Šumperk vs Benátky nad Jizerou 2:1

03. ledna 2015 - 21:53

Draci doma slaví úspěch

logo Draků

V sobotu 3. ledna pokračovala první hokejová liga 40. kolem. Salith Šumperk přivítal na domácím ledě HC Benátky nad Jizerou.

V 15. minutě první třetiny dokázal hostující Benátky poslat do vedení Jan Plodek, kterému se povedlo tečovat střelu Plutnara.

Ve druhé třetině vyrovnal stav Michal Velecký. Jeho gól sešikoval Draky, kteří začali mít najednou více ze hry. O výsledku zápasu rozhodla třetí třetina, ve které se skvěle prosadil Daniel Vrdlovec. Jeho parádní klička mezi hráči Benátek a fantastické zakončení přineslo Drakům tři body i přes závěrečnou snahu hostů, kteří se pokusili vyrovnat v závěrečné power play.

Podrobnosti: Třetiny: 0:1, 1:0, 1:0.

Branky a nahrávky: 23. Velecký (Staněk), 45. Vrdlovec (Haas M.) – 15. Plodek (Plutnar, Miškovský). Rozhodčí: Šutara - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:7 navíc Ulrych OT do konce utkání (NCH) a Dlouhy 10 minut 0T (NCH). Využití: 0:1. Diváci: 1248. Střely na branku: 36:19. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Šumperk: Koutský – Holík, Bail, Sedlák, Gewiese, Novotný, Drtil, Starý, Prokop – Popelka, Vrdlovec, Haas M. – Žálčík, Moskal, Brunec – Vachutka, Rimmel, Haas R. – Staněk, Plášek, Velecký

Benátky n.J.: Jelínek – Havlín, Plutnar, Říha, Pabiška, Jandejsek, Ulrych – Špaček, Skořepa, Miškovský – Víše, Plodek, Hrníčko – Psota Mikyska, Dlouhy – Kica, Jonák, Ordoš – Skalický

Řekl po zápase:

Radek Kučera, trenér Salith Šumperk: „Počítali jsme s tím, že to nebude jednoduché utkání, Benátky nad Jizerou mají poměrně dobře bruslící mančaft. Dohrávají hodně soubojů a občas jde i o zápasy na hranici regulí ledního hokeje. Když se nám povedlo srovnat na 1:1, začali jsme být o něco lepším týmem na ledové ploše. Navíc nádherná akce, kterou rozhodl Daniel Vrdlovec, fantasticky zakončené. Určitě pro nás zasloužené tři body. O to víc nás dnešní zisk těší, protože se podařilo dotáhnout v tabulce právě na Benátky. Kdyby se to nepovedlo, situace by pro nás byla zase o něco složitější. Dnes konečně přišla možnost udělat v tabulce krok o něco kupředu.“

Antonín Nečas, HC Benátky nad Jizerou: „Utkání se Šumperkem bylo vysoce kvalitní, fyzicky silné a hodně bruslařské. Hráli jsme systémově dobře, bohužel jsme však při našem úvodním tlaku nedokázali vstřelit více než jednu branku. Dominovala šumperská ofenziva, my to ale se štěstím ustáli i díky gólmanovi Jelínkovi, který se své role v tomhle komplikovaném prostředí zhostil velmi dobře. Naopak rozhodčí utkání nezvládli."

Autor: red.,h.s.