Teplota: 24 / 13 - SkoroJasno

HOKEJ: Šumperk vs Brno 5:2

09. března 2024 - 22:15

Šumperk vs Brno zdroj: DŠ

V sobotu 9. března nebylo kam uhnout. Šumperští hokejisté totiž měli stále alespoň malinkatou naději na postup do play off, k tomu však museli proti Technice vyhrát za tři body. A to se svěřencům Tomáše Sedláka poprvé v této sezóně povedlo. Po první dvacetiminutovce sice vedli jen těsně 1:0, v té druhé se jim však povedlo odskočit do pětibrankového trháku a o vítězství se už připravit nenechali. Brněnský celek ve zbytku utkání pouze kosmeticky upravil konečný výsledek na 5:2. První krok by tedy byl. Pak už jen Drakům zbývalo čekat, jak dopadne souboj Kopřivnice s Havlíčkovým Brodem. Kopřivnice si to ale bohužel pohlídala a Šumperku tak definitivně ukončila sezónu.

Draci Pars Šumperk vs Technika Hockey Brno 5:2 (1:0, 4:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Skopal (Danielčak, Nilsson), 23. Šišolák (Tarnoczy, Danielčak), 29. Jaroš (Vachutka, P. Kubíček), 29. Danielčak (Tarnoczy, Nilsson), 31. Müller – 39. E. Pospíšil (M. Dufek), 43. Vach (Harmim, M. Pigl). Rozhodčí: Čech – Kučera, Kalina. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 666. Střely na branku: 33:19. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 5:2.

Domácí tým vstoupil do utkání daleko aktivněji a soupeře téměř k ničemu nepouštěl. Bylo tedy jen otázkou času, kdy jeden z mnoha střeleckých pokusů skončí za brankovou čarou. A v 7. minutě hry se tak skutečně stalo. Po vyhraném vhazování se ujal kotouče Jozef Danielčak a hned vzápětí přihrál na modrou čáru. Tam stál nikým nehlídaný Pavel Skopal, který nic nevymýšlel, napřáhl a vystřelil. Naštěstí pro Draky skončil jeho nenápadný projektil až za zády Jakuba Nešpůrka. Více se toho v úvodní třetině už nestalo, do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0 pro Šumperk.

A zatímco první dvacetiminutovka byla na góly chudá, v té druhé se s nimi naopak roztrhl pytel. Ve 23. minutě navýšil náskok Draků Ondrej Šišolák, jenž po krásné kombinaci perfektně vymetl všechny pavučiny levého horního rohu hostující svatyně. A po necelých šesti minutách bylo na šumperské střídačce ještě veseleji. Třetí trefu přidal kapitán Draků, Tadeáš Jaroš, jemuž se šikovnou tečí podařilo změnit trajektorii Kubíčkovy dělovky od modré.

Šumperští hokejisté byli najednou jako na koni a o pětatřicet vteřin později musela Technika lovit puk ze sítě již po čtvrté. Jakub Nešpůrek si proti Tarnoczyho střele povyjel z branky až moc, čehož využil Jozef Danielčak, jenž odražený puk dopravil do prázdné klece. A šumperská krasojízda pokračovala dále. Ve 31. minutě udělal Jakub Nešpůrek obrovskou chybu v rozehrávce a nechtěně tak nabil Jakubovi Müllerovi, který nemilosrdně zakončil do prázdné brány. Po tomto pochybení zápas pro Nešpůrka skončil a jeho místo mezi třemi tyčemi převzal Jakub Hnízdil. A krátce po výměně gólmanů se už i hosté dokázali prosadit. O čisté konto obral Denise Irgla Erik Pospíšil, který se natlačil až do předbrankového prostoru a přesnou střelou mezi betony alespoň trochu zmírnil utrpení svého týmu.

Technika se však ani za stavu 5:1 sympaticky nevzdala a ve 43. minutě přidala svůj druhý gól. Střelu Nesima Harmima sice domácí brankář zneškodnil, jenomže puk mu z výstroje vypadl, čehož si nejrychleji všiml Martin Vach a bez sebemenších problémů ho dorazil do prázdné brány. To ale bylo z hostující strany vše. Draci se tak mohli nejen se svými fanoušky, ale i s celou letošní sezónou rozloučit, jak nejlépe mohli.

Řekl po zápase:

Tomáš Sedlák (Draci Pars Šumperk):Chtěli jsme vyhrát za každou cenu a se ctí se rozloučit s fanoušky. Je to těžké hodnotit. Samozřejmě jsem rád, že jsme vyhráli, ale ten výkon nebyl úplně optimální. Vzhledem k tomu, že Technice už o nic nešlo, nehrála úplně tak, jak jsme byli zvyklí. Na druhou stranu ale všech těch pět gólů, co jsme dali, tak takhle jsme chtěli hrát celou sezónu. Střelba, chození do brány a ty góly se tam dotlačily. Nicméně to nasazení mi nepřišlo takové, jaké bych si představoval. Nevím jestli kluci věděli o výsledku Kopřivnice, protože postupem času začali uvadat. Možná už ale na ně dolehla únava nebo fakt, že nám končí sezóna. Každopádně bych jim chtěl moc poděkovat.“

Autor: red., Vanessa Vařeková - redakce DŠ