HOKEJ: Šumperk vs Havířov 1:2

10. ledna 2015 - 20:40

Výsledek rozhodly až samostatné nájezdy

Salith Šumperk vs AZ Havířov foto:sumpersko.net

V sobotu 10. ledna pokračovala první hokejová liga 42. kolem. Na Zimním stadionu v Šumperku přivítal domácí Salith soupeře z Havířova. Atraktivní duel sledovalo téměř 1400 diváků.

Draci do utkání vstoupili dobře. V 5. minutě se dokázal prosadit Aleš Staněk po přihrávce Patrika Moskala. Souboj pokračoval ve velmi vyrovnaném tempu. Ve 14. minutě skóroval, po nádherném pasu Antonína Pechance, Daniel Graca. Ve druhé ani třetí třetině se nepodařilo ani jednomu z týmů skórovat.

V prodloužení Šumperk přišel o Tomáše Sedláka, který dostal osobní trest. Duel doputoval až k samostatným nájezdům, ze kterých vyšel lépe Havířov. Jediný samostatný nájezd proměnil Jakub Šlahař. Šumperští hráči trefili při trestných stříleních dvě tyčky.

FOTOGALERIE: Šumperk vs Havířov

Šumperk získal pouze jeden bod. Nejlepším hráčem zápasu ze strany Draků byl vyhlášen Vladislav Koutský, který výrazným výkonem pomohl domácímu celku k získání alespoň jednoho bodu.

Podrobnosti: Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0 - 0:0.

Branky a nahrávky: 5. Staněk (Žálčík, Moskal) – 14. Graca (Pechanec, Klimša), rozh. náj. Šlahař. Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 1372. Střely na branku: 32:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1.

Šumperk: Koutský – Holík, Slavík, Gewiese, Sedlák, Novotný, Drtil, Bail – Velecký, Plášek, Haas M. – Žálčík, Moskal, Staněk – Popelka, Berger, Brunec – Rimmel, Haas R., Vachutka

Havířov: Daneček – Foltýn, Krisl, Bezuška, Ledňák, Ostrčil, Repe, Graca, Bahounek – Tomi, Šlahař, Jiránek – Klimša, Pechanec, Sztefek – Fořt, Maruna, Chmielewski – Loskot

Radek Kučera, Salith Šumperk: „Jinak se hraje Havířovu, který má klidnou pozici na postup do play-off, jinak se hraje nám, když bojujeme o vyřazovací boje. Havířov nás v mnoha částech duelu přehrával, to nemůžeme popřít. Ale kdo ví, jak by vše skončilo, kdybychom využili i další možnosti v první a druhé třetině. Pak se nám vůbec nelepily kotouče na hokejku a závěr byl takový nemastný neslaný. Naopak i šance v prodloužení, ty si zasloužily proměnit. Při samostatných nájezdech nás srazila smůla. Dvě trefené tyčky to jen dokázaly, je škoda úplného závěru utkání.“

Jan Daneček, AZ Havířov: „Byl to hodně zajímavý zápas z obou stran, chyběly mu akorát branky, jinak snad vše obsahoval. My měli většinu zápasu takovou menší herní převahu, vzhledem k důraznému stylu hry určitě lze tvrdit, že jeden gól na každé straně v základní hrací době je málo. V prodloužení pak domácí Šumperk neproměnil šanci, nájezdy jsou hodně o štěstí, což každý ví. Draci si asi špatně navrtali branky před začátkem nájezdů, protože trefili dvě tyčky. Jinak šlo o moc dobré střely, které by jinak určitě skončily gólem. Štěstí se dnes přiklonilo k nám, už podruhé jsme tu vyhráli na nájezdy a proti drakům se nám letos opravdu dařilo.“

Autor: red.,h.s.

Salith Šumperk vs AZ Havířov        foto:sumpersko.net