HOKEJ: Šumperk vs Havlíčkův Brod 1:3

11. února 2024 - 09:14

Reportáž ze zápasu

ilustrační snímek zdroj: archiv

Svěřenci Tomáše Sedláka nezopakovali heroický výkon z posledního utkání a proti Havlíčkovu Brodu v důležitém klání v sobotu 10. února neuspěli. V šumperské Škoda aréně sice nebyl k vidění příliš pohledný hokej, přesto si Draci dokázali vytvořit nespočet obrovských šancí a čtyři přesilovky k tomu, ty však trestuhodně zahodili. Soupeř naopak dokázal z minima vytěžit maximum a po čtyřiceti minutách hry vedl už 3:0. Domácí celek se pak v závěrečné dvacetiminutovce zmohl jen na kosmetickou úpravu výsledku. Kouzlo fantasticky chytajícího Čeňka Nováka zlomil Adam Polách až v 57. minutě. Nezbývá tedy nic jiného, než tento zápas rychle hodit za hlavu a soustředit se na ten následující.

Draci Pars Šumperk - BK Havlíčkův Brod 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 57. Polách (J. Horký, Scheuter) – 16. Kerber (Voříšek, D. Vacík), 23. Havlát (D. Vacík, Pártl), 38. Voříšek (Bureš, Dymák). Rozhodčí: Held – Bubela, Bezděk. Vyloučení: 0:5. Bez využití. Diváci: 987. Střely na branku: 39:23. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Do sobotní bitvy vstoupili daleko aktivněji hosté z Havlíčkova Brodu. To šumperští hokejisté v úvodních minutách spíše vyčkávali až Bruslaři udělají nějakou chybu, aby následně mohli ujet do brejku. A přesně tato příležitost se naskytla Drakům v 8. minutě. Při přečíslení tři na dva našel Jozef Danielčak na ose hřiště najetého Alexe Nilssona, jenž ale poslal puk přesně na hruď připraveného Čeňka Nováka. O chvíli později pak tentýž hráč po vyhraném vhazování přebruslil celé kluziště a z levé strany následně vyslal nepříjemnou střelou, která havlíčkobrodskému brankáři vypadla z náruče a projela jen těsně vedle tyče.

Přestože svěřenci Tomáše Sedláka měli k dispozici daleko více tutovek, jako první se do vedení dostal Havlíčkův Brod. V 16. minutě nahrál Luboš Voříšek zpoza brány na levý mantinel Michalu Kerberovi, jenž překonal Denise Irgla nenápadnou střelou na vzdálenější tyč.

Na začátku druhého dějství se Jozef Danielčak pokusil překvapit hostujícího brankáře skrytou střelou, leč neúspěšně. A k obrovské smůle šumperského celku se hned vzápětí potvrdilo pravidlo nedáš, dostaneš. Ve 23. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Robert Havlát, který pohotově dorazil střelecký pokus Dominika Vacíka. Tento stav ale nemusel trvat příliš dlouho. Krátce po vstřelené brance šli totiž havlíčkobrodští hokejisté nejprve do čtyř a pak na několik vteřin i do tří. Naštěstí pro hosty ale Draci znovu potvrdili tragickou formu v přesilových hrách a ani jeden nedovolený zákrok nepotrestali.

Přesně v polovině hry se ocitl v dobré střelecké pozici Daniel Vachutka, ani nadvakrát ale nedokázal kotouč procpat za záda Čeňka Nováka. A úspěšný nebyl ani Jakub Horký, jehož pokus skončil pouze v lapačce. Ve 36. minutě měli domácí k dispozici další početní výhodu a tentokrát při hostech stáli všichni svatí. Na Daniela Vachutku totiž zívala úplně prázdná brána, jenomže v klíčový okamžik šumperskému patriotovi podklouzla brusle a jeho projektil tak nakonec letěl úplně mimo tři tyče. To Havlíčkův Brod ve druhé třetině na bránu sotva vystřelil, narozdíl od Draků ale z absolutního minima vytěžil maximum a ve 38. minutě přidal již třetí přesnou trefu. Jeden z domácích hokejistů nezpracoval ideálně kotouč, čehož využil Luboš Voříšek a lišáckým zakončením mezi betony nedal sebemenší šanci šumperskému brankáři.

V závěrečné třetině se Bruslaři už nikam moc nehnali a výsledek spíše jen bránili. Draci to naopak sympaticky nezabalili a všemi možnými způsoby se snažili najít cestu skrze fenomenálního Čeňka Nováka. Ve 47. minutě vyslal velice dobrou střelu ke vzdálenější tyči Alex Nilsson, strážce hostující svatyně se ale pro ní dokázal natáhnout. Netrvalo však dlouho a šumperští hokejisté se přece jenom dočkali. V 57. minutě vzal Novákovi čisté konto Adam Polách, který do odkryté brány dorazil projektil Jakuba Horkého. Domácí to ještě tři minuty před koncem zápasu zkoušeli v šesti hráčích v poli, podruhé si už ale na hostujícího brankáře nepřišli. Všechny body ze sobotní bitvy tak zamířily na Vysočinu.

Řekl po zápase:

Tomáš Sedlák (Draci Pars Šumperk): „Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Řekli jsme si, že chceme hrát pospolu a vytvářet nějaký tlak, místo toho jsme ale rozházení po celém hřišti. Vůbec to dnes neodpovídalo tomu, jak jsme hráli proti Havířovu. Říkal jsem to minule a řeknu to opět. Hrozně mě štve, že nejsme schopni přenášet dobré výkony z jednoho utkání do toho druhého. Nevím, jestli si v hlavách řekneme, že když jsme vzali Havířovu bod, tak to teď půjde samo nebo na tyto týmy prostě neumíme. Opravdu nevím, čím si to vysvětlit. To, že nedáme góly je věc druhá, mně ale prostě vadí, že neplníme to, co máme. Kluci bojují, to je fajn, nicméně chybí tam nějaká ta osobní odhodlanost, udělat něco na sebe, respektive nějakým způsobem trošku vyčnívat. A přesilovky asi ani nebudu komentovat. Věnovali jsme tomu teď dva celé tréninky a i přesto to je strašné.“

Autor: red., Vanessa Vařeková - redakce DŠ