HOKEJ: Šumperk vs Havlíčkův Brod 2:3

11. února 2015 - 21:37

Rebelové si připisují pro ně důležité tři body

Salith Šumperk vs HC Rebel Havlíčkův Brod foto:sumpersko.net

První hokejová liga letošní sezóny zahájila ve středu 11. února první ze šesti duelů play-out, tedy tu část soutěže, která je pro všechny její účastníky méně oblíbená. Do této části patří také Salith Šumperk, který má oproti soupeřům výhodu. Šumperk jako jediný může hrát s čistým svědomím a nemusí se strachovat o setrvání v lize.

Salith Šumperk vs HC Rebel Havlíčkův Brod

Draci nastoupili před domácím publikem proti Rebelům z Havlíčkova Brodu. První třetina vyšla lépe hostům z Vysočiny, díky gólům Kozlíka a Tomka. Domácí postupně dotahovali. Nejdříve ve druhé dvacetiminutovce snížil Tomáš Brunec na rozdíl jediné branky.

FOTOGALERIE: Šumperk vs Havlíčův Brod

V poslední třetině vyrovnal skóre na světelné tabuli Marek Haas. Rozhodující okamžik nastal až na úplný závěr klání. Už se pomalu blížilo nastavených pět minut prodloužení, jenže v poslední minutě zařídil radost na hostující střídačce Jan Milfait.

Rebel Havlíčkův Brod stačil zvítězit v Šumperku v základní hrací době a zajišťuje si důležité tři body do tabulky.

Podrobnosti:Třetiny: 0:2, 1:0, 1:1.

Branky a nahrávky: 28. Brunec (Vachutka, Gewiese), 48. Haas M. (Sedlák) – 6. Kozlík (Milfait), 7. Tomek (Kozlík), 60. Milfait (Maliník, Babka). Rozhodčí: Talpa – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 378. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Šumperk: Svoboda (26. Zelenka) – Bail, Novotný, Sedlák T., Gewiese, Drtil, Slavík, Prokop, Žáček – Haas M., Plášek, Popelka – Rimmel, Berger, Vachutka – Brunec, Moskal

Havl.Brod: Novák – Parýzek, Sedlák J., Kolář, Semrád, Boháč, Zítka, Pavlíček – Rousek, Sedláček, Švaňhal – Maliník, Milfait, Babka – Kozlík, Tomek, Minárik – Chlubna, Boček

Autor: red.,h.s., foto: sumpersko.net