HOKEJ:Šumperk vs Hodonín 1:2sn

29. října 2016 - 21:05

Draci bojovali až do konce

Šumperk vs Hodonín zdroj: Draci

Velmi pohlednou, ale na góly chudou bitvu svedli při sobotním podvečeru 29. října šumperští Draci a hodonínští Drtiči.

Čtrnáctým kolem pokračovala druhá hokejová liga. Kdy domácí Šumperk přivítal soupeře z Hodonína. Šance střídala šanci, jenže jindy obávaní střelci dlouho hledali recept na gólmany. Po čtyřiceti minutách hry zůstalo skóre bez branek, premiérovou oslavu duelu zařídil až třináct minut před koncem základní hrací doby hostující Daniel Vaněk. Flašarovi svěřenci nicméně zbraně nesložili, kapitán Jan Matějka za euforické radosti domácího publika vyrovnal. Zápas tedy musel do prodloužení, jenže ani v něm rozlousknutí nenastalo, a tak došlo na nájezdy. Rozhodl je hodonínský Vaněk.

Branky a nahrávky: 58. Matějka (Sedlák, Vymazal) – 47. Vaněk (Vrána, Matula), rozh. náj. Vaněk. Rozhodčí: Obadal - Blaha, Goňa. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 850. Střely na branku: 37:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Šumperk: Zavadil – Drtil, Sedlák, Janota, Navrátil, Řezáč, Ďurkáč, Tomek – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Ostřanský, Pavlovský – Cink, Hroch, Fischer – Brida

Hodonín: Haloda O. – Sorokin, Gazda, Pokorný, Loginovskij, Polesný, Haloda M. – Charvát, Hložánek, Vrána, Černohous, Račický, Tomi, Peš, Kuba, Matula, Kadlec, Jurča, Vaněk

Šumperk vs Hodonín zdroj: FB Draci

Domácí mohli hned na startu úvodní dvacetiminutovky otevřít skóre, když rozhodčí poslali za katr hodonínského Vaňka a Šumperk hrál přesilovku. Jenže hosté úvodní početní nevýhodu v pohodě ubránili a následně si troufli i na útočné výpady. Jako byl třeba ten Pešův z 6. minuty. Petr Zavadil musel proti forvardovi v oranžovém dresu tasit na poslední chvíli beton.

O necelé tři minutky později dostal dvě trestné minuty také Drak Řezáč. Flašarovi svěřenci ale v oslabení soupeře k ničemu nepustili, místo toho nadvakrát ohrozili svatyni Halody. A ten měl práce habaděj, to když Severomoravané hráli v přesile pět na tři. Byť ji nezužitkovali, obrovskou šanci prováhal kupříkladu Tomáš Sedlák, našel ranou z dálky pouze výstroj gólmana. Šest minut před první sirénou z přečíslení dva na jednoho zahrozil i Matěj Pavlovský, ani on se z gólu neradoval. Stav po první části zůstal bez branek.

Úvodní pětiminutovka prostředního dějství příliš zajímavé podívané nenabídla. O pár mžiků později už se ale děly věci. Nejdříve během 28. minuty unikl při vlastním oslabení Daniel Hroch, pár momentů poté kvitoval štěstíčko brankář Zavadil, když jej jeden z útočníků Hodonína sice překonal, ale Draci na poslední chvíli stačili kotouč vyhodit z brankové čáry pryč.

Ve 36. minutě orazítkoval tyčku jihomoravského zařízení Drtil, také jeho se držela smůla. Když dvě minuty před koncem druhé třetiny z dálky nepřekvapil Halodu obránce Sedlák, odcházely celky do kabin znovu za stavu 0:0, rozhodnutí mělo přijít v závěrečné periodě.

Mančafty ji znovu rozjely v solidně rychlém tempu. Bylo odehráno něco málo přes tři minuty z posledních dvaceti minut, když parádním provazem zlikvidoval příležitost Vaňka Zavadil, čímž zachránil Draky od inkasování. Na světelné tabuli běžela 47. minuta a hosté prchli do vedení, Daniel Vaněk naprosto přesně trefil prostor v Zavadilově kleci, kam zametl puk – 0:1.

Mohlo být pro domácí ještě hůře, Draci začali směrem do obrany riskovat a před jejich bránou vznikaly prostory na možnosti Jihomoravanů. Ty také přicházely, během 54. minuty nastřelil Matula tyčku šumperského zařízení. Pět a půl minuty před koncem rozhodčí poslali na trestnou lavici Michala Vymazala a naděje modrožlutých se znovu ztenčily.

Zimní stadion explodoval radostí něco málo přes dvě minuty do konce. Kapitán Jan MATĚJKA se štěstím procpal touš za Halodu z brankoviště a bylo vyrovnáno, zápas mířil do prodloužení – 1:1. Ani hra tři na tři nevyústila v rozhodnutí, diváci tak sledovali samostatné nájezdy. Bod navíc v nich pro Hodonín vykřesal Daniel Vaněk.

tabulka zdroj: Draci Šumperk

Aleš Flašar (Draci Šumperk): „Hodonín byl velmi kvalitní soupeř, přijel s agresivní hrou, napadal nás a nám půl zápasu trvalo, než jsme se s tím dokázali vyrovnat. Ale bylo to určitě dnes utkání gólmanů, oba chytali skvěle. Remíza utkání slušela, samostatné nájezdy jsou pak loterie. Naši kluci ale mohli rozhodnout v prodloužení, kde jsme měli několik příležitostí, to je škoda. Oproti Hodonínu máme užší a mladší kádr, nehledím na to, že jsme dnes přišli o domácí neporazitelnost, to se v tabulce neodrazí. Kluci  každopádně bojovali až do konce.“

Stanislav Beťko (SHK Hodonín): „Chtěli jsme ze Šumperka získat aspoň bod, utkání bylo hodně vyrovnané. Oba týmy hrály poctivě odzadu, na jedné i na druhé straně přišly gólové šance. Ale zároveň zachytali dobře brankáři na obou stranách. Když se nám podařilo dostat se do vedení, mrzelo nás, že jsme ho pak neudrželi, vyrovnávací gól přišel po jasné naší chybě. Co se týče nájezdů,

Autor: red., M. Schwarz