HOKEJ: Šumperk vs Hodonín 5:6

12. ledna 2017 - 08:21

„Zklamali mě oba gólmani, předvedli dnes špatný výkon,“ řekl po zápase trenér Draků Aleš Flašar

Šumperk vs Hodonín zdroj foto: Draci - V. Václavková

Dvaatřicátým kolem pokračovala ve středu 11. ledna 2. hokejová liga. Draci Šumperk přivítali na domácím ledě SHK Hodonín. Domácí hokejisté ztratili dobře rozehrané utkání s Hodnonínem. Draci vedli již v první minutě 1:0, kdy se dokázal prosadit Daniel Vachutka. Hosté vzápětí vyrovnali.

V sedmé minutě se prosadil Tomáš Drtil krásnou individuální akcí. Hodonín dokázal o necelých sedm minut srovnat, ale před koncem první částí hry dostal Draky do vedení kapitán Matějka. V druhé třetině se skóre otočilo, Drtiči v ní vyhráli 3:2. Důležitým milníkem v utkání byl hattrick Tomáše Drtila, který se po dlouhé době objevil na ledě. Poslední třetina byla hodně vyhrocená, ale úspěšní byli nakonec hosté, kteří dokázali vzít Šumperku tři body. Rozhodující gól vstřelil Daniel Vaněk.

tabulka zdroj: Draci Šumperk

Branky a nahrávky: 1. Vachutka (Vymazal, Sedlák), 7. Drtil (Fischer, Fišera), 20. Matějka (Vymazal, Drtil), 26. Drtil (Vymazal, Sedlák), 39. Drtil (Sedlák, Vymazal) - 2. Kuba (Kadlec), 14. Kadlec (M. Haloda), 24. Jurča (Miklík), 30. Vrána (Vaněk, Jurča), 35. Vaněk (Jurča, Miklík), 49. Vaněk (Miklík). Rozhodčí: Koziol - Novotný, Axman. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. Diváci: 500. Střely na branku: 21:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5, 5:5, 5:6.

Šumperk: Svoboda (25. Zavadil) – Janota, Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Fišera, Drtil, Adam – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Novosad – Cink, Králík, Fischer – Hroch, Langr

Hodonín: Kotvan (O. Haloda) – Kužílek, Pokorný, Potečin, Loginovskij, Polesný, M. Haloda, Miklík – Charvát, Hložánek, Venclík, Vrána, Černohous, Hajný, Peš, Kuba, Kadlec, Jurča, Vaněk

Souboj o třetí místo nabídl v Šumperku divácky velmi zajímavý hokej, hlavně pak jedenáct branek. Bohužel pro šumperské příznivce jich o jeden více nastříleli hráči Hodonína, Drtiči tak mírně srovnali historickou bilanci obou soupeřů, hlavně však dokázali v ligové tabulce poskočit na třetí místo.

Již úvod zápasu nabídl atraktivní podívanou. Neuběhla ani minuta zápasu a domácí hráči vysekli rychlou kombinaci, kdy po přihrávce zpoza branky od Michala Vymazala skóroval střelou bez přípravy Daniel Vachutka! Drtiči však našli bleskovou odpověď, ke které jim však velmi pomohla domácí defenzíva. Po velké chybě se lacině dostal ke kotouči Kadlec a Michal Kuba bekhendovou střelou překonal Reného Svobodu.

Ve třetí minutě stálo při hostech velké štěstí, když krásnou střelou trefil Drtil pouze tyč. Šumperk v těchto chvílích zápasu ovládali utkání a v sedmé minutě se již obránce Tomáš Drtil prosadil. Odchovanec Draků zavezl ze středního pásma kotouč až před Kotvana, kterého pak nadvakrát mazácky překonal. Domácí ale znovu o své vedení přišli, byť tentokrát to Drtičům trvalo déle. Produktivní Jakub Kadlec si stáhl kotouč dále od obránce a pak švihem poslal puk za Svobodova záda.

Do kabin však šli, nutno dodat po zásluze, s vedením domácí. Nejprve Novosad ve velké šanci neuspěl, poté se ale již prosadil kapitán Jan Matějka, který v plné rychlosti dostal přihrávku od Vymazala a z první překonal přesouvajícího se Kotvana.

Jenže Hodonín znovu našel odpověď, s ní přišel do hry až ve druhé třetině. Na kruhu se ke střele dostal šumperský odchovanec Petr Jurča a obávaný kanonýr hostů zamířil ránou švihem nad Svobodův beton. Gólman Draků pak pustil do branky svého náhradníka Petra Zavadila, o chvíli později pak na trestnou lavici zamířil Erik Hložánek.

A Šumperk s početní výhodou naložil výborně. Tomáš Drtil totiž navázal na svůj první gól a předvedl ještě krásnější individuální akci, kterou prakticky odstavil všechny bránící hokejisty a pak překonal i bezmocného Kotvana. Šumperk znovu vedl, bohužel v zápase naposledy.

V dalším střídání byl tvrdě sražen Milan Ostřanský, rozhodčí ale hraniční zákrok nechal bez trestu a hosté o chvíli později vyrovnali. Solidně zahraný přechod do útočného pásma zakončil křižným pasem Vaněk, načež Jakub Vávra bleskovou střelou nedal přesouvajícímu se Zavadilovi žádnou šanci. Ve 35. minutě pak musel Ostřanský na trestnou lavici a i hosté využili přesilovku. Jurčova přihrávka před branku našla Daniela Vaňka, který zůstal nějakou dobu nepokryt. Nedůslednosti soupeře hodonínský útočník využil, Zavadil pak jen marně láteřil na své spoluhráče.

Hodonínu se ale odmítal podvolit Tomáš Drtil, který v přesilovce pěti proti třem završil hattrick. Draci si několikrát vyměnili kotouč na ose Vymazal - Sedlák - Drtil, aby po poslední předávce trefil z mezikruží Drtil přesně k tyčce. O chvíli později mohl šumperskému celku vrátit vedení Daniel Vachutka, ale ve své šanci minul.

A tak přišla třetí třetina, která oproti předchozím nabídla jen jednu branku, za to však rozhodující. Ve 43. minutě měl velkou šanci Cink, ale přestřelil. Hosté pak dlouho protestovali proti vyloučení Daniela Vaňka, kdyby však věděli, že tento trest jim přinese klíčový gól, asi by toho zanechali. I přes bouchání holí o led svého brankáře totiž šumperští zadáci nechali Daniela Vaňka naskočit z trestné lavice přímo do brejku a exvsetínský kapitán propálil Zavadila ránou mezi betony.

Draci se pak sice snažili dostat do tlaku a k vyrovnání, ale Hodonín si vítězství již pohlídal a ani během power-play soupeře nedopustil změnu stavu. Drtiči tak poskočili na třetí místo tabulky o bod před Šumperk.

Řekl po zápase:

Aleš Flašar (Draci Šumperk): „Samozřejmě jsme čekali, že to s Hodonínem bude těžké. Ale hlavně mě zklamali oba gólmani, předvedli dnes špatný výkon, bohužel. To samé chyby některých hráčů, kteří si myslí, že mají jisté místo v sestavě. Ale tak to není. Zápas na oko diváka nebyl škaredý, góly padaly a měli jsme šance. Nejsem ale vůbec spokojen, podstata našeho problému byl opravdu špatný výkon brankářů. Pořád jsem věřil, že to dokážeme otočit, každý bod z tohoto utkání bych bral. Trnul jsem ale při každé střele na naši branku.“

Autor: red., D. Mihailescu, foto: Draci Šumperk - V. Václavková

Šumperk vs Hodonín           zdroj foto: Draci - V. Václavková