HOKEJ: Šumperk vs Litoměřice 2:5

20. září 2015 - 08:45

Litoměřice si vezou domů tři body

Šumperk vs Litoměřice foto: sumpersko.net

Pátým kolem pokračovala v sobotu 19. září WSM liga. Na Zimním stadionu v Šumperku přivítal domácí tým soupeře z Litoměřic.

Draci šli hned v první třetině do vedení, když radost šumperských fanoušků zařídil v přesilové hře čtyři na tři Marek Haas. Hostující soupeř Stadion srovnal krok ihned po rozjezdu druhé třetiny. Stačil odpovědět i na trefu Matěje Bažanta. Za stavu 2:2 končila druhá třetina.

Remízový stav 2:2 rozetnuly Litoměřice postupně během závěrečné dvacetiminutovky. Hráči Stadionu nakonec překonali Filipa Šindeláře pětkrát a odvážejí ze Šumperku přesvědčivou výhru 5 :2 Šumperk ztracené vedení zpátky nedorovnal. Stadion Litoměřice rozhodl o výsledku utkání během deseti minut třetí dvacetiminutovky a odjíždí ze severní Moravy s plným bodovým ziskem. Draci odehrají další střetnutí již ve čtvrtek 24. září, kdy doma přivítají Ústí nad Labem.

Podrobnosti: Třetiny: 1:0, 1:2, 0:3.

Branky a nahrávky: 4. Haas (Drtil), 24. Bažant (Vrdlovec, Fořt) – 24. Martin Procházka (Kalla), 38. Plášil (Švagrovský, Doležal), 43. Kalla (Krstev), 43. Ondráček (Kopta), 50. Kopta (Ondráček). Rozhodčí: Fiala – Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:7, navíc Fořt (ŠUM) 10 minut OT za nesportovní chování. Využití: 1:2. Diváci: 832. Střely na branku: 44:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5.

Šumperk: Šindelář – Bažant, Sedlák, Zdráhal, Drtil, Petira, Prokop, Gewiese, Látal – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Voženílek, Půhoný – Haas, Plášek, Šimun – Brunec, Kňazev, Půlpán

Litoměřice: Pavelka – Piegl, Krstev, Plášil, Šulc, Vašíček, Pavlas, Mikliš – Martin Procházka, Valášek, Kalla – Berger, Švagrovský, Doležal – Kopta, Nedvídek, Ondráček – Krátoška, Racek, Michal Procházka

FOTOGALERIE: Šumperk vs Litoměřice

FOTOGALERIE: Šumperk vs Litoměřice II.

Libor Pivko, trenér Salith Šumperk: „Každopádně rozhodla druhá třetina, ve které máme přesilové hry a nejsme vůbec schopní dát gól. Soupeř z Litoměřic nám udělil lekci z produktivity. Co šance, to vstřelená branka Stadionu. My bušíme pět minut na klec soupeře a nejsme schopní dát gól, třeba při početní výhodě pěti proti třem. To si myslím, že nás stálo zápas. Kdybychom se pak na začátku třetí třetiny zbytečně neplašili, tak klidně dnes můžeme vyhrát. Naše mladá sestava se v některých momentech musí naučit být více trpělivá.“

Jiří Kučera, trenér HC Stadion Litoměřice: „Zápas byl hodně vyrovnaný, většinu zápasu se hrálo v rozdílu jediného gólu. Z naší strany přišlo hodně vyloučených, což by se samozřejmě nemělo stávat. Je pravda, že draci nevyužili ve druhé třetině řadu přesilovek, my naopak velkou část oslabení zvládli na výbornou. Jsme určitě rádi, že se nám konečně povedlo bodovat naplno, i když až v pátém kole soutěže.“

Autor: red., h.s.

Šumperk vs Litoměřice                  foto: sumpersko.net