HOKEJ: Šumperk vs Most 4:3

16. února 2015 - 06:28

Salith hostil HC

pozvánka zdroj foto: archiv

Šumperští hokejisté nastoupili v neděli 15. února ke svému druhému utkání skupiny O udržení netradičně ve večerních hodinách. Draci odstartovali dvojzápas s Mostem, odvetné klání proti Severočechům totiž sehraje již o den později. Tedy v pondělí 16. února.

Nedělní utkání odstartovalo v nezvyklých 20:00 hodin. Do Zimního stadionu v Šumperku nezavítalo příliš diváků. Skóre po první třetině zůstalo 2:2, za Draky se dvakrát prosadil Michal Popelka, jednou z trestného střílení.

Druhá třetina mnoho gólových zážitků nepřidala. O jediný se postaral mostecký Daniel Hora. Hokejisté Salithu  ve třetí třetině dotáhli na 3:3, zásluhou Tomáše Brunce.

Rozhodovat musely až samostatné nájezdy, v nich došlo až na devátou sérii a hrdinou se stal Mikuláš Rimmel. Draci zvítězili 4:3 po trestných stříleních.

Podrobnosti:Třetiny: 2:2, 0:1, 1:0 - 0:0.

Branky a nahrávky: 1. Popelka (Plášek), 19. Popelka (TS), 46. Brunec (Vachtuka, Rimmel), rozh. náj. Rimmel – 7. Zavřel, 10. Mical (Kokeš, Havlíček), 27. Hora (Zavřel). Rozhodčí: Šutara – Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 267. Střely na branku: 38:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.

Šumperk: Zelenka (Svoboda) – Novotný, Bail, Gewiese, Prokop, Drtil, Slavík, Žáček – Haas M., Plášek, Popelka – Brunec, Moskal, Sedlák – Rimmel, Berger, Vachutka

Most: Soukup (Chabr) – Hora, Kříž, Černý, Procházka, Kokeš, Havelka, Ryzák – Nedrda, Alinč, Slavíček – Bojer, Smolka, Písařík – Mical, Havlíček, Budínský – Zavřel, Válek, Musil