HOKEJ: Šumperk vs Nový Jičín 3:4

18. ledna 2024 - 09:17

Reportáž ze zápasu

Šumperk vs Nový Jičín zdroj: DŠ

Šumperští hokejisté vstoupili ve středu 17. ledna do utkání tou správnou nohou a po čtrnácti minutách hry už vedli 2:0. Jenomže solidní dvoubrankový náskok neudrželi moc dlouho. Ještě před první sirénou Ďáblové snížili na rozdíl jednoho gólu a poté předvedli fantastický obrat v prostřední části. Draky zahnali do kouta a třemi trefami otočili skóre ve svůj prospěch. Domácí celek si v závěru ještě dokázal vytvořit pořádný tlak, na vyrovnání už ale nezbyl čas. Nový Jičín tak poprvé v sezóně poráží Šumperk 4:3 a zaslouženě si odváží všechny body.

Draci Pars Šumperk - HK Nový Jičín 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Polách (Skopal, Dudycha), 14. Šišolák (J. Horký, P. Kubíček), 52. Pěnčík (Vachutka, P. Kubíček) – 16. Hudeček (Kafka), 25. Škarka (Zdeněk, Kuboš), 26. Hudeček (Kafka), 35. Flok (Gebauer, Berka). Rozhodčí: Koziol – Návrat, Frais. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 599. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4.

Po úvodním vhazování, které vyhráli hosté, byl k vidění hodně opatrný hokej na obou stranách. Přesto se hrálo plynule a k prvnímu přerušení došlo až na začátku 6. minuty, když na ledě zůstal po tvrdém zákroku ležet Adam Polách. Toto počínání sice nebylo potrestáno, nicméně o pár vteřin později si přece jen Draci zahráli první přesilovou hru. Dvě minuty vyfasoval za podrážení hostující Hruška. Domácí se hned usadili v pásmu a přestože početní výhodu nesehráli vůbec špatně, kotouč do brány nedotlačili.

To je ale zas tak moc mrzet nemuselo, neboť se v 11. minutě přece jenom ujali vedení. Po rychlém přečíslení dva na jednoho našel Pavel Skopal přesným pasem hokejku Adama Polácha, který po kličce do protipohybu zasunul puk za záda Filipa Hořejšího.

A o chvíli později bylo na šumperské střídačce ještě veseleji. Ve 14. minutě se Drakům podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Krátce po skončení přesilové hry šikovně tečoval přízemní střelu Horkého Ondrej Šišolák, a to přesně mezi betony novojičínského gólmana.

Ďáblové se ovšem nevzdávali a ještě před koncem první dvacetiminutovky snížili. V 16. minutě našel Kafka z rohu kluziště volného Zdenka Hudečka, jenž z bezprostřední blízkosti překonal Denise Irgla parádně provedeným bekhendem. Obě mužstva si následně ještě vytvořila hodně slibné šance, ani jeden pokus však v bráně neskončil.

Ve druhém dějství pak hostující Nový Jičín odstartoval koncert, kdežto Draci jako by byli úplně vyměněni. Už ve 25. minutě bylo v šumperské ŠKODA aréně vyrovnáno. Jiří Zdeněk vybojoval kotouč za vlastní bránou. Poté našel na pravé straně kluziště rozjetého Martina Škarku, který ujel domácí obraně a přesnou střelou k tyči nedal šumperskému brankáři sebemenší šanci.

Draci se po vyrovnávací trefě nedokázali ani pořádně rozkoukat a už lovili puk ze sítě potřetí. Špatnou rozehrávku domácích potrestal ve 26. minutě Zdenko Hudeček, jenž dostal přihrávku mezi kruhy od Dominika Kafky a dělovkou nad Irglovu lapačku se nemýlil. Šumperský celek tak rázem převzal roli dotahujícího týmu.

Hosté po skvělém obratu ožili a domácí uzamkli v jejich pásmu. Nejprve to zkoušel z mezikruží Jiří Zdeněk, ale orazítkoval pouze brankovou konstrukci. Poté neuspěl ani David Květoň, jehož pokus Irgl zneškodnil. To však Ďábly neodradilo a ve 35. minutě se ujali dvoubrankového vedení. Při přečíslení dva na jednoho našel Robin Gebauer hůl Adama Floka, který nasměroval kotouč za brankovou čáru.

Šumperští hokejisté to však nezabalili a v závěrečné dvacetiminutovce se hnali za vyrovnáním. Snížit na rozdíl jedné branky mohl kapitán Jaroš, jeho projektil ale zamířil jen těsně vedle levé tyče. Neuspěl ani bekhendový pokus Daniela Vachutky či teč Štěpána Dudychy. I přesto ale domácí tým ze svého tlaku nepolevoval a v 52. minutě se dočkal. Nádhernou individuální akci předvedl navrátilec do sestavy Martin Pěnčík, jenž se natlačil až před Filipa Hořejšího a puk šikovně procpal mezi jeho betony.

A v 54. minutě mohlo být dokonce srovnáno! Před branku Nového Jičína se probojoval jeden z domácích hráčů a puk následně zůstal volně ležet v brankovišti. Ke smůle Draků si ho však jako první všiml brankář Hořejší, který ho včas ukryl pod svou lapačku. Šumperk to ještě ke konci hry zkoušel v šesti hráčích v poli, navíc k tomu ještě dostal přesilovou hru, porážce už ale bohužel zabránit nedokázal.

Řekli po zápase:

Tomáš Sedlák (Draci Pars Šumperk): „Nedokážu to pochopit. Dnes to byl úplně stejný scénář, jako ve Velkém Meziříčí. Pouze s tím rozdílem, že Velké Meziříčí nemá takové kvality jako Nový Jičín, který naše chyby potrestal. První třetinu hrajeme perfektně a klukům nemáme prakticky co vytknout. Uděláme jednu jedinou malou chybičku a z toho dostaneme gól na 2:1. Po třetině si řekneme, že musíme hrát pořád stejně a makat. Pak vstoupíme do druhé třetiny a všechno je špatně. Dostaneme tři góly a najednou prohráváme 2:4. Závěrečná třetina už zase vypadala trošku lépe, dali jsme gól a vrátili se zpátky do hry. Věřil jsem, že to ještě srovnáme, protože si myslím, že jsme ke konci trošičku převzali iniciativu, ale bohužel. Nebýt toho výpadku ve druhé třetině, tak jsme podle mě měli ten zápas dvě třetiny pod kontrolou. To mě na tom nejvíc štve. Na druhou stranu jsme ale dnes hráli v oslabené sestavě, dokonce Štěpán Dudycha musel hrát v útoku. A na tyto poměry zápas nevypadal zas tak úplně špatně. Rád bych ještě poděkoval fanouškům za podporu."

Petr Kuboš (HK Nový Jičín): „Dneska jsme za tři body velmi rádi. Měli jsme Šumperku co vracet z předchozích zápasů. Do utkání jsme nevkročili moc šťastně a prohrávali jsme 0:2. Trochu jsme byli zaskočení, ale ve druhé třetině jsme se zvedli a dali jsme hlavy nahoru. Začali jsme hrát jednodušeji a více systémově. Podařilo se nám dát góly a třetí třetina už byla pouze o tom, to udržet a hrát zodpovědně. To se nám povedlo a jsme velice rádi, že si ze Šumperku vezeme tři body.“

Autor: red., Vanessa Vařeková - redakce DŠ