HOKEJ: Šumperk vs Poruba 3:4

20. prosince 2017 - 21:59

Šumperk vs Poruba zdroj foto: Draci - Věra Václavková

Pět zápasů v řadě Šumperk doma neztratil ani bod, proti Novému Jičínu a Kopřivnici dokonce neinkasoval. Jenže k předvánočnímu klání pod vrcholky Jeseníků dorazila vedoucí Poruba, která si potřebovala vylepšit bilanci z posledních střetnutí. A uspěla.

Na branku Marka Haase ještě svěřenci trenéra Hulvy stačili reagovat, když za modrožluté skórovali Jakub Schejbal a kapitán Tomáš Sedlák, Draci rázem vedli 2:1. Hosté nicméně zvládli lépe třetí část. Haas přidal svůj druhý zásah, po něm z přečíslení dva na jednoho zavěsil kotouč do sítě další bývalý Drak, tentokrát Lukáš Finsterle. Šumperk zásluhou Jiřího Půhoného necelou minutu před sirénou snížil na 3:4, avšak více nestihl. Ostravané tak odčinili porážku z předešlého vzájemného mače.

30. kolo středa 20. prosince Draci Šumperk - HC RT TORAX PORUBA 2011 3:4 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Schejbal (Ďurkáč, Vymazal), 23. Sedlák (Půhoný, Lehečka), 60. Půhoný (Sedlák, Vymazal) – 18. Haas (Jaroš), 24. Adam (Jaroš), 36. Haas (Janota, Fojtík), 51. Finsterle (Luka, Kůdela). Rozhodčí: Antonín – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 738. Střely na branku: . Průběh utkání: .

Šumperk: Lakosil – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák, Bažant – Muller, Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Lehečka, Vymazal, Cink,Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer

Poruba: Kůdela – Dresler, Janota, Hryciow, Slavík, Kaluža, Popela, Puškár, Adam – Ballner, Haas, Káňa J., Finsterle, Káňa T., Zdeněk, Zachar, Jaroš, Fojtík, Gelnar, Ollender, Luka

tabulka zdroj: Draci Šumperk

Šlágrem posledního předvánočního kola 2. ligy sk. Východ byl souboj Draků proti Porubě, za kterou nastoupilo několik bývalých hráčů Šumperku. Domácí by v případě vítězství stáhli manko na kluby na čele soutěže, hosté naopak mohli dát zapomenout na špatné výsledky poslední doby.

Dlouhé minuty zápasu se oba celky spíše oťukávaly, ojedinělé větší příležitosti kryli brankáři Vlastimil Lakosil a Hynek Kůdela. Až v závěru třetiny pak začaly padat góly. Ten první navíc hosté vstřelili při vlastním oslabení, když vyjetý Lakosil našel jen hůl bývalého dlouholetého hráče Šumperku Marka Hasse. Ten s nabídnutou šancí naložil dle očekávání a otevřel skóre střelou do prázdné branky.

Dlouho se hosté z vedení neradovali, Šumperk totiž po faulech Finsterleho a Dreslera hrál přesilovku pěti proti třem a Jakub Schejbal prostřelil Kůdelu ránou do šibenice.

Vstup do druhé třetiny se povedl domácím. Jiří Půhoný poslal křižnou přihrávku na najíždějícího Tomáše Sedláka, který zakončil z první a hlavně přesně. I tentokrát ale došlo na rychlé vyrovnání. Josef Fojtík nejprve nevyužil brejkovou situaci, vzápětí ale dostal přihrávku na modrou čáru Luboš Adam a loňský zadák Draků prostřelil Vlastimila Lakosila.

V závěru třetiny pak hosté vstřelili velmi důležitou branku. Poruba rozehrála rychlý kontr, a protože s Markem Hassem se nedokázal vrátit žádný bránící hráč domácího celku, měl ostravský útočník dobrou pozici. Lakosila tváří v tvář překonal. Šumperk pak ještě v úvodu třetí třetiny přežil nájezd Vladimíra Luky, kterého Lakosil vychytal. Na přečíslení Ostravanů z 51. minuty ovšem nestačil. Lukáši Finsterlemu předložil ukázkovou přihrávku Vladimír Luka a první jmenovaný zavěsil kotouč pod víko. Domácí už jen korigovali na konečných 3:4, necelou minutu před koncem třetí periody překonal Kůdelu u tyče Jiří Půhoný.

Šumperk vs Poruba - po zápasu zdroj foto: Draci - Věra Václavková

Autor: red.,Martin Schwarz, zdroj foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

Šumperk vs Poruba          zdroj foto: Draci - Věra Václavková