Teplota: 10 / 3 - Přeháňky-Déšť

Teplota: 13 / 2 - Oblačno

HOKEJ: Šumperk vs Vsetín 3:10

07. září 2016 - 06:34

„Realita je krutá, musíme se podívat pravdě do očí,“ řekl po zápase kouč Aleš Flašar.

trenér hokejové klubu Draci Šumperk Aleš Flašar - foto: archiv sumpersko.net

Šumperští hokejisté ve svém posledním přípravném utkání v úterý 6. září podlehli Vsetínu vysoko 3:10. Hosté se v první třetině ujali rychlého vedení po trefě Kajaby. Svěřenci Jiřího Dopity pak do konce první třetiny dokázali skórovat ještě dvakrát.

Do prostřední části hry se tak vstupovalo za stavu 0:3. V té dokázal Valašský hokejový klub přidat další čtyři branky. Jediný gól Draků ve druhé třetině pak vsítil Jan Matějka. V poslední části hry Vsetín dokazoval dominanci, neboť přidal další góly. Draci se dokázali prosadit až v závěru hry, kde vstřelil branku Cink s Janotou.

Branky a nahrávky: 26. Matějka (Vymazal), 57. Cink (Augustin, Hroch), 58. Janota (Fischer) – 1. Kajaba (Vávra), 8. Čuřík (Hořanský, Mojžíš), 18. Žák (Kolařík), 22. Janáček (Vávra), 23. Šjafotdinov (Finsterle, Kolařík), 25. Chrapak (Šilhavý), 32. Janáček (Chrapak), 44. Šilhavý (Daněk, Stuchlík), 53. Finsterle (Hořanský, Čuřík), 54. Vávra (Kajaba, Šjafotdinov). Rozhodčí: Klapetek, Markovský – Adamec, Kubíček. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:10, 3:10.

Šumperk: Slezák (24. Zavadil) – Tomek, Sedlák, Navrátil, Drtil, Řezáč, Ďurkáč, Kolář, Janota – Vachutka, Matějka, Vymazal – Pavlovský, Ostřanský, Fischer – Cink, Hroch, Jurík – Augustin, Hozák, Hajšman – Medek.

Vsetín: Šurý – Mojžíš, Bílek, Janáček, Hryciow, Kobylík, Žák, Chrapak, Stuchlík – Hořanský, Čuřík, Finsterle – Vávra, Čech, Kajaba – Pokorný, Šjafotdinov, Kolařík – Zúbek, Šilhavý, Daněk.

Utkání mezi Šumperkem a Vsetínem bylo generálkou před prvním zápasem sezóny, který se odehraje o týden později. Do branky se tentokrát postavil Martin Slezák a v poli se objevila nová čtveřice hráčů - Vojtěch Augustin, Jiží Hozák, Daniel Kolář a Robin Medek.

Šumperk vs Vsetín foto: Tomáš Ostřanský

Draci sice v první minutě vyzkoušeli pozornost Michala Šurého ovšem byl to René Kajaba, který krásnou kličkou otevřel skóre utkání. Domácí se následně snažili o vyrovnání, ale střely Daniela Vachutky či Radka Fischera skončili v náruči Petra Hromady.

V prvních šesti minutách prostřední části diváci mohli viděli téměř všechny góly této části. Nejprve dvě rychlé branky přidal Janáček s Šjafotdinovem. Po té poslední se v brance vystřídali šumperští gólmani. Klec opustil Martin Slezák a do branky se postavil Petr Zavadil. Nicméně tato změna nezabránila Fjodorovi Chrapakovi, který vsítil šestý gól.

Snížit se povedlo ve 26. minutě Janu Matějkovi, kterého vyslal na samostatný únik Michal Vymazal. Vsetín ovšem nadále tlačil. Těžil z toho ve 32. minutě Martin Janáček, který uzavžel střeleckou listinu ve druhé periodě. Ani poslední část hry nepřinesla nějakou větší změnu. Už čtyři minuty po třetím vhazování dal gól Vojtěch Šilhavý. Dlouho se poté hrálo nahoru a dolu. Vsetín následně skóroval dvakrát po sobě, když se dokázal trefit Finsterle s Vávrou. Domácí ještě v závěru kosmeticky upravili skóre. Vladimír Cink dokázal dorazit puk za Šurého. V 58. minutě střelecký list uzavřel Michael Janota.

Šumperk tedy ani napodruhé nedokázal na domácí půdě vyhrát.

Řekl po zápase:

Aleš Flašar (Draci Šumperk):  „Realita je krutá, musíme se podívat pravdě do očí. Vsetín je jinde než my, obrovsky silný mančaft. Tým se snažím určitým způsobem dolaďovat, ale na druhou stranu je výsledek docela krutý vzhledem k tomu, co jsme herně předvedli. Stále platí, co jsem říkal minulý týden, neskutečně moc skřípe naše obrana. Kluci vyrobili spoustu individuálních chyb a z toho pramenily branky. Přijeli nám přijet kluci z Prostějova, ale bylo vidět, že jsou unavení. Tým se bude nějakou chvíli ještě sehrávat, máme jedenáct dní na to, abychom na spoustě věcí zapracovali, a uvidíme, jak nám to půjde.“

Autor: red., K. Glogarová, foto: T. Ostřanský