05. února 2017 - 08:09

Svěřenci Aleše Flašara si upevnili pozici v tabulce

Draci Šumperk foto: archiv sumpersko.net

Druhá hokejová liga pokračovala v sobotu 4. února 39. kolem.  Šumperk zamířil na led do Brna.

Po prvních dvaceti minutách Draci odcházeli do kabiny s náskokem dvou gólů, skórovali Pavel Sedláček a Daniel Hroch. To druhé dějství nabídlo jedinou trefu, za Sovy snižoval Vojtěch Augustin a závěrečná třetina tak slibovala dramatické rozuzlení. Svěřenci Aleše Flašara nicméně vedení nepustili. Potřetí za sebou berou plný zisk, v tabulce jsou před pátou Opavou již o devět bodů napřed, tudíž mají zase o kousíček blíže začátku play-off na domácím ledě. Brno naopak ztratilo poslední teoretické naděje na lepší než devátou příčku.

Branky a nahrávky: 35. Augustin (Vokurka) – 8. Sedláček (Novosad, Řezáč), 10. Hroch (Fischer). Rozhodčí: Slavka – Maťašovský, Mikšík. Vyloučení: 11:6, navíc Odehnal st. (trenér TEC) trest ve hře - nesportovní chování. Využití: 1:0. Diváci: 51. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Brno: Slavíček – Vágner, Štancl, Sedláček, Vokurka – Odehnal, Brzobohatý, Benýšek, Biolek, Florek, Stehlík, Čtvrtníček, Augustin, Medek, Matov, Grünwald, Látal

Šumperk: Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil – Langr, Matějka, Vymazal, Vachutka, Sedláček, Králík, Novosad, Cink, Hroch, Fischer, Ostřanský

trenér Aleš Flašar foto: archiv sumpersko.net

První třetinu začali aktivněji domácí. Hned v první minutě zkoušel na hostujícího Kůdelu vystřelit Patrick Brzobohatý, ale střela byla zblokovaná. Draci se ke slovu dostali až v páté minutě, když se Michal Vymazal snažil dostat do útočného pásma, jenže narazil na dobře fungující obranu Techniky. V šesté minutě se opět snažil prosadit Vymazal. Střelu z levé strany však chytil Slavíček lapačkou. Na začátku osmé minuty se dostal ke střele z otočky Patrick Brzobohatý, ale střela mu nesedla. A tak přišla poslední sekunda osmé minuty. Zdeněk Novosad objel branku Slavíčka a naservíroval kotouč před úplně volného Pavla Sedláčka, který neměl problém překonat domácího brankáře.

Sovy se ani nestačily vzpamatovat a už měly v brance další gól. Radek Fischer vybojoval puk v rohu branky a poslal jej na Daniela Hrocha. Ten už měl velmi jednoduchou pozici a trefil místo ve spodní části branky.  V patnácté minutě se snažil prosadit dělovkou Tomáš Drtil, ale skóre po této střele zůstalo stále stejné. V devatenácté minutě ujeli hosté dva na jednoho, ale Jiří Vokurka ukázal skvělý obranný zákrok holí.

Do druhé třetiny vlétli Draci velmi aktivně a snažili se o zvýšení skóre. Michal Vymazal posílal kotouč před Slavíčka ,kde stál před brankou dobře postavený Sedláček, jenže jeho teč šla mimo bránu. Ve dvacáté druhé minutě se dostal ke střele Stehlík, ovšem Hynek Kůdela byl připraven.

Ve třicáté třetí minutě měl obrovskou šanci Daniel Vachutka, který dostal puk před prázdnou bránu, bohužel pro Draky minul. A tak přišla třicátá pátá minuta a přesilová hra domácích pět na tři. Jiří Vokurka dostal puk na střed hřiště, kde stál Vojtěch Augustin, který neměl problém zakončit. O chvíli později dostali šanci hrát dvojnásobnou přesilovou hru hosté, jenže ti nedokázali skórovat. V poslední minutě se ještě k dobré střele dostal Tomáš Sedlák, který trefil pouze tyč Slavíčkovy brány.

Již ve čtyřicáté první minutě mohli jít hosté do dvougólového vedení, když ujeli po chybě Augustina čtyři na dva. Daniel Vachutka vzal celou situaci na sebe, ale jeho střela byla hodně nepřesná. O pět minut později zkoušel štěstí střelou příklepem Jakub Řezáč a Slavíček musel tuto střelu krýt tygřím skokem k tyči. V padesáté minutě se Vojtěch Augustin dostal do útočné třetiny a strhl na sebe všechny obránce. Zkusil tedy nahrát na volného Patrika Štancla, ale přihrávka byla nepřesná a žádné nebezpečí nevzniklo. V poslední tříminutovce měl dobrou šanci Daniel Hroch, který našel ve shluku těl kotouč a měl před sebou úplně prázdnou bránu, jenže nedal.

tabulka zdroj: Draci Šumperk

Závěr zápasu ovlivnil ještě trest ve hře, pro trenéra domácích, ale branka již nepadla. A tak je jasné, že Technika přišla i o teoretickou šanci na postup do play-off.

Autor: red., M. Schwarz, M. Vojáček

Draci Šumperk                           foto: archiv sumpersko.net