Zdravotní indispozice řidiče během jízdy

24.04.2024 - Zdravotní indispozice řidiče během jízdy - Skončila...

HOKEJ: Třebíč vs Šumperk 2:3

15. října 2015 - 07:54

Dva body pro Šumperk získal Tomáš Sedlák

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Šumperští hokejisté podstupují, stejně jako zbytek ligové skupiny, náročný program druhé nejvyšší soutěže. V pondělí Salith zakončil první čtvrtinu základní části těsnou prohrou na ledě severočeské Kadaně, již ve středu14. října se Draci vydali na Vysočinu do Třebíče.

Úvodní třetina byla na branky skoupá, jediným střelcem se stal domácí Dolníček. Ve druhé třetině se podařilo Drakům dorovnat na 1:1, zásluhou bodového sběratele Tomáše Fořta. Utkání mezí Horáckou Slavií a Salithem měla rozseknout třetí třetina. Na trefu Radima Zohorny stačil chvíli před koncem třetí části odpovědět Vrdlovec, a tak šel mač do prodloužení. Ani pětiminutové prodloužení nepřineslo rozhodující gól a proto se rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Za domácí skóroval hned v prvním nájezdu Matěj Pekr, za hosty byl úspěšný obránce Tomáš Sedlák. Ke škodě Horácké Slavie se Sedlákovi dařilo hned dvakrát.

Podrobnosti:Třetiny: 1:0, 0:1, 1:1 - 0:0.

Branky a nahrávky: 12. Dolníček (Zuzin), 53. Zohorna (Polodna) – 34. Fořt (Milfait, Vrdlovec), 59. Vrdlovec, rozh. náj. Sedlák . Rozhodčí: Kubičík – Zídek, Polák. Vyloučení: 4:3, navíc Čejka (TRE) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.

Třebíč: Falter – Bilčík, Malena, Niko, Čejka, Dujsík, Šaur, Bartoň – Švec, Dolníček, Zuzin – Pekr, Polodna, Wasserbauer – Psota, Zohorna, Kusko – Přibyl, Pokorný, Šik – Abdul

Šumperk: Šindelář – Roupec, Petira, Sedlák, Bažant, Zdráhal, Prokop – Moučka, Plášek, Haas – Fořt, Vrdlovec, Milfait – Půhoný, Voženílek, Brunec – Hroch, Ostřanský

Jiří Mička - SK Horácká Slavia Třebíč: „Tak my jsme dneska měli první dobrou třetinu, vyhráli jsme ji 1:0. Dá se říct, že soupeř v první třetině ani nevystřelil na bránu. Do druhý třetiny jsme šli s tím, že jsme chtěli přečkat to jedno oslabení ještě z první třetiny. Ale pak se tam naskládaly další fauly a nesmyslný věci, takže jsme dostali Šumperk do hry, a pak když jsme ty všechny oslabení přežili, tak jsme si ve hře pět na pět nechali chybou beka dát naivní gól. Druhá třetina z naší strany velice špatná. Ve třetí třetině jsme chtěli rozhodnout z přesilovky a podařilo se nám dát gól.Pak se zdálo, že to tady doma konečně zvládneme. Pak jsme udělali neskutečnou věc, že soupeř, který už byl totálně unavený se dostal k nám do třetiny, jeden hráč si projel celým hřištěm a plácl to tam. V prodloužení jsme už zase byli v křeči a nebyli jsme schopní nic vytvořit. A co se týče nájezdů, první byl jasný, pak nikdo gól nedal a v posledním nájezdu se Šumperk vrátil do hry. Nic, no, máme bod, budeme pracovat dál.“

Radek Kučera - Salith Šumperk: „Co k tomu zápasu říct. Dneska to nebyl moc hokej, byla to spíš velká bitva a řekl bych, že to bylo spíš o srdíčku, bojovnosti. My jsme rádi za ty dva body. Po té první třetině jsme měli špatný vstup do zápasu a pak si myslím, že jsme tu hru trošku srovnali. Jak říkám, trošku při nás stálo štěstíčko. Fantasticky nám zachytal gólman a od toho se všechno odvíjelo. A pak samozřejmě v trestných nájezdech, tam je to vabank. Tam jsme samozřejmě rádi za druhý bod a zaplať pánbůh za to. To že vázl výběr hráčů na penalty, to bylo spíše na mně. Já jsem přemýšlel, koho tam prostě dát a pak to vyšlo.“

Autor: red., h.s.

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv