HOKEJ:Třebíč vs Šumperk 3:4

20. února 2016 - 20:33

Draci vstoupili do skupiny o udržení vítězstvím v Třebíči

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Své úvodní kolo má za sebou nadstavba WSM ligy 2015/2016, tedy skupina o udržení, která se odehrálo v sobotu 20. února. Draci bohužel opět absolvují skupinu o udržení a co hůř, oproti minulým letům je stále vážně včleněn do bojů o záchranu v soutěži. Šestikolová skupina o udržení započala v sobotu 20. února.

Salith Šumperk se vydaj do Třebíče, zatímco největší soupeř, HC Most, sehraj svůj úvodní duel skupiny v Benátkách nad Jizerou. Pro šumperské barvy dopadlo na výbornou! Draci totiž v Třebíči udrželi slibný náskok a nakonec zvítězili 4:3, naopak Most v Benátkách nad Jizerou prohrál zcela jasně 4:1.

Jedno z prvních utkání skupiny play-out je za námi! Ve třetí třetině sice domácí přidali ještě dvě branky v závěru utkání, avšak ani toto nestačilo aspoň na remízu, protože se ve 49. minutě trefili i hosté, díky dorážce Marka Haase. Šumperk si tak odváží z Třebíče velice důležité tři body do tabulky o udržení.

Šumperk se tak v tabulce dostal před severočeského soupeře na třinácté místo, dokonce s náskokem třech bodů. Důležité však bude tento vývoj potvrdit ve vzájemném utkání ve středu 24. února na šumperském ledě.

šumperský fanoušek - další hráč na ledě foto: sumpersko.net

Branky a nahrávky: 16. Baldwin (Šaur), 58. Niko, 60. Juráň – 5. Káňa (Milfait), 31. Drtil (Plášek, Staněk), 36. Káňa (Sedlák, Holík), 49. Haas (Šimun)

SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda (Vejmelka) – Čejka ''A'', Podlipnik, Niko, Bartoň, Schejbal, Wasserbauer Jiří, Hort – Čech ''A'', Polodna, Kristl – Kusko, Juráň, Přibyl – Wasserbauer Jan, Petelin, Všetečka – Šaur, Matov, Baldwin

Salith Šumperk: Svoboda (Zelenka) – Gewiese, Sedlák ''A'', Prokop, Holík, Bail, Drtil, Horyna – Milfait, Fořt, Káňa – Haas ''C'', Šimun, Brunec – Staněk, Plášek ''A'', Hlinka – Ostřanský, Miškovský, Panna

Rozhodčí: Škrobák – Svoboda, Maštalíř,diváci: 740

1.kolo o udržení zdroj: h.s.

Šumperští hokejisté vstoupili do bojů ve skupině o udržení nejlépe, jak mohli. Na ledě jedenácté Třebíče zvítězili 4:3, přičemž domácí korigovali výsledek až v samotném závěru. Draci si připsali zasloužené vítězství.

Velký podíl měl na vítězství brankář Miroslav Svoboda, ale také útočník Jan Káňa. Ten se zapsal do dějin zápasu poprvé v 5. minutě, kdy poté, co Dominik Svoboda zachránil domácí v úvodní obrovské šanci hostů, již otevřel skóre duelu. Od tyče po Milfaitově ráně se puk dostal na hůl Jana Káni, který nedal bezmocnému brankáři šanci.

Šaurova přihrávka našla před brankou Charlese Baldwina a zámořský hráč milující rap skóroval pod břevno šumperské branky. V závěru třetiny pak mohl přidat další domácí gól ještě Martin Čech, ale kotouč v dobré pozici nezkrotil.

Ve druhé dvacetiminutovce nejprve hosté přežili vyloučení Gewieseho a pak vzali osud utkání do svých rukou. Fořt ani z trestné se navrátivší Gewiese se ještě neprosadili, Svoboda na druhé straně pokryl obrovskou šanci Kristla, načež na trestnou musel Václav Čejka. A chvíli po skončení jeho trestu se trefil odchovanec draků Tomáš Drtil, kterému chytře přenechal kotouč Karel Plášek.

Ve 34. minutě mohl zvýšit Káňa, ale jeho rána z mezikruží ještě za Dominikem Svobodou neskončila. Nicméně Čejka si to znovu namířil na trestnou lavici a tentokrát již si trest v plné délce neodseděl. Sedlákovo nahození od modré udělalo na brankovišti Třebíče zmatek, ze kterého vytěžil druhý gól v utkání Jan Káňa!

Domácím tak nezbylo, než se ve třetí třetině pokusit o zvrat. V ní ale dlouho nemohli najít recept na šumperskou obranu, až se Draci trefili počtvrté. Po krásné akci se trefil kapitán Marek Haas a domácí rázem ztráceli tři branky.

Šumperk náskok držel až do konce zápasu a zdálo se, že již ho nemůže nic připravit o vítězství. Jenže v 58. minutě se trefil po rychlém zakončení Ján Niko a aby bylo o drama pořádně postaráno, tak se 25 vteřin před vypršením základní hrací doby ještě trefil Marcel Juráň, který využil zaváhání v šumperské rozehrávce.

Víc už toho ale domácí nestihli a Šumperk tak utekl Mostu na rozdíl třech bodů, protože severočeský tým v Benátkách nad Jizerou sehrál jen druhé housle, prohrál 1:4.

Radek Novák – SK Horácká Slavia Třebíč: „Chceme dát prostor mladým hráčům, aby si vyzkoušeli zápasy WSM Ligy. Vnímám to tak, že dnes se toho zhostili velmi dobře, ale čekají nás ještě další utkání a budeme je sledovat dál. Tímto bych chtěl pozvat třebíčské diováky i na další zápas, i v nich mohou vidět tyto naše mladé odchovance a je možné, že šanci dostanou i další maldí hráči. Dnes rozhodly góly, které jsme dostali v oslabeních. Při hře pět na pět nás soupeř nepřetlačil, jedna branka padla těsně po skončení přesilovky. To, že přijde méně diváků se dalo očekávat, protože po několika letech nehrajeme v Třebíči play-off. Na druhou stranu chci zdůraznit, že tým získal hodně bodů v poměru k tomu, jakým způsobem jsme tým celosezónně skládali.“

Milan Mazanec – Salith Šumperk: „Utkání jsme v jeho průběhu měli absolutně pod kontrolou a nakonec nám v poslední vteřině skáče vyrovnávací puk v brankovišti. Z toho jsem trošku nešťastný, hráči za to dostali svůj díl. V poslední třetině jsme už šetřili první pětku, aby nedošlo ke zbytečným zraněním. Dostali jsme gól z rohu po nepozornosti brankáře, který ale jinak odvedl velice solidní výkon a pak minela jednoho z nejzkušenějších hráčů udělal ze zápasu takovéto drama. Musíme bojovat o každý bod, zatím není nic vyřešeno. Zatím jsme jen dobře vykročili do play-out a strašně důležitý bude středeční zápas proti Mostu u nás doma. To bude asi jeden z rozhodujících zápasů.“