21.04.2024 - Neděle

Teplota: 6 / 1 - Zataženo

HOKEJ: Ústí nad Labem vs Šumperk 4:2

30. října 2015 - 00:55

„Hráli jsme mnohem lépe, ale dostali jsme dva góly,“ komentuje zápas kouč Radek Kučera

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Devatenáctým kolem pokračovala WSM liga, během níž Salith Šumperk musel uhrát dva zápasy ve dvou dnech, navíc oba na severu Čech, tedy mimo vlastní kluziště.

Po prohře 3:5 v Litoměřicích Draci zamířili z Litoměřic do nedalekého Ústí nad Labem. Prvních dvacet minut skončilo možná malinko překvapivě bez branek. Druhá třetina už byla bohatší na góly. Třetí trefu ve třetím klání po sobě zaznamenal drak Tomáš Brunec, jeho počin však stačil chvíli po polovině základní hrací doby dotáhnout domácí David Tůma, ten navíc zužitkoval početní výhodu.

Do závěrečných dvaceti minut se šlo za vyrovnaného skóre 1:1. Třetí třrtinu si vzal statisticky na starosti kanonýr Jaroslav Roubík, jenž se prosadil dvakrát v krátkém časovém intervalu a určil vítěze zápasu, snížení Jiřího Půhoného už nic neřešilo, domácí přidali zásah do odkryté sítě. HC Slovan Ústí nad Labem – Salith Šumperk 4:2.

tabulka zdroj h.s.

Podrobnosti:Třetiny: 0:0, 1:1, 3:1.

Branky a nahrávky: 34. Tůma (Roubík), 49. Roubík, 51. Roubík (Tůma), 60. Kloz (Kuchler) – 25. Brunec (Vrdlovec), 58. Půhoný (Roupec). Rozhodčí: Krob – Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 841. Střely na branku: 39:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Ústí n.L.: Soukup – Pohl, Smetana, Brož, Vágner, Bernad, Skočovský, Holomek – Tůma, Roubík, Merta – Tenkrát, Kloz, Rys – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, Kubica, Navarra

Šumperk: Zelenka – Roupec, Zdráhal, Petira, Sedlák, Prokop, Drtil, Bažant – Půhoný, Plášek, Haas –

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem):Věděli jsme, že se bude jednat o těžký zápas. Přesto, že jsme vyhráli 4:2, tak nás stál duel mnoho sil. Po druhém inkasovaném gólu jsme začali bruslit. Ve třetí třetině, až na poslední minut, jsme byli jasně lepší. Sice jsme se velmi nadřeli, ale o to je vítězství krásnější."

Radek Kučera (Salith Šumperk): „Utkání se hodnotí těžko, jelikož jsme prohráli. Myslím si, že jsme měli získat body, ale bohužel se to vyvinulo tak, jak se to vyvinulo. Obrovská škoda vyrovnávacího gólu Slovanu na 1:1. Hráli jsme mnohem lépe, ale dostali jsme dva góly. Zkusili jsme power-play, které se nám však nevydařilo podle představ. Rozhodly individuální chyby v obraném pásmu."

Autor: red.,h.s.

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv