HOKEJ: Valašské Meziříčí vs Šumperk 2:5

26. září 2017 - 21:54

Šumperk vyškolil Bobry

ilustrační snímek zdroj foto: Draci Šumperk

Martin SchwarzSvěřenci trenéra Pavla Hulvy potvrdili v úterý 26. září, že jejich forma má vzrůstající tendenci. Přestože Šumperští nadále hrají pouze venkovní zápasy, zvládli si připsat už třetí výhru za sebou. Tentokrát nápor modrožlutých neustálo Valašské Meziříčí. Draky nejdříve poslal do vedení Jiří Půhoný, stejný hokejista skóroval i na začátku druhé třetiny. Ačkoli Bobři snížili zásluhou Tomáše Brunce, a později i Jana Matějky, z hostující strany se během závěrečné části prosadili Vladimír Cink a Daniel Vachutka, vítězství trefou do prázdné klece pečetil Kovařík. Šumperk bere další výhru za tři body, tentokrát 5:2. Co je zajímavé, v utkání stříleli góly jen hráči, kteří buď aktuálně působí, nebo dříve působili u Draků.

Branky a nahrávky: 22. Brunec (Váňa, Daněk), 59. Matějka (Hladiš) – 14. Půhoný (Řezáč), 21. Půhoný (Vymazal), 50. Cink (Hroch, Řezáč), 57. Vachutka (Půhoný, Vymazal), 60. Kovařík. Rozhodčí: Held – Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 5:8, navíc Varga Mar. (VAL) 5 minut za nesportovní chování. Využití: 2:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5.

Valašské Meziříčí: Bechný – Váňa, Hladiš, Dudek, Hajda, Báchor, Baroš, Varga Mar. – Matějka, Dvořák, Vítek – Pořický, Daněk, Brune – Kývala, Studený, Martiník – Dalajka, Kuchařík

Šumperk: Svoboda – Sedlák, Gewiese, Šťáva, Schejbal, Ďurkáč, Řezáč, Procházka – Vachutka, Vymazal, Půhoný, Kovařík, Lehečka, Králík, Hroch, Novosad, Cink, Müller, Skopal, Ostřanský

tabulka zdroj: Draci Šumperk

První minuty utkání nenabídly příliš oku lahodícího hokeje. Oba týmy jakoby se rozehřívaly a čekaly, co předvede soupeř. V 6. minutě ovšem došlo k prvnímu vyloučení, na dvě minuty byl poslán na trestnou lavici David Vítek.

Bobři přesilovku bránili se vší parádou. Avšak jen skončila přesilovka první, dopustil se dalšího faulu Vladimír Váňa a domácí šli znovu do čtyřech. Ani druhou nabídnutou přesilovku však Draci nevyužili, a tak se pokračovalo za nerozhodného stavu.

Ve 14. minutě došlo k první gólové situaci. Draci vlétli do útočného pásma, vyslali na Bechného tvrdou ránu a z následných dorážek se poprvé v utkání prosadil Jiří Půhoný, který dopravil kotouč ze bezmocného Bechného. Šumperk šel tedy jako první v utkání do vedení.

V 17. minutě dostali možnost přesilovky i Bobři z Valašského Meziříčí. Během této přesilovky se dostali k několika slibným příležitostem. Nejblíže ke skórování měl Jakub Dudek, jehož pumelice od modré orazítkovala tyčku Svobodovy svatyně. Stav tedy zůstával nerozhodný a oba týmy šly do šaten s jednobrankovým vedením Draků z Šumperka.

Draci ve druhé periodě na nic nečekali a zásluhou Jiřího Půhoného šli do dvoubrankové vedení. Pro Půhoného to byla navíc druhá branka v utkání.

Bobři ovšem ihned přispěchali s odpovědí a díky trefě Tomáše Brunce opět snížili stav utkání na rozdíl jediného gólu. Valašské Meziříčí navíc po gólu ožilo a začalo na Draky tlačit.

Mezi 25. a 29. minutou se Šumperk dopustil tří faulů, z toho jednou nabídl svému soupeři přesilovku pět na tři. Té ovšem domácí nevyužili i přes řadu slibných šancí.

Ve 39. minutě nastřelil Dudek již podruhé v utkání břevno. Svoboda se opět za kotoučem jen ohlédl. O půl minuty později byl vyloučen Jiří Hajda za nesportovní chování, kterého se dopustil za brankou hostů.

Autor: red., Martin Schwarz