25.04.2024 - Dietos vs Golems - Pozvánka na zápas

18. prosince 2016 - 11:27

Bodovou cestu Draků ukončili Bobři

HOKEJ: Valašské Meziříčí  vs Šumperk 4:3

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Druhá hokejová liga pokračovala 27. kolem, kdy Draci zamířili na led Bobrů v sobotu 17. prosince. Osm zápasů trvala bodová šňůra šumperských Draků, kterou zastavili až Bobři z Valašského Meziříčí.

Flašarova družina zavítala na Valašsko podruhé v krátké době a potřetí v sezóně, ani tentokrát ale nekřepčila radostí. Náskok domácích 2:0 ještě famózně umazali během pouhých pěti vteřin Matějka se Sedláčkem. Leč svěřenci Romana Čechmánka znovu zabrali a před druhou sirénou prchli do vedení 4:2. Ve třetí části stačil na 3:4 z pohledu hostů snížit Tomáš Sedlák, avšak Bobři si tři body pohlídali a duel ani přes četná vyloučení ze závěru základní hrací doby nepustili.

Branky a nahrávky: 13. Studený (Dvořák, Mikel), 21. Dvořák (Studený, Báchor), 31. Fojtík (Hlaváč), 37. Varga M. (Hladiš, Podešva) – 28. Matějka (Vachutka, Drtil), 28. Sedláček (Novosad, Ostřanský), 47. Sedlák (Vymazal). Rozhodčí: Zbořil – Novotný, Novák. Vyloučení: 4:4, navíc Hlaváč (VAL) 10 + OK. Využití: 1:1. Diváci: 357. Střely na branku: 25:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.

Valašské Meziříčí: Plšek – Mikel, Nedbálek, Pernický, Báchor, Žabčík, Hladiš – Kubo, Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Baroš, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga M., Hlaváč, Podešva, Studený.

Šumperk: Zavadil – Fišera, Sedlák, Řezač, Ďurkáč, Janota, Drtil – Matějka, Vymazal, Vachutka, Ostřanský, Sedláček, Novosad, Cink, Králík, Fischer, Svoboda L., Hroch, Langr.

tabulka zdroj: Draci Šumperk

Začátek duelu se jevil podle očekávání. Obě mužstva zakládala odzadu rychlé akce směrem na bránu a nebylo nouze o pohledné šance na každé straně. V prvních minutách měl s aktivitou nahoru Šumperk, avšak jejich nekázeň jim bránila v pokračování.

Druhé vyloučení hostujícího celku využili Bobři, jak nejlépe mohli. Na led vletěla do početní výhody první formace a po přihrávce Petra Dvořáka k levému kruhu si zkušeně pohrál s obráncem Václav Studený a svou parádně mířenou střelou zavěsil za záda gólmana Zavadila. Zbytek třetiny si domácí vedení pohlídali.  Minutu po prvním buly Petr Dvořák zachytil puk mezi kruhy a ostrou střelou nedal Zavadilovi šanci. Šumperk se ale nevzdával a bojoval dále. Ve dvacáté páté minutě byl nejprve vyloučen Brunec a následně k němu putoval Pořický. Domácí se ve třech zdatně bránili, ale jakmile byli ve čtyřech, Šumperk udeřil. Po nepřehledné situaci u Plškovy brány zvedal ruce nad hlavu hostující Jan Matějka.

Šumperk dokázal ve svém úspěchu pokračovat. Hned po buly se chopil kotouče Pavel Sedláček a dokázal rozjásat střídačku Draků. Hosté tak dokázali během pěti vteřin srovnat skóre na 2:2. Po pěti minutách vrátil Bobry do vedení Josef Fojtík, jenž dokázal prudce napřáhnout po buly Hlaváče. Podešvův puk z rohu kluziště vypálila na bránu nová akvizice domácích Hladiš, a jeho ránu usměrnil za záda Zavadila Miroslav Varga.

Závěrečná třetina byla hodně napínavá. Drakům se ve 47. minutě povedlo snížit na 4:3, když se trefil krátce po skončení Martiníkova trestu Tomáš Sedlák. Zbytek utkání kromě vyhrocených soubojů více nepřinesl.

Autor: red., M. Schwarz, R. Müller