Hodonín vs Draci Šumperk 4:5p

13. listopadu 2018 - 08:09

Reportáž ze zápasu

Hodonín vs Draci Šumperk zdroj foto: Draci Šumperk

Jen velký optimista by po úvodní třetině veřejně hlásal, že šumperští Draci dokáží v v pondělí 12. listopadu Hodoníně ještě zvítězit. Jenže Draci se i přes hrozivý úvod a stav 0:3 po dvaceti minutách boje nevzdali. Naopak, dvěma slepenými góly se vrátili do duelu a nakonec ve strhující třetí třetině dokázali vybojovat prodloužení. To trvalo jen půl minuty, pak trefil výhru bývalý hodonínský útočník Michal Romančík. A Draci tak získali velmi cenné dva body.

Branky a nahrávky: 2. Jurča (Růžička, Miklík), 9. Sedlák (Finsterle, Matula), 20. Škutchan (Mikéska), 36. Finsterle (Matula) – 33. Antonov (Haloda, Ostřanský), 34. Sedlák (Drtil), 39. Sedlák (Čuřík), 43. Čuřík (Drtil, Krejčiřík), 61. Romančík (Čuřík, Sedlák). Rozhodčí: Reich - Urubčík, Čelechovský. Vyloučení: 6:8, navíc Matějka (HOD) 5 + do konce zákrok v oblasti hlavy a krku a Kristín (SUM) 10 minut os. trest nesportovní chování. Využití: 2:2. Diváci: 1008. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:5.

Hodonín: Kubáň (od 60:01 Juríček) – Sedlák, Šaršok, Fišera, Kellner, Kobylík, Mikéska, Miklík, Polák, Charvát, Hložánek, Janás, Matějka, Leška, Pašek, Finsterle, Hefka, Škutchan, Růžička, Matula, Jurča

Šumperk: Kristín (od 19:14 O. Haloda) – Vaněk, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák, Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Vachutka, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Vorobjev, Ostřanský

tabulka zdroj:Draci Šumperk

Řekli po zápase:

Tibor Janás (Hodonín): „Zklamání je obrovské. Takto se zápas nemůže odehrát. Za stavu 3:0 se pro nás utkání vyvíjelo velmi dobře. Zápas jsme měli ve své režii, svojí hloupostí jsme však o něj přišli. Pak přišla totální nedisciplinovanost týmu, zbytečná vyloučení, vyšší tresty. Pokud budeme takto hrát dál, body určitě získávat nebudeme. Musíme z toho vyvodit nějaký závěr. Nemá ale smysl rozebírat jednotlivé hráče zvlášť. Hokej je týmová hra, ve čtyřech a ve třech se ale hrát nedá. Pochválit mohu pouze mladé kluky Hefku a Lešku, kteří k nám přišli ze Zlína. Bojovali, byli pro nás přínosem. Rozhodně naší hře pomohli. Bohužel selhání přišlo z druhé strany. Přitom jsme se o disciplíně v kabině před zápasem bavili.“

Jozef Zavadil: „Musím kluky pochválit, že se nezlomili. Na zápas jsme se připravovali. Věděli jsme, co nás čeká, přesto jsme začátek nezachytili. Hodonín hrál stejně jako u nás, kde nás přetláčel. Třetí gól jde na vrub gólmana Kristína, kterého jsme po hrubé chybě střídali. Čtvrtou branku jsme si taky dali sami. I za nepříznivého stavu jsme ale zabojovali a výsledek otočili. Čekal jsem na chvíli, kdy zbavíme hodonínského gólmana kouzel a začneme střílet branky. Za body jsem rád. Byl to oboustranně výborný zápas. Lidé nemohou domácím hráčům nadávat za výkon. Takový je někdy sport. My jsme vedli s Havlíčkovým Brodem 6:1 a nakonec jsme horkotěžko zvítězili. Dva body mají pro nás cenu zlata. Čekají nás další dva venkovní zápasy.“

Autor: red., Jaroslav Svoboda