I přes jednu prohru vedou šumperské basketbalistky II.ligu

U basketbalistek panuje spokojenost

basketbalistky TJ Šumperk

BK Příbor - TJ Šumperk 50:64 (13:19 34:32 46:46)
Body: Eflerová Kateřina 17, Podhorná Alexandra 15, Čechová Tereza 11, Vlková Soňa 6, Kozáková Jana 5, Valentová Petra 4, Klečková Iva 2, Kohoutová Renáta 2, Zelená Martina 2, Knířová Pavlína, Volková Markéta, Hejlová Vendula

V sobotním utkání 20. října v Příboře naše ženy v 1.čtvrtině tahaly za delší část provazu a vyhrály ji 19:13. Druhá čtvrtina byla vyrovnaná do páté minuty, od té doby se nám přestalo dařit v útoku. Hráčky nedávaly vyložené koše a domácí hráčky nás začaly přehrávat rychlostí a jednoduchým zakončením se dostaly do vedení. Třetí čtvrtina byla vyrovnaná a do posledního dějství se šlo za vyrovnaného stavu 46:46. V poslední čtvrtině jsme změnily obranu a domácí si nedokázaly poradit s naší zónovou obranou.

První body jsme dostali až v sedmé minutě, kdy jsme měly náskok 12 bodů a utkání holky s přehledem dotáhly do vítězného konce. Utkání se vydařilo Katce Eflerové, která proměnila v rozhodující chvíli tříbodový koš a dalšími 8 body ve 4.čtvrtině pomohla k prvnímu ligovému vítězství celého kolektivu na palubovce mimo Šumperk.

basketbalistky TJ Šumperk 2
Proton Zlín - TJ Šumperk 54:47 (17:9 32:22 38:27)
Body: Podhorná Alexandra 15, Vlková Soňa 10, Valentová Petra 9, Čechová Tereza 5, Zelená Martina 5, Eflerová Kateřina 2, Kozáková Jana 1, Klečková Iva, Knířová Pavlína, Kohoutová Renáta, Volková Markéta

Utkání o tom, jak se podařilo zlínským funkcionářům začarovat před námi oba koše.
V neděli 21. října jsme narazili na velmi zdatné soupeřky - dosud neporažené hráčky Zlína. V prvním poločase se nám dařilo dobře doskakovat pod oběma koši, dobře bránila obě družstva, takže padalo málo košů. Třetí čtvrtina byla naprosto "unikátní", domácí hráčky nedaly koš ze hry, body byly pouze z trestných hodů a my dali jednu tříbodovou střelu a 2 body z trestných hodů, takže skóre třetí čtvrtiny bylo 6:5!!!! Ve čtvrté čtvrtině jsme přešli k zónové obraně a podařilo se nám snížit náskok domácích. Rizikovými střelami z tříbodové vzdálenosti jsme snižovaly náskok bod po bodu, ale přesto to nestačilo.
Šumperské basketbalistky tak po čtyřech zápasech mají nejvíce bodů 7 při aktivním skóre 250:215 . Druhý Zlín ztrácí jeden bod, ale má jeden zápas k dobru a stejně je na tom i Liberec.

basketbalistky TJ Šumperk 3
Trenér Oldřich Sládek po utkání konstatoval: "Sobotní utkání bylo z naší strany ukázkou perfektní obrany, výborného doskoku a krásných basketbalových akcí, které okomentovali domácí diváci, že naše družstvo má na všech postech velmi kvalitní hráčky a to nejenom na hřišti, ale i vyrovnanou lavičku, která dokázala i po vystřídání udržet vysoké tempo. Neděle byla naše střelecká katastrofa, první dva body až v 7. minutě. Ve třetí čtvrtině pouze 5 bodů!! Musíme zapomenout a dobře se připravit na Ostravské B družstvo. Rezerva jejich A družstva, které letos hraje nejvyšší Slovenskou ligu a zároveň naši druhou nejvyšší soutěž, to znamená, že můžeme očekávat doplnění družstva hráčkami z největšími zkušenostmi. Jako pořadatel tohoto utkání si to pečlivě připravili, A hraje v 17 hodin, B v 19,00 hodin s námi. Jen soustředěný výkon v útoku s minimem nepřesností a výborná obrana může přinést body do tabulky. Děvčata chtějí hrát a vyhrávat, to je prvním předpokladem úspěchu a věřím, že se svými výkony na  palubovce Ostravy (ať už dopadne jakkoliv) připraví na důležitá domácí utkání v sobotu 17. listopadu v 17 hodin se Spartou Praha B a v neděli v 18.11. v 10 hodin proti Nymburku"

Autor: red,OS