Nemocnice Šumperk
Plavání, přednášky, cvičení
Nemocnice Šumperk
Pátek 19. ledna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Při nákupu ojetých aut pozor na nekalé obchodní praktiky

19.01.2018 - Při nákupu ojetých aut pozor na nekalé obchodní...

Počasí

zatazeno

19.01.2018 - Pátek

Teplota: 0 / -4 - Zataženo

prehanky-snih

20.01.2018 - Sobota

Teplota: 0 / -3 - prehanky-Sníh

Nemocnice Šumperk

Kdo usedne na výbušnou židli ředitele Podniků města Šumperka?

07. února 2015 - 10:33

Zpět na seznam článků

Společnost Jirdos, která podnikům dluží miliony a stála na počátku personální výměny, je od 17. prosince v insolvenci

Kdo usedne na výbušnou židli ředitele Podniků města Šumperka?

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Výběrové řízení na obsazení pozice ředitele vypsalo představenstvo společnosti Podniky města Šumperka. Zájemci se mohou hlásit do 12. března. „V rámci výběrového řízení může být na uchazeči požadováno absolvování psychologických testů. K výběrovému řízení budou přijaty pouze v termínu doručené přihlášky doložené kompletními doklady. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného uchazeče a výběrové řízení kdykoliv bez udání důvodu zrušit,“ uvádí Zdeněk Brož, předseda představenstva PMŠ.

Zdeněk Brož, předseda představenstva PMŠ zdroj foto:sumpersko.net

Adepti na funkci mají zpracovat návrh koncepce řízení PMŠ. Měli by také načrtnout systém řízení dceřiné provozní společnosti Šumperské sportovní areály a vytvořit organizační strukturu včetně rozdělení kompetencí a nastínit způsob komunikace s představenstvem, dozorčí radou, radou a zastupitelstvem města. Očekává se, že sepíšou návrh komunikační strategie vůči veřejnosti a médiím. Musejí dát souhlas s lustrací, předložit čestné prohlášení o bezdlužnosti a informovat o majetkových účastech ve firmách.

Nový ředitel nahradí ve funkci Luďka Šperlicha, jenž rezignoval loni v prosinci kvůli milionovým pohledávkám PMŠ za bývalým nájemcem hotelu Sport. Společnost Jirdos podala 17. prosince loňského roku insolvenční návrh. Problémy s hrazením plateb za spotřebované energie se táhly už od května 2006, přesto byla nájemci v roce 2009 prodloužena smlouva na pět let. V insolvenčním návrhu, který je včetně příloh k dispozici na stránkách Justice.cz, jsou veřejně přístupné knihy závazků a pohledávek, kterých se kritici dožadovali.

Koncem týdne opoziční politička Zdeňka Dvořáková Kocourková (PRO-REGION) požádala prostřednictvím otevřené výzvy bývalé i současné funkcionáře PMŠ, aby ji informovali, jak plnili povinnosti členů orgánu společnosti. „Všechno se točí kolem pohledávky, která je svým způsobem virtuální. Od září, kdy hotel Sport provozuje PMŠ, se ukazuje, že zařízení není schopno vygenerovat žádané příjmy. Bývalý nájemce každopádně neměl podepsat smlouvu, kterou nebyl schopen plnit, nebo ji měl vypovědět. Pokud se tak nestalo, měla mu být zrušena. Ovšem vypovězení smlouvy o tři roky dříve by neznamenalo lepší ekonomickou situaci,“ reagoval Brož.

citace z otevřené výzvy Zdeňky Dvořákové Kocourkové (PRO-REGION)

Představenstvo PMŠ má pět členů, z nichž tři skončí ve funkci 28. února. Předseda Zdeněk Brož, místopředseda Petr Suchomel i člen představenstva Tomáš Kupka odstoupili v závěru loňského roku. Nahradí je Jan Přichystal, Tomáš Spurný a Michael Kohajda. V tříčlenné dozorčí radě zastoupí Martin Janíček odcházejícího Jaromíra Mikulenku.

Kromě ředitele hledá PMŠ také nového nájemce hotelu Sport. Uchazeči se mohou hlásit do 2. března. Hotel s kapacitou 48 lůžek a restaurací se třemi salonky a pivnicí provozuje od loňského září PMŠ. Běží už třetí kolo výběrového řízení.

PMŠ hledá také nového nájemce hotelu Sport zdroj foto:pmš

V prvním, ve kterém PMŠ nabízela provozovat hotel za stejných podmínek jako firma JIRDOS, se nikdo nepřihlásil. V předchozím kole nabídku předložil pouze jediný zájemce. „Nabídka neměla potřebné náležitosti a zájemce neměl zkušenosti s provozováním hotelu,“ upřesnil Brož.

Policie prošetřuje trestní oznámení týkající se krytého bazénu, který provozuje dceřiná společnost PMŠ Šumperské sportovní areály. „Zjišťujeme, zda tam došlo k páchání protiprávního jednání. Oznámení jsme přijali minulý týden, což je krátká doba na to, abychom dělali nějaké závěry,“ uvedla Marie Štrbáková, krajská policejní mluvčí.

šumperské Aquacentrum

Oznámení podal bývalý plavčík Lukáš Zbožínek, jenž poukazoval na porušování zásad hygieny a špatné hospodaření. Informovali jsme ZDE. „Vyčkáme závěrů orgánů činných v trestním řízení a pak se podle nich zařídíme,“ komentoval situaci Brož.

Společnost PMŠ vznikla v roce 1996 pro zajišťování hospodářské činnosti města Šumperka, které je jejím jediným akcionářem. Základní kapitál přesahuje hodnotu 240 milionů korun.

PMŠ zabezpečuje údržbu veřejné zeleně, komunikací, osvětlení, spravuje pohřebiště, vodní toky a protipovodňová zařízení, městský informační systém a tělovýchovná zařízení města. Vlastní hotel Sport, třináct kotelen a systém rozvodů tepla i teplé vody, pronajímá městské lesy a nebytové prostory, provozuje parkovací automaty v Šumperku. Dceřiná společnost Šumperské sportovní areály zajišťuje provoz zimního stadionu, krytého bazénu, koupaliště a tenisového areálu u hotelu Sport.

Autor: Vladimíra Krejčí

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Související články

Další články z rubriky

Silný vítr a vydatné sněžení zasáhlo i Olomoucký kraj

Silný vítr a vydatné sněžení zasáhlo i Olomoucký kraj

Pomoc hasičů při dopravních komplikacích

Na sídlišti v Libině se střílelo

Na sídlišti v Libině se střílelo

Muž sousedské spory se rozhodl řešit po svém

Olomoucký kraj se představuje na veletrhu v Brně

Olomoucký kraj se představuje na veletrhu v Brně

Jako místo, kde neexistují hranice

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.