Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 23. ledna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Výluka na trati Zábřeh na Moravě – Šumperk

23.01.2018 - Výluka na trati Zábřeh na Moravě – Šumperk - Vlaky...

Počasí

snih

23.01.2018 - Úterý

Teplota: 1 / -4 - Sníh

obcasny-dest

24.01.2018 - Středa

Teplota: 0 / -1 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Krobotovo „Kvarteto“ uvidí Zábřežáci v předpremiéře

14. listopadu 2017 - 15:13

Zpět na seznam článků

Miroslav Krobot film natáčel v kulisách historické Olomouce

Druhý filmový počin režiséra Miroslava Krobota s názvem Kvarteto, který vstoupí do českých kin 30. listopadu, budou mít Zábřežané šanci zhlédnout o týden dříve, v pátek 24. listopadu při exkluzivní předpremiéře v kině Retro.

Komedii o hledání štěstí v generaci dnešních třicátníků přijede do zábřežského biografu osobně představit nejen režisér Miroslav Krobot spolu se scenáristou Lubomírem Smékalem, ale také známé herecké tváře – Barbora Poláková, Jaroslav Plesl a Lenka Krobotová. „Diváci se mohou těšit nejen na samotný film, ale především na setkání s jeho tvůrci a netradiční pojetí předpremiéry v odlehčeném duchu,“ zve na neobvyklou akci vedoucí kina Věra Smrčková.

Miroslav Krobot při natáčení filmu Kvarteto zdroj foto: z.k.

Filmový příběh se točí kolem čtveřice hudebníků, kteří se připravují na koncert svého kvarteta, a ačkoliv jsou rozdílných povah, spojuje je láska k hudbě a touha po štěstí. Scénář k filmu napsal Krobot společně s olomouckým psychologem a bývalým spolužákem ze zábřežského gymnázia Lubomírem Smékalem. Informovali jsme ZDE

Dvojice už spolupracovala na předchozím velmi úspěšném, Českými lvy ověnčeném snímku Díra u Hanušovic.

Kvarteto - B. Poláková a J. Plesl zdroj foto: z.k.

Na rozdíl od Krobotovy prvotiny má však Kvarteto spíše komediální ladění, diváci se tak podle producenta filmu Ondřeje Zimy mohou těšit především na nezaměnitelný krobotovský humor. „Podle našeho data narození by se dalo čekat, že se budeme zabývat bilančními tématy. Nakonec to dopadlo tak, že jsme napsali scénář o vztazích třicátníků," řekl Krobot, který svůj druhý film natáčel v kulisách historické Olomouce.

Kvarteto - B. Poláková zdroj foto: z.k.

Návštěvníky zábřežské předpremiéry, která má začátek v 18.30, čeká nejen skvělý filmový zážitek, ale po filmu i beseda s jeho tvůrci a na závěr jam session spojený s lehkým občerstvením včetně hanušovického pivního moku zdarma.

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.