Pondělí 19. února 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilý řidič nezvládl pohled na zapnutý policejní maják

18.02.2018 - Opilý řidič nezvládl pohled na zapnutý policejní...

Počasí

polojasno

19.02.2018 - Pondělí

Teplota: 1 / -6 - PoloJasno

zatazeno

20.02.2018 - Úterý

Teplota: 2 / -4 - Zataženo

foto

Mladí traktoristé budou soutěžit v jízdě zručnosti

18. dubna 2017 - 07:49

Zpět na seznam článků

Nejlepší postoupí na mistrovství republiky

Mladí traktoristé budou soutěžit v jízdě zručnosti

soutěž 2016 zdroj foto: archiv Zemědělký svaz ČR

V úterý 25. dubna se uskuteční pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj oblastní kolo jízdy zručnosti traktorem v areálu Masarykovy střední školy zemědělské a Vyšší odborné školy v Opavě.

Nejlepší traktoristé se utkají v celostátním mistrovství České republiky v jízdě zručnosti, které se uskuteční 22. června v Sušici.

V České republice funguje přes devadesát středních škol a učilišť ze zemědělskými obory. „Celou republiku jsme rozdělili do osmi oblastí a v každé oblasti se uskuteční regionální kola,“ popisuje za organizátorský Zemědělský svaz Vladimír Pícha. 

soutěž 2016 zdroj foto: archiv Zemědělký svaz ČR

Soutěžní trať bude tvořit: průjezd slalomem, průjezd pravoúhlou zatáčkou 2x, přistavení vleku pravou stranou k rampě, průjezd osmičkou, průjezd zúženým prostorem, přistavení vleku levou stranou k rampě, zacouvání do garáže, zastavení na přesnost (zapojení do předního závěsu) a přesné zastavení v cíli. „Trať bude postavena těsně před soutěží, aby všichni soutěžící měli stejné podmínky,“ upřesnila Eva Fruhwirtová.

soutěž 2016 zdroj foto: archiv Zemědělký svaz ČR

Zemědělský svaz České republiky letos obnovilo soutěž pro studenty v jízdě zručnosti s traktorem a vlekem. Soutěž se koná v rámci projektu Zemědělství žije!

přehled zdroj: ZS ČR

Po celé republice s v průběhu dubna a května uskuteční oblastní soutěžní kola a ti nejlepší jezdci s traktorem se utkají v celostátním kole 22. června v Sušici.

soutěž 2016 zdroj foto: archiv Zemědělký svaz ČR

V minulosti si značnou oblibu mezi studenty i učiteli získalo poměření zručnosti formou jízd zručnosti.  „Záměrem je vrátit jízdy zručnosti na výsluní a organizovat soutěž, kde by se setkali nejlepší studenti z celé republiky,“ přibližuje Vladimír Pícha. V dalších ročnících se počítá s tím, že finále celé soutěže bude putovní, takže další rok bude uspořádáno ve spolupráci se střední školou a zemědělským podnikem v jiném regionu.

Autor: red., Eva Fruhwirtová

Fotogalerie

soutěž 2016                  zdroj foto: archiv Zemědělký svaz ČR

Další články z rubriky

HOKEJ: Šumperk vs Hodonín 2:4

HOKEJ: Šumperk vs Hodonín 2:4

Reportáž ze zápasu

HOKEJ: Poruba vs Šumperk 5:2

HOKEJ: Poruba vs Šumperk 5:2

Reportáž ze zápasu

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.