Pondělí 24. dubna 2017 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Obec Vikýřovice otevře novou mateřskou školu

24.04.2017 - Obec Vikýřovice otevře novou mateřskou školu -...

Počasí

polojasno

24.04.2017 - Pondělí

Teplota: 8 / -2 - PoloJasno

prehanky-dest

25.04.2017 - Úterý

Teplota: 13 / 2 - Přeháňky-Déšť

Nemocnice Šumperk

Mladík okradl matku, přítelkyni i její babičku

29. prosince 2016 - 10:24

Zpět na seznam článků

Bez jejich vědomí si na ně sjednával půjčky

Mladík okradl matku, přítelkyni i její babičku

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Kriminalisté na Olomoucku minulý týden zahájili trestní stíhání pětadvacetiletého muže z Olomouce. Mladíka obvinili ze spáchání několika trestných činů, a to podvod, krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a poškození cizích práv.

Těchto trestných činů se měl dopustit tím, že v úmyslu získat pro sebe neoprávněný majetkový prospěch v době od května roku 2015 do ledna letošního roku prostřednictvím internetu, na webových stránkách společností poskytujících on-line půjčky, neoprávněně jménem své tehdejší přítelkyně a jménem své matky bez jejich vědomí a souhlasu v minimálně pětadvaceti případech žádal o půjčky různých částek. „Zneužíval při tom znalosti a přístupu k osobním údajům obou žen a jejich dokladům. Současně zneužil možnosti přístupu k bankovním účtům své přítelkyně, její platební kartě a také mobilnímu telefonu,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Marie Šafářová.

V některých případech byly jeho žádosti o půjčky ze strany oslovených společností zamítnuty a finanční prostředky nebyly vyplaceny. „V několika případech však žádostem o půjčku bylo vyhověno a peníze byly vyplaceny. Poškozeným společnostem tak vznikla škoda ve výši bezmála 50 tisíc korun,“ informovala Marie Šafářová, která upřesnila: „Peníze si mladík nechával zasílat právě na účty své přítelkyně, ze kterých je následně díky znalosti přístupových údajů převáděl jinam, aby je použil pro svou vlastní potřebu.“

Mladý muž navíc během prosince 2015 a ledna letos několikrát prostřednictvím elektronické komunikace, jednak přes mobilní telefon formou SMS zpráv a jednak přes e-mail přítelkyně, přičemž opět využil znalosti přístupových údajů, kontaktoval její babičku. „Pod záminkou různých finančních obtíží jménem přítelkyně lákal ze seniorky finanční prostředky, které nechal zasílat na účet přítelkyně, z něhož je pak převedl jinam. Celkem tak od seniorky vylákal částku přes 30 tisíc korun,“ přiblížila mladíkovo počínání mluvčí Šafářová. Asi čtyři tisíce korun, které měla jeho přítelkyně uložené na bankovním účtu, také v několika případech použil na uhrazení internetových sázek. Dalších bezmála devatenáct tisíc korun převedl jinam. „Většinu těchto neoprávněně získaných finančních prostředků mladý muž použil k dobíjení svých účtů u různých on-line sázkových společností,“ sdělila Marie Šafářová.

Trestní stíhání pachatele je vedeno na svobodě. „Dle trestního zákoníku lze za výše uvedené trestné činy uložit trest odnětí svobody na tři léta až osm let,“ dodala policejní mluvčí.

Autor: red., pis

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Charitativní bazar KABELKOmánie poprvé v Zábřeze

Charitativní bazar KABELKOmánie poprvé v Zábřeze

Na podporu dárcovství kostní dřeně

Policie zastavila na Olomoucku 1052 vozidel

Policie zastavila na Olomoucku 1052 vozidel

Výsledek velikonoční akce „X“

Aktuální diskuse

Muž z Jesenicka při koupi auta naletěl podvodníkům

Muž z Jesenicka při koupi auta naletěl podvodníkům

22.6. 08:34   |   Zbavit pána svéprávnosti a poslat...

Šumperská městská policie informuje

Šumperská městská policie informuje

08.6. 12:56   |   DOBRÁ PRÁCE A PREJ ŽE NIC...

Šumperské sportovní gymnastky si připisují úspěchy

Šumperské sportovní gymnastky si připisují úspěchy

07.6. 20:15   |   Holky ste moc šikovne ja chodim do 5.B...

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.