Moravec Vikýřovice vs AC Gamaspol Jeseník B 2 : 3

22. ledna 2013 - 11:27

Olomoucký futsalový přebor pokračoval dalším kolem

Moravec Vikýřovice vs AC Gamaspol Jeseník B foto:sumpersko.net

Ve dnech 19. a 20. ledna pokračoval ve sportovní hale Gymnazia Šumperk Olomoucký krajský přebor mužů. V tyto dny se rozdělovala další porce bodů do tabulky průběžného pořadí.

Druhý sobotní zápas proti sobě postavilů mužstva Moravec Vikýřovice a svůj druhý zápas odehrál AC Gamaspol Jeseník B, když svůj první zápas prohrál (článek ZDE).
Rozehřátý Gamaspol najel na Moravce svou nátlakovou hrou s presingem obránců již při jejich rozehrávce. Tato taktika dělal Vikýřovicím problémy, protože jejich pomalý přesun do útočné fáze stačil Jeseníku k tomu, aby své obrané řady zacelil a po chybné rozehrávce soupeře přešel do rychlých brejků.

Pokud se Vikýřovice dostaly do brankových příležitostí, tak ty vždy spálily. Proto také Jeseník v prvním poločase zaslouženě vedl o dvě branky 0:2.
Fotogalerie ZDE
V druhém poločase Vikýřovice svou taktiku změnily jen v tom, že byla založena na důslednější defenzívě s využitím příležitostných brejků. Jeseník naopak ochladl a přenechal iniciativu na svém soupeři. Ten zpřesněnou hrou postupně snížil na 2:3, ale to byla také všechno a stav zápasu zůstal nezměněn.

Moravec Vikýřovice vs AC Gamaspol Jeseník B

Tabulku Olomouckého krajského přeboru vede 1.FC DR Šumperk B s 24 body a zápasem k dobru před druhým Relax Prostějovem.