Na TDK Bikemaratonu Bozeňov odstartovalo 218 závodníků

26. června 2017 - 18:50

Závod byl určen jak pro profesionální cyklisty, tak pro amatéry a děti

TDK Bikemaraton zdroj foto: Z. Peluhová

Letošní v pořadí již devátý ročník oblíbeného cyklistického závodu se konal v sobotu 3. června ve Sport & Relax areálu Bozeňov. Jedná se o závod zařazený do Šumperského poháru horských kol. A pro tento rok nesl nově název TDK Bikemaraton Bozeňov, neboť firma Epcos Šumperk stala generálním partnerem.

Pro nejmenší děti do čtyř let byl připraven závod odrážedel o délce 100 metrů. Ti nejrychlejší zvládli zdolat tuto vzdálenost ve čtrnácti sekundách.

Starší kluci a holky projeli úsek v délce 1,3 až 11,2 km v závislosti na jejich věku. Junioři a ženy měli před sebou 29,3 km. Nejlepší borci zvládli tuto trať za 1:18:02.5. Nejrychlejší žena pak projela cílem v čase 1:27:33.1.

Vrcholem celého závodu byl mužský souboj na trati o délce 53,7 km. U nejlepšího sportovce se časomíra zastavila na 2:03:08.3. Pro rekreační cyklisty a sportovně založené příznivce byla připravena méně náročná kategorie Chataři, která měřila celých 34 km.

Start i cíl všech závodů byl tradičně vedle sochy svatého Jana Nepomuckého. TDK Bikemaraton Bozeňov odstartovali nejmenší závodníci se svými odrážedly již v deset hodin. Z areálu rekreačního střediska se pak o hodinu později na středně náročné tratě Zábřežskou vrchovinou vydali i ostatní závodníci. Slavnostní vyhlášení všech kategorií za potlesku diváků proběhlo v patnáct hodin v prostoru cíle. Vítězové si odnesli medaile, diplom a hodnotné ceny od sponzorů.

Součástí závodu byl bohatý doprovodný program v podobě Dětského dne. „Pro návštěvníky byla mimo jiné připravena horolezecká stěna, koně, vodní fotbal, skákací hrad, Wipe-Out atrakce, malování na obličej i soutěže pro děti a samozřejmě nechybělo bohaté občerstvení. Milým překvapením pro hosty se stal náš horkovzdušný balón nabízející krásné výhledy do širokého okolí. Celá akce přilákala kolem tisíc pět set návštěvníků,“ přiblížila mluvčí společnosti Epcos Zuzana Peluhová.

Autor: red., Z. Peluhová, zdroj foto: Z. Peluhová