Nemocnice Šumperk PF 2018
Nemocnice Šumperk
Nemocnice Šumperk PF 2018
Úterý 12. prosince 2017 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidiči na Šumperku vběhla před vozidlo zvěř

12.12.2017 - Řidiči na Šumperku vběhla před vozidlo zvěř - Kolize...

Počasí

obcasny-dest

12.12.2017 - Úterý

Teplota: 7 / 0 - obcasny-Déšť

skorojasno

13.12.2017 - Středa

Teplota: 1 / -2 - SkoroJasno

Nemocnice Šumperk PF 2018

Na dálnici mezi Mohelnicí a Olomoucí havaroval autobus

19. června 2017 - 12:32

Zpět na seznam článků

Vážná dopravní nehoda uzavřela D 35

Krátce po deváté hodině ráno v pondělí 19. června došlo k dopravní nehodě autobusu na 250. km z Litovle ve směru na Olomouc (nedaleko obce Unčovice). 

K místu kolize vyjeli profesionální hasiči z Litovle a z Olomouce a dobrovolní hasiči z Mohelnice, Loštic a Senice na Hané. „Autobus sjel do příkopu. Při nehodě bylo celkem zraněno čtyřiadvacet osob, čtyři z nich museli hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení z autobusu vyprostit,“ informovala tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

DN na dálnici D35 zdroj foto: HZS Olk

Hasiči zajistili vozidlo proti vzniku požáru a spolupracovali se zdravotnickou záchrannou službou při ošetřování zraněných a policí při vyšetřování nehody. „Pro nezraněné cestující přijel evakuační autobus Hasičského záchranného sboru, který je převezl na požární stanici v Olomouci, kde o ně bude postaráno do doby, než přijede náhradní vozidlo. Na stanici přijel také psycholog HZS Olomouckého kraje,“ sdělila mluvčí.

DN na dálnici D35 zdroj foto: HZS Olk

V havarovaném autobuse cestovalo celkem osmačtyřicet cestujících a dva řidiči. „Dálnice je v místě nehody neprůjezdná a po dobu vyšetřování bude uzavřena podle odhadu asi do patnácti hodin,“ uvedla Vladimíra Hacsiková.

DN na D35 zdroj foto:PČR

Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, jsou v šetření policie. „Alkohol byl u řidiče na místě vyloučen orientační dechovou zkouškou. Dálnice D35, ve směru od Mohelnice na Olomouc, od sjezdu Nasobůrky po nájezd Unčovice, je uzavřena a policisté provádí odklon dopravy. Uzavření bude trvat po dobu šetření nehody a odstraňování jejich následků,"sdělila tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Irena Urbánková.

DN na D35 zdroj foto:PČR

AKTUALIZOVÁNO: V místě dopravní nehody zasahovaly posádky rychlé zdravotnické pomoci výjezdových základen Olomouc, Litovel, Mohelnice a vzlétl také vrtulník s posádkou letecké záchranné služby.

Autobus zůstal částečně sjetý do příkopu, větší část byla demolována od přechozího nárazu do několika stromů. „V autobuse zůstalo několik osob zaklíněno. Zdravotníci poskytli na místě čtyřiadvaceti zraněným přednemocniční neodkladnou péči,“ informoval tiskový mluvčí Zdeněk Hošák.

DN na dálnici D35 zdroj foto: ZZS Olk

Zranění byli převezeni do tří zdravotnických zařízení – FN Olomouc, Vojenská nemocnice Olomouc a nemocnice Šternberk. „Ve čtyřech případech se jedná o zranění středně těžká v podobě zlomenin, poranění hrudníku a obličejové části. Ostatní zranění osob lze považovat za nevážná, ve většině případů se jedná o různé odřeniny či zhmožděniny,“ upřesnil mluvčí zdravotnických záchranářů.

DN na dálnici D35 zdroj foto: ZZS Olk

Po příjezdu odtahové služby hasiči pomohli naložit havarovaný autobus naložit. „Na místě zůstalo několik poškozených stromů, které hasiči pokáceli a uklidili mimo komunikaci. Z havarovaného autobusu neunikly žádné provozní kapaliny,“ uvedla Vladimíra Hacsiková.  

Krátce před půl třetí byla D 35 zprůjezdněna.

AKTUALIZACE 20. června: Na D35 havaroval dálkový autobus, který přepravoval osmačtyřicet osob. Celková hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na přibližně 600 tisíc korun. „Na místo nehody byl přizván také znalec z oboru silniční dopravy. Policisté v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na osm let. Vyšetřování nehody nadále pokračuje a probíhají úkony trestního řízení za účelem řádného objasnění nehody a zjištění jejich příčin,“ informovala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Autor: red., V. Hacsiková, Z. Hošák, zdroj foto: HZS Olk.,PČR,ZZS Olk

Fotogalerie

DN na dálnici D35            zdroj foto: HZS Olk

Další články z rubriky

Řidiči na Šumperku vběhla před vozidlo zvěř

Řidiči na Šumperku vběhla před vozidlo zvěř

Kolize skončila nárazem do stromu

Silný vítr se vyhnul Šumpersku

Silný vítr se vyhnul Šumpersku

V Jeseníku byl dobrovolný hasič zraněn při zásahu

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.