Pátek 20. října 2017 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Průjezd ostrou zatáčkou skončil kolizí

20.10.2017 - Průjezd ostrou zatáčkou skončil kolizí - Dopravní...

Počasí

polojasno

20.10.2017 - Pátek

Teplota: 17 / 8 - PoloJasno

zatazeno

21.10.2017 - Sobota

Teplota: 14 / 8 - Zataženo

Na ranči šumperské Pomněnky pomáhali dobrovolníci

14. června 2017 - 12:55

Zpět na seznam článků

Energetici z Dlouhých strání a operátorky z call centra

Na ranči šumperské Pomněnky pomáhali dobrovolníci

Na ranči šumperské Pomněnky pomáhali dobrovolníci zdroj foto:V. Sobol

Práci u turbín vodní elektrárny a telefonních přístrojů vyměnili na jeden den za sekání a hrabání trávy, opravu ohrady pro zvířata, natírání kozích chlívků a další práce na farmě, která slouží hendikepovaným dětem i dospělým. Na ranč šumperské Pomněnky za Zemědělkou přijelo patnáct zaměstnanců Skupiny ČEZ, kteří v rámci dobrovolnického dne pracovali pro jiné.

Pro děti s hendikepem mají velký význam zážitky, proto se část výuky odehrává také na školním ranči, kde se děti starají o kozy, králíky, slepice a několik koní. Dospělí klienti Pomněnky se na statku zase zdokonalují v pracovních návycích prostřednictvím sociálně pracovní terapie. „Přitom jen péče o samotný ranč je časově velmi náročná, proto nám práce dobrovolníků opravdu hodně pomáhá. V  jednom dni zastanou práci, kterou bychom sami zvládali měsíce,“ poděkovala ředitelka Pomněnky Nataša Strakošová Vykydalová.

Na ranči šumperské Pomněnky pomáhali dobrovolníci zdroj foto: V. Sobol

Dobrovolnice ze zábřežského call centra zaujala hlavně dobrá atmosféra a příjemný pocit, že mohou někomu pomoci. „Potěšilo mě, že firma dokáže uvolnit zaměstnance, aby se mohlo pomoci tam, kde je potřeba,“ řekla operátorka Kamila Vepřková. Její kolegyně zaujalo také setkání se zaměstnanci i klienty Pomněnky. „Pracovní prostředí bylo příjemné, od vychovatelů až po klienty ústavu. Namotivovali nás do další pomoci, na kterou se těšíme příští rok,“ dodal za tým ze Zábřeha Ondřej Prášil.

Na ranči šumperské Pomněnky pomáhali dobrovolníci zdroj foto: V. Sobol

Podobně to vidí i chlapi z Dlouhých strání, kde s nápadem podporovat Pomněnku před lety přišli a od té doby pomáhají každoročně. „Mám potřebu lidem, kteří naši pomoc potřebují, nabídnout pomocnou ruku, i když za jediný den jsme toho nemohli moc stihnout. Mám dobrý pocit kolektivní pomoci potřebným, hlavně v kontextu s prohlídkou zařízení, když jsme viděli, že naše práce bude užitečná pro konkrétní lidi,“ dodal Milan Šilar, který má na starost stroje a další vybavení největší přečerpávací elektrárny ve střední Evropě.

Na ranči šumperské Pomněnky pomáhali dobrovolníci zdroj foto: V. Sobol

Projekt firemního dobrovolnictví Čas pro dobrou věc organizuje Skupina ČEZ od roku 2008. Každý zaměstnanec si může vybrat, jaké veřejně prospěšné organizaci nabídne své síly nebo vědomosti. Letos podpoří energetici svou prací několik desítek neziskovek.

Autor: red., V. Sobol, zdroj foto: V. Sobol

Fotogalerie

Na ranči šumperské Pomněnky pomáhali dobrovolníci   zdroj foto:V. Sobol

Další články z rubriky

Patnáct olomouckých hasičů hromadně darovalo krev

Patnáct olomouckých hasičů hromadně darovalo krev

Mezi dárci bylo i pět hasičů, kteří darovali vzácnou tekutinu poprvé.

Školáci a studenti si převzali diplomy Talent Olomouckého kraje

Školáci a studenti si převzali diplomy Talent Olomouckého kraje

Hejtmanství vyhlašování talentů podpořilo částkou 450 tisíc korun

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.