Nazlobený trenér Kučera! Zbytečná prohra Draků s Mostem

09. března 2014 - 13:12

Salith Šumperk vs HC Most 3:5

Nazlobený trenér Radek Kučera foto:archiv

Po dvou velmi solidních výkonech a hlavně výhrách přišla v dalším ligovém utkání studená sprcha. Draci  v sobotu 8.března na domácím ledě nestačili na poslední Most a prohráli 3:5.

Hosté si vypracovali již v prvních dvou třetinách náskok 3:0, v úvodu třetí části hry se však zdálo, že domácí favorit převzal otěže duelu pevně do svých rukou. Jenže ani blesková pětiminutová salva a srovnání na 3:3 z letargie svěřence Radka Kučery nedostala a po individuální chybě se Most záhy zase dostal do vedení, které podtrhl při power-play domácích trefou do prázdné branky.

Podrobnosti:Třetiny: 0:1, 0:2, 3:2.

Branky a nahrávky: 42.Popelka (Novotný, Gewiese), 44.Sedlák (Žálčík, Moskal), 46.Žálčík (Sedlák, Staněk) - 9.Písařík (Smolka, Palaščák), 27.Čmolík (Tauš, Sucharev), 40.Smolka (Písařík), 47.Písařík (Kasal), 60.Charousek (Nedrda). Rozhodčí:Doležal-Čížek, Křivohlavý. Vyloučení:3:6. Využití:0:1. V oslabení:0:1. Diváci:575. Střely na branku:45:30. Průběh utkání:0:3, 3:3, 3:5.

Šumperk:Štůrala-Holík, Starý, Sedlák, Tesařík, Novotný, Gewiese-Haas, Plášek, Půhoný-Brunec, Žálčík, Popelka-Staněk, Moskal, Cink-Langr, Chomič.

Most:Hanuljak-Charousek, Kasal, Hora, Čížek, Šimon, Havelka-Palaščák, Smolka, Písařík-Tauš, Slavíček, Nedrda - Zavřel, Sedláček, Kafan-Sucharev, Čmolík.

tabulka

Od postupu zpět do první hokejové ligy je známo, že duely s Mostem nebývají nejpohlednějším hokejem pro oko fanouška. Vždyť většina vzájemných zápasů končí těsným výsledkem a nervózním závěrem z obou stran.

V 9.minutě, kdy Most měl k dispozici přesilovku, už svítilo červené světlo. Pavel Písařík našel přesně prostor ve výstroji Tomáš Štůraly – 0:1. Také modrožlutí dostali nabídku početní výhody, ale na rozdíl o soupeře ji zužitkovat nedokázali. Most vytěžil z první třetiny jednobrankové vedení.

Draci chystali několikrát práci pro Miroslava Hanuljaka mezi třemi tyčemi mostecké branky, jenže gólman v bělomodrém převleku odolával. Stačil i na samostatný únik Karla Plášek během 26. minuty. K nelibosti domácích nadšenců v hledišti, šel soupeř o pár vteřin později do dvoubrankového náskoku. Kombinace ve zmatené domácí obraně, skončila až na hokejce Jakuba Čmolíka. Ten už neměl prakticky žádný problém navýšit na 0:2. Draci sice hráli přesilovou hru na sklonku druhé třetiny, ovšem i ve vlastním oslabení Most skóroval. Rychlý protiútok a chybu domácích zužitkoval ke svému prospěchu mladý talent Pavel Smolka 0:3.

Běžela 42.minuta třetí třetiny, když krásnou hokejovou finesu i se zakončením převedl Michal Popelka. Našel prostor pod pravou rukou Hanuljaka 1:3. Netrvalo to ani další sto vteřin, když byl výsledek znovu nejtěsnější. Tomáš Sedlák využil nepřipravenosti soupeřova strážce svatyně a zasunul za něj puk 2:3. Během pěti minut poslal do sítě Lukáš Žálčík 3:3.

Vypadalo vše velice nadějně, domácí dokonce mohli pomýšlet na případný zisk všech tří bodů. Pavel Písařík však prostřelil domácího gólmana a dal svou druhou branku v zápase 3:4.

Minutu před koncem základní hrací doby, Salith využil možnosti odvolat brankáře. Ale ovoce nepřinesla. Potvrzující gól přes celé kluziště dal Kamil Charousek. Draci ztratili důležité tři body, které mohou v konečném součtu chybět. S Mostem prohráli 3:5.

Ohlasy po zápase:Radek Kučera, Salith Šumperk:Nejvíce mě dneska naštvalo, jak k utkání hráči přostoupili. My si v šatně něco říkáme, v jiných zápasech to zvládneme. Ale pak to nejsme schopní zopakovat v domácím zápase s Mostem. Je to skoro nepochopitelné, když se nám předchozí dva zápasy dařilo, také výhra v Ústí nad Labem. A potom zbytečně pokazíme utkání doma. Na tohle nejde říct nic dobrého, opravdu bylo utkání z naší strany hodně špatné. Nehorší je, že jsme po vyrovnání na 3:3 znovu zápas ztratili. To bylo obrovsky zbytečné.“

Autor: red.,h.s.

Nazlobený trenér Radek Kučera          foto:archiv