Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 19. února 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperská městská policie informuje

19.02.2018 - Šumperská městská policie informuje - Tiskový servis za...

Počasí

polojasno

19.02.2018 - Pondělí

Teplota: 0 / -6 - PoloJasno

zatazeno

20.02.2018 - Úterý

Teplota: 2 / -5 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Open Days v Bruselu

04. října 2012 - 10:26

Zpět na seznam článků

Olomoucký kraj se představuje také projektem Cestování časem

Open Days v Bruselu

ilustrační snímek zdroj foto:B:Poštulková

Ve dnech 8. - 11. října se v Bruselu již po desáté uskuteční Open Days 2012 - Evropský týden regionů a měst, který je zaměřen na regionální rozvoj.

Logo

V rámci Evropského týdne měst a regionů proběhne v Bruselu přes sto seminářů a debat s účastníky z celé Evropy. Semináře se zaměří na témata „Chytrý a zelený růst pro všechny“, „Územní spolupráce“ a „Dosahování výsledků“. Cílem Open Days 2012 je umožnit setkání zástupců z regionů, odborníků z praxe, politických představitelů, podnikatelů, zástupců univerzit a médií a společně diskutovat o výzvách evropských regionů a hledání společných řešení. Semináře se budou věcně dotýkat příprav na budoucí programovací období politiky soudržnosti 2014 – 2020.

Olomoucký kraj se Týdne měst a regionů účastní pravidelně. „Jsme rádi, že můžeme ve spolupráci s partnerským regionem Opole představit úspěšný projekt přeshraniční spolupráce. Open Days se letos v Bruselu osobně zúčastní odborníci z Krajského úřadu Olomouckého kraje, kteří mohou načerpat cenné zkušenosti a inspiraci do další práce,“ doplňuje Michael Fischer, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Olomoucký kraj se aktivně zapojí do letošního ročníku Open Days 2012 představením projektu Cestování časem, který je financován z Operačního programu přeshraniční spolupráce ČR - Polsko 2007-2013. Seminář na téma „Přeshraniční trh práce – výzva, která přináší změnu“, se uskuteční v úterý 9. října. Ve spolupráci s dalšími devíti evropskými regiony jej připravil Olomoucký kraj.

Ve středu 10. října proběhne v Bruselu během Open Days poslední ze série seminářů mezinárodního projektu REALM, kterého se zúčastní proděkanka pro studijní záležitosti a celoživotní vzdělávání Pedagogické fakulty UP Hana Marešová. Projekt REALM spojuje účastníky z 15 evropských regionů a Olomoucký kraj je zde zapojen jako jediný český zástupce. Pracovní setkání se zaměří na téma, jak efektivní využívání zdrojů přispívá ke vzdělávání dospělých v evropských regionech.

Sdružení OK4EU organizuje jako doplňkovou aktivitu k Open Days 2012 fotografickou soutěž pro studenty středních škol v Olomouckém kraji s názvem „Evropa všude, kam se podívám“.

Více o soutěži ZDE.


Autor: red.,M. Vráželová, foto:B.Poštulková

Fotogalerie

ilustrační snímek     zdroj foto:B:Poštulková

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.