Pondělí 22. ledna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zloděj z ukradené karty provedl přes šedesát plateb za dva dny

21.01.2018 - Zloděj z ukradené karty provedl přes šedesát plateb za...

Počasí

zatazeno

22.01.2018 - Pondělí

Teplota: -2 / -6 - Zataženo

snih

23.01.2018 - Úterý

Teplota: 1 / -3 - Sníh

Opravené nádraží ve Štěpánově může sloužit volnočasovým aktivitám

22. září 2017 - 08:14

Zpět na seznam článků

Investice přesáhla tři miliony korun

Opravené nádraží ve Štěpánově může sloužit volnočasovým aktivitám

opravé nádraží Štěpánov zdroj foto: SŽDC

Správa železniční dopravní cesty ve středu 20. září slavnostně ukončila opravu nádraží ve Štěpánově. Součástí stavby byla i úprava nevyužívaných prostor nebo čekárny pro cestující. Kompletní opravou prošlo také zastřešení budovy a změnilo se i původní značení stanice.

Původní výpravní budova pochází z roku 1845 a v průběhu let se postupně rozšiřovala. Zachovala si však původní architektonický ráz drážní budovy postavené z režného zdiva, které v obvodu dráhy lépe odolávalo povětrnostním vlivům a bylo méně náročné na údržbu.

Železniční stanice ve Štěpánově prošla v letech 2002–2004 kompletní rekonstrukcí, součástí prací byla i samotná výpravní budova. Po roce 2008, kdy zde skončila služba výpravčího, se zároveň uzavřela pokladna. V následujících letech nevyužívaná budova bohužel chátrala.

Loni projevila zájem o využití prostor výpravní budovy obec, SŽDC proto zařadila její úpravy mezi prioritní stavební akce v letošním roce. „V letošním roce realizovala SŽDC ve Štěpánově opravu elektroinstalace, vytápění, veřejných toalet a sanaci proti zemní vlhkosti. Kompletní opravou prošlo zastřešení budovy, konkrétně se jednalo o výměnu střešní krytiny, klempířských prvků či opravu porušených prvků krovu a střešního bednění. Úpravou prošly také nevyužívané prostory v přízemí včetně čekárny pro cestující,“ vyjmenovává náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku Tomáš Drmola.

opravé nádraží Štěpánov zdroj foto: SŽDC

Původní označení stanice nahradilo nové s využitím moderních LED technologií; jedná se o ověřovací provoz moderního systému osvětlení názvů železničních stanic. Celková výše opravných prací činí 3,3 miliony korun. „Správa jedná se zástupci obce o možném využití nádraží pro zájmovou volnočasovou činnost obyvatel, další prostory nabídne ke komerčnímu využití. Současně se dohodla s obcí na znovuotevření čekárny pro cestující," uvedla tisková mluvčí SŽD Kateřina Šubová.

Státní organizace připravuje v Olomouckém kraji v následujících pěti letech revitalizace či opravy téměř padesátky nádraží.

Autor: red., K. Šubová

Fotogalerie

opravé nádraží Štěpánov                    zdroj foto: SŽDC

Další články z rubriky

VIDEO: Cestování po Mohelnicku

VIDEO: Cestování po Mohelnicku

Snímek vznikl i za podpory Olomouckého kraje

Policie informovala o nehodovosti na komunikacích Olomouckého kraje

Policie informovala o nehodovosti na komunikacích Olomouckého kraje

Krajské ředitelství zveřejnilo statistiku za rok 2017

Doprava získala miliardy na nové dálnice a rekonstrukce železnic

Doprava získala miliardy na nové dálnice a rekonstrukce železnic

Rekonstruovat se bude i železniční stanice Olomouc

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.