Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 25. dubna 2017 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Obec Vikýřovice otevře novou mateřskou školu

24.04.2017 - Obec Vikýřovice otevře novou mateřskou školu -...

Počasí

prehanky-dest

25.04.2017 - Úterý

Teplota: 13 / 2 - Přeháňky-Déšť

obcasny-dest

26.04.2017 - Středa

Teplota: 6 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pojišťovny přispěly 625 miliony na prevenci škod vznikajících provozem vozidel

05. dubna 2017 - 08:38

Zpět na seznam článků

Do kterých projektů byly přiděleny dotace?

Pojišťovny přispěly 625 miliony na prevenci škod vznikajících provozem vozidel

Z fondu zábrany škod se pořizuje také technika pro složky IZS zdroj foto: archiv šumpersko.net

Pojišťovny v minulém roce odvedly do fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů 625 milionů korun.

Finanční prostředky budou v souladu se zákonem použity na pořízení techniky nebo věcných prostředků potřebných pro činnost základních složek integrovaného záchranného systému, na úpravu technologií, provoz operačních a informačních středisek hasičského záchranného sboru v souvislosti s poskytováním nezbytné pomoci motoristům a na financování projektů dle programů prevence v oblasti škod z provozu vozidel. „Zákon stanoví, že nejméně 60 procent z celkových prostředků ve fondu zábrany škody je určeno pro činnost hasičského záchranného sboru. Nejméně patnáct procent pak získají na pořízení techniky a vybavení další složky integrovaného záchranného systému a nejméně patnáct procent půjde na realizaci projektů a programů zaměřených na bezpečnost silničního provozu a prevence škod z provozu vozidel,“ upřesnila tisková mluvčí GŘ HZS Nicole Zaoralová.

přehled zdroj: GŘ HZS

Žadatelé o nenárokovou dotaci z fondu zábrany škod podali celkem třiašedesát žádostí.

V oblasti prevence škod a zvyšování silniční bezpečnosti rozhodlo Ministerstvo dopravy, Ministerstvo vnitra a správní rada České kanceláře pojistitelů o přidělení dotací celkem osmnácti projektům, které se zaměřují např. na viditelnost účastníků silničního provozu, prevenci sekundárních dopravních nehod, edukaci mladých lidí či na identifikaci a hledání řešení nejnebezpečnějších míst na českých silnicích. „V loňském roce žádosti o finanční prostředky výrazně převýšily prostředky, kterými fond zábrany škod disponuje. Po pečlivém odborném posouzení všech žádostí se komise fondu rozhodla navrhnout přidělení dotace kvalitním projektům, které navazují na úspěšnou předchozí fázi celého programu. Věřím, že pokračováním se výsledný pozitivní dopad na motoristy jen umocní a že projekty financované z fondu napomohou udržet klesající trend úmrtí na českých silnicích,“ popisuje rozhodnutí o přidělení dotací předseda komise generál major Drahoslav Ryba.

přehled zdroj: GŘ HZS

Fond zábrany škod České kanceláře pojistitelů - pojišťovny, které jsou oprávněny provozovat na území ČR pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, odvádí do fondu zábrany škod (dále FZŠ) České kanceláře pojistitelů tři procenta z ročního přijatého pojistného z tohoto pojištění. Žadatelé o nenárokové dotace z FZŠ mohou přihlásit své projekty dle předem vypsaných programů. Z přihlášených žádostí vybere Komise FZŠ projekty, které navrhne a doporučí Ministerstvu dopravu, Ministerstvu vnitra a správní radě České kanceláře pojistitelů k přidělení dotace FZŠ. Odborným a formálním posouzením žádostí Komise FZŠ pověřila Centrum dopravního výzkumu, v.v.i., jehož doporučení je jedním z faktorů, které bere Komise v potaz při zpracování návrhu na rozdělení prostředků z fondu zábrany škod.

Autor: red., N. Zaoralová

Fotogalerie

Z fondu zábrany škod se pořizuje také technika pro složky IZS    zdroj foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

Aktuální diskuse

Muž z Jesenicka při koupi auta naletěl podvodníkům

Muž z Jesenicka při koupi auta naletěl podvodníkům

22.6. 08:34   |   Zbavit pána svéprávnosti a poslat...

Šumperská městská policie informuje

Šumperská městská policie informuje

08.6. 12:56   |   DOBRÁ PRÁCE A PREJ ŽE NIC...

Šumperské sportovní gymnastky si připisují úspěchy

Šumperské sportovní gymnastky si připisují úspěchy

07.6. 20:15   |   Holky ste moc šikovne ja chodim do 5.B...

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.