SK Sulko Zábřeh vs MFK Vyškov 1:3

05. srpna 2013 - 06:10

Vyškov si odváží z Rapotína zábřežský skalp

Zábřeh vs Vyškov,foto:šumpersko.net

V sobotu 3.srpna se na odehrálo na hřišti TJ Jiskry Rapotín přípravné utkání mužstev s rozdílným zařazením. Zábřeh hraje vyšší soutěž - Moravskoslezkou fotbalovou ligu a Vyškov hraje Moravskoslezskou divizi skupinu D. Karty tak byly před zápasem jasně rozdané a všichni přítomní diváci očekávali zábřežskou smršť, která se přežene přes vyškovské borce, ale opak byl pravdou. Vyškov překvapil a z Rapotína si veze důležitý zábřežský skalp.

první ostrý zákrok vyškovského brankaře,foto:šumpersko.net

V prvních minutách zápasu si obě mužstva vytvořila brankové příležitosti. Nejdříve Zábřeh po přímém kopu na hranici velkého vápna střelil tvrdou ránu, kterou vyškovský brankař stačil vyrazit a na druhé straně po centru orazítkoval míč zábřežskou branku. Následně se fotbalové taktovky chopil Vyškov, který začal těžit z přesných přihrávek, rychlého přechodu do útoku a ovládl hlavičkové souboje.

vedro bylo africké,foto:šumpersko.net

Přišla 22.minuta zápasu, kdy po přesné přihrávce se před zábřežským brankařce ocitl osamocen Novotný, který otevřel listinu střelců, nekompromisní přesnou střelu k levé tyči 0:1. Pokud se Zábřeh dostal do brejku, tak střela nebo hlavička skončila v náruči vyškovského brankaře.

VYškov střílí branku na 0:1,foto:šumpersko.net

Naopak Vyškov dělal značné problémy zábřežské obraně svými centry do vápna, které vždy hrozily brankou. Asi ve 40.minutě zápasu nastřelený míč do velkého vápna zábřežské branky brankař nezachytil naopak se ho zmocnil vyškovský útočník, který pohodlně přeloboval brankaře a míč skončil v zábřežské brance 0:2. Do konce prvního poločasu již další branka nepadla.

Vyškov zvyšuje na 0:2,foto:šumpersko.net

Po prvním poločase si zábřežský kouč vzal své svěřence bokem a dalo se předpokládat, že padala „vřelá slova“.
Ve druhém poločase nastoupil Zábřeh se zcela jinými prioritami a rozhodně to bylo vidět. Zejména přidal na rychlosti a v kombinaci s přesnými přihrávkami začal Vyškovu zatápět. Vyškov se stáhl na svou polovinu a bránil.

Zábřeh opravdu tlačil,foto:šumpersko.net

Zábřeh si však stále nedovel poradit s přesným zakončením finálních přihrávek do vápna, kdy všechny míče končili buď na obraně, nebo v náruči vyškovského brankaře. Nakonec se Zábřeh dočkal v podobě snížení stavu zápasu na 1:2, kdy branku vstřelil Kovář.

Zábřeh snižuje na 1:2,foto:šumpersko.net

Zábřeh vsadil vše na útok a jejich snaha změnit výsledek byla velká, to neslo nebezpečí v podobě rychlých protiútoků vyškovského celku a ten jim také v závěru poločasu vyšel. Asi ve 40.minutě po chybě zábřežského brankaře, který neudržel míč zvýšil Vyškov prostřednictvím Tomáše Hradila na konečných 1:3.
Fotogalerie ze zápasu zde

Pro obě mužstva to byla poslední příprava před ostrým nástupem do svých soutěží, máme se na co těšit.

Autor: sol.,foto:sumpersko.net