Salith Šumperk vs AZ Havířov 3:4

14. srpna 2013 - 09:31

Druhé přípravné utkání, druhá prohra

Salith Šumperk vs AZ Havířov foto:sumpersko.net

V úterý 13.srpna se konečně domácí hokejoví fanoušci dočkali, když na led naskočil Salih v přípravném utkání s mužstvem AZ Havířov. V neděli tu byl také Havířov, ale fotbalový, který přijel do Šumperku na první divizní mistrovské utkání a to nakonec vyhrál 3:1. Ve skrytu duše jsme doufali, že ten hokejový Havířov porazíme, ale opak byl pravdou.

Salith Šumperk vs AZ Havířov
První minuty zápasu ukázaly, že obě mužstva jsou na ledě krátce a hře schází především přesnost přihrávek a jistota hráčů s hrou pukem. Jako první otevřel listinu střelců náš soupeř, který prostřednictvím Danečka vstřelil v deváté minutě první branku 0:1.

Havířov zrychlil a začal ve větší míře využívat nepřesných přihrávek domácího mužstva při rozehrávce ve vlastní třetině nebo ve středním pásmu. Takto se snadno dostal ke kotouči útočník Kanko, který byl v brankové příležitosti faulován domácím hráčem. Rozhodčí tento zákrok ocenil nařízeným trestným střílením. Proti byl však domácí brankař Štůrala, který skvělým zákrokem Kanka vychytal, stav zápasu byl i nadále 0:1.

Salith Šumperk vs AZ Havířov 0:1

Přišla však 14“ zápasu a zcela nepokrytý Vosátko skóroval podruhé 0:2.

Salith Šumperk vs AZ Havířov 0:2

Bylo potěšující vidět, že domácí celek i v této situaci nesložil a snažil dál trpělivě hrát. Konečně v 17“ se radovali i domácí fanoušci to když Lubomír Kovařík snížil tvrdou střelou na 1:2, hned to bylo veselejší.

Salith Šumperk vs AZ Havířov 1:2

Do konce první třetiny již další branka nepadla. Fotogalerie ZDE
Vstup do druhé třetiny vyšel lépe domácímu celku, který ve 24“ srovnal stav zápasu Staňkem na 2:2 a začínalo se znova od „nuly“. Dvě minuty nato ve 26“ havířovský Bezuška nahazoval puk od modré do brankoviště domácího celku a ten k překvapení všech skončil za Štůralovými zády 2:3. Zbytek třetiny měl na své píšťalce hlavní rozhodčí, který vylučoval a vylučoval.

Salith Šumperk vs AZ Havířov vylučování

Hra se drobila a rozhodně se nejednalo o pohledný hokej. V dobrém světle se představil havířovský útočník Kanko, který když byl na ledě, zatápěl šumperské obraně.

Svůj progres zužitkoval ve 30“ čtvrtou brankou havířovského celku 2:4.

Třetí třetina se vyznačovala bojovností, ale také nepřesností rozehrávek na obou stranách. Za zmínku stojí neúnavní domácí fanoušci, kteří motivovali své mužstvo, jak jen to šlo. Dočkali se až teprve v 59“ po Gewiesově střele, který upravil stav zápasu na 3:4. V posledních vteřinách pak padla ještě jedna branka do havířovské sítě, ale tu hlavní rozhodčí neuznal pro přihrávku rukou.

Druhý zápas, druhá prohra nic se však neděje, jsme na začátku přípravy. Pozitiva ze zápasu jdou vidět především z toho, že domácímu mužstvu neschází bojovnost a také fyzicky je na tom Šumperk velmi dobře.

Třetiny: 1:2, 1:2, 1:0.
Branky a nahrávky: 17. Kovařík (Žálčík), 24. Staněk (Popelka), 59. Gewiese (Půhoný)–9. Daneček (Krisl, Říčka), 14. Vosátko (Klimíček, Kolařík), 26. Bezuška (Pechanec), 30. Kanko.

Rozhodčí: Jeřábek–Adamec, Poruba. Vyloučení:11:12. Využití:1:0. V oslabení:0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 42–40
Sestavy:
Šumperk: Štůrala (40. Vajner)–Holík, Peslar, Novotný, Gewiese, Sedlák, Starý, Navrátil–Staněk, Popelka, Richter–Haas, Žálčík, Kovařík–Brunec, Hulva, Půhoný–Cink, Skoumal, Chomič
Havířov: Matoušek–Vosátko, Klimíček, Krisl, Rimmel, Bezuška, Zientek, Deutsch–Kolařík, Tomášek, Kanko–Šlahař, Říčka, Daneček J.,–Maruna, Pechanec, Klimša–Mráz, Videlka, Pavlas

Trenér Radek Kučera, Salith Šumperk, řekl po zápase:"Na dvou odehraných zápasech, které máme za sebou, bylo poznat, že mančaft je teprve čtrnáct dní na ledě. Pořád je samozřejmě co zlepšovat. Ale kluci v posledních sedmi minutách zápasu s Havířovem dokázali i přes obrovskou únavu bojovat a zkusit se porvat o výsledek. Nakonec nám nebyl uznán vyrovnávací gól, rozhodčí dnes ale pískal velice dobře. Určitě ještě máme co pilovat a vylepšovat."

Další domácí přípravné utkání se uskuteční 19.srpna v 18.00 hodin. Na šumperský led přijede SK Horácká Slávia Třebíč.

Autor: sol., foto: sumpersko.net

Salith Šumperk vs AZ Havířov   foto:sumpersko.net