Salith Šumperk vs ČEZ Motor České Budějovice 3:4

23. ledna 2014 - 10:47

Draci ztratili s Motorem důležité body

logo Draků

Hokejisté Salith Šumperk nestačili v rámci čtyřiadvacátého kola, které se odehrálo ve středu 22.ledna na výběr Českých Budějovic.

Hosté se dokázali dostat do vedení až před koncem první třetiny. Štůralu překonal přesnou střelou Prokop. Ve druhé třetině ale domácí zabrali a po brance Žalčíka a Pláška Šumperk vedl. Luboš Rob dokázal během pár vteřin stav zápasu vyrovnat a překonat Štůralu.

V poslední třetině se ČEZ Motor dostal do vedení necelé čtyři minuty před koncem po brance Václava Skuhravého. Legenda Českých Budějovic Aleš Kotalík, pak zaznamenal rozhodující branku, protože v poslední minutě se prosadil šumperský kapitán Aleš Holík. Domácí celek se již nedokázal prosadit, a tak Draci prohráli 3:4. Nejlepším domácím hráčem byl vyhlášen talent šumperského hokeje Petr Gewiese. Za hosty se pak tím nejlepším stal Luboš Rob.

Podrobnosti:Třetiny: 0:1, 2:1, 1:2.

Branky a nahrávky: 29. Žálčík (Moskal, Staněk), 31. Plášek (Dudáš), 60. Holík (Plášek, Haas) – 19. Prokop (Ondřej, Šachl), 31. Rob (Melka, Skuhravý), 57. Skuhravý (Melka, Rob), 59. Kotalík (Pajič, Šachl). Rozhodčí: Úlehla - Kis, Maštalíř. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 867. Střely na branku: 25:47. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4.

Šumperk:Štůrala – Novotný, Holík, Dudáš, Sedlák, Gewiese, Tesařík – Půhoný Plášek, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Skoumal, Semorád, Brunec

Č.Budějovice:Kůdela – Vráblík, Chmelíř, Kasík, Kříž, Platil, Prokop – Kotalík, Pajič, Boháč – Skuhravý, Rob, Melka – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Kniazev, Šperger, Ferebauer - Přibyl

Autor: red.,hokejsumperk