Salith Šumperk vs HC Dukla Jihlava 6:2

09. února 2014 - 09:15

Draci předvedli jeden ze svých nejlepších výkonů

Salith Šumperk vs HC Dukla Jihlava foto:sumpersko.net

V sobotu, 8.února přicestovala na šumperský led HC Dukla Jihlava, která je již jistým účastníkem play off I.ligy. Naopak domácí tým, co by jistý účastník baráže, potřeboval za každou cenu bodovat, protože tlačenice na chvostu tabulky byla v tu dobu s minimálním bodovým rozestupem.

Po předchozích třech prohrách téměř nikdo neočekával, že domácí tým bude bodovat, ale první minuty zápasu ukázaly, že to nebude tak černé jak to zprvu vypadalo.
V první třetině se obě mužstva přetahovala o útočné pásmo a s potěšením bylo možné sledovat, že hra domácího celku doznala určitých změn, zejména co se týče společné práce obrany a útoku. V úvodu třetiny se Dukla dostala do přesilové hry, ale Draci je téměř k ničemu nepustili. To byl první vzkaz pro domácí fanoušky.

Salith Šumperk vs HC Dukla Jihlava

Kolektivní pojetí týmu dokázalo důslednou obranou eliminovat tlak jihlavských hráčů a naopak se Šumperku dařilo rychlými přihrávkami do útočné třetiny ohrožovat branku soupeře. Gól visel ve vzduchu.

Pokud se Dukla dostala bezprostředně před branku, tak Tomáš Štůrala vždy skvělými zákroky podržel své spoluhráče a tím bylo kolektivní spojení týmu zakončeno. Fotogalerie ZDE

Ve dvanácté minutě zápasu přišel druhý vzkaz pro fanoušky, a to když Karel Plášek byl důrazný před Sáblíkovou brankou, s přehledem zavěsil a Draci se ujali vedení 1:0. Jihlavští hráči se nevzdávali, vypracovali si několik brankových příležitostí, ale čaroděj Štůrala nenechal nikoho na pochybách proč je šumperskou brankařskou jedničkou.

Přišla poslední minuta první třetiny, Dudáš se dostal u Štůraly ke kotouči a přesnou přihrávkou na střed naší modré našel najíždějícího Žalčíka, který si to rozdal v ostrém spurtu s oběma hráči jihlavské obrany v nájezdu na jihlavskou branku. Radoval se nejen Žalčík, ale i domácí fanoušci. Lukáš Žalčík nakonec protlačil puk za Sáblíkova záda a Draci tak mohli odcházet do šaten s dvoubrankovým vedením. 2:0.
Ve druhé třetině se pokračovala v urputné bitvě získání převahy nad svým soupeřem. Obě mužstva se snažila neudělat chybu, kterou by soupeř využil. Přetahovaná mezi mužstvy trvala až do 37 minuty zápasu, kdy se v šumperském brankovišti nejlépe zorientoval jihlavský Štěpánek, který snížil na 2:1. Jihlavská radost však netrvala dlouho, již v následující minutě domácí Brunec prostřelil Sáblíka a zvýšil na 3:1. Tento stav byl i na konci druhé třetiny.
Rozhodnout měla třetí třetina a tak se i stalo.

Draci ve velmi rychlém sledu deklasovali svého soupeře 44 a 45 minutě zápasu. Nejdříve Sedlák prostřelil všechno, tedy i Sáblíka 4:1, následoval Brunec, který po ideální přihrávce Semoráda zvyšoval na 5:1. Hosté pak již stačili korigovat výsledek na 5:2, když Tobola vstřelil branku do šumperské sítě. Poslední slovo měli ale Draci. V 60 minutě Dudáš zaokrouhlil počet vstřelených branek na 6:2.

Draky musíme pochválit za sympatický hokejový výkon a tento zápas lze bez nadsázky hodnotit jako jeden z nejvydařenějších v této sezóně. Pokud by takovýchto zápasu bylo víc, mohli Draci hrát klidně i play off. Bohužel jsme tam, kde jsme a nezbývá nic jiného než opět bojovat o záchranu v I.lize.

Třetiny: 2:0, 1:1, 3:1.
Branky a nahrávky: 12. Plášek (Holík, Půhoný), 20. Žálčík (Dudáš), 38. Brunec (Starý), 44. Sedlák (Staněk), 45. Semorád (Brunec), 60. Dudáš (Sedlák, Plášek) – 37. Štěpánek (Čáp), 52. Tobola (Pěška). Rozhodčí: Trombík - Kis, Svoboda. Vyloučení: . Využití: 1:1

Sestavy:
Šumperk: Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Gewiese, Starý - Haas, Plášek, Půhoný - Staněk, Moskal, Žálčík - Brunec, Semorád, Sedláček - Cink, Skoumal, Červenka – Langr
Jihlava: Sáblík - Mocek, Dobrovolný, Kolda, Urbanec, Čáp, Tobola, Půža, Štebih - Březina, Jícha, Pěška, Přidal, Střecha, Haluza, Kuřítko, Mikeš, Seman, Prokš, Štěpánek, Malec

Řekli po zápase Radek Kučera, Salith Šumperk:

Salith Šumperk vs HC Dukla Jihlava - trenér Kučera

"Hodně nás po dobu dnešního utkání opět podržel Tomáš Štůrala a právem dostal cenu pro nejlepšího hráče zápasu. První třetina byla z naší strany dobrá, v té druhé jakobychom se báli o výsledek. Kluci byli zbytečně rozklepaní. I když soupeř snížil, naštěstí jsme zase rychle unikli do vedení 3:1. Před třetí třetinou bylo v šatně řečeno, že se musíme uklidnit. Puky nám během druhých dvaceti minut skákaly a přicházelo plno nepřesností. Třetí perioda už ale o dost klidnější, dokázali jsme si pohlídat závěr duelu."

Petr Vlk, HC Dukla Jihlava: "Dvě třetiny jsme byli v Šumperku lepším týmem, jenže jsme dostali dva smolné góly. A bohužel domácí po našem gólu hned přidali třetí. To se zdálo, že se vracíme a dostáváme se zpět do zápasu, nakonec si ho domácí ve třetí třetině zkušeně pohlídali. Chybělo nám devět hráčů sestavy, takže s porážkou nespokojený nejsem."

Autor: sol.,foto:sumpersko.net

Salith Šumperk vs HC Dukla Jihlava   foto:sumpersko.net