Provoz na trati mezi Přerovem a Ostravou byl na několik hodin pozastaven

12.05.2024 - Provoz na trati mezi Přerovem a Ostravou byl na několik...

27. září 2012 - 09:55

Až nájezdy rozhodly kdo z koho …..

Slušně zaplněný Tyršův stadion přivítal ve středu 26. září na svém ledě velmi vzdálený HC Most. Ten, kdo myslel, že hráči z Mostu přijedou po dlouhé cestě unaveni, tak ten se mýlil.

HC Most v Šumperku 26.září

Již v první minutě se málem hosté dostali do vedení, když Štůrala zachytil puk na brankové čáře. To bylo asi první varování pro domácí hráče. Hosté nechtěli nechat nic náhodě a pustili se do Draků s plnou vervou. Bohužel již ve třetí minutě se nechal vystřídat Tomáš Štůrala svým kolegou Vratislavem Vajnerem z důvodu zranění. Most i nadále tvrdě tlačil a Draci si nevěděli s rychlými protiútoky rady. Hokejisté Mostu se vyznačovali rychlými přihrávkami a tím i rychlým přechodem do útočné třetiny. Domácí se snažili sporadickými protiútoky ohrozit Volkeho branku, který však skvělými zákroky nedal Drakům šanci. Svůj tlak Most přetavil do vítězného gólu v 15 minutě, který vstřelil Charousek 1:0. Hosté byli i nadále v laufu, ale ke zvýšení náskoku to do konce třetiny nevedlo.

Salith vs HC

Domácí fanoušci byli plni očekávání, co se asi stane ve druhé třetině. Draci přidali plyn a hru se svým soupeřem srovnali. Hostující brankař Volke musel častěji řešit stále nebezpečnější akce domácího celku. Tato třetina se vyznačovala soubojem obou brankařů, kterou nakonec vyhrál domácí Vajner. V 39 minutě Blinka vystřelil na Volkeho, který si puk odrazil do rukojeti své hokejky tak nešťastně, že ten přeskočil do branky a bylo srovnáno na 1:1. Zde byl možná ten správný moment psychicky zlomit Volkeho k další chybě, ale do konce třetiny bylo už velmi málo času.

Třetí třetina se od těch dvou podstatně lišila. Draci zabrali a na led nastoupil šestý hráč – šumperský divák. Tyršův kotel bouřil a hnal Draky z útoku do útoku. Samotná atmosféra divácké kulisy byla fantastická a Most z toho musel mít určitě husí kůži!

Šestý hráč na ledě

Bohužel i přes enormní tlak a podporu diváků, poměr střel na branku 51:29 za celý zápas, se další branku vstřelit nepodařilo a zápas skončil remízou 1:1. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, kde se tentokrát přiklonilo štěstí na stranu Mostu.

Co říct závěrem – první třetina byla hodně daleko za možnostmi týmu, který například s Mladou Boleslaví dovedl makat všechny tři třetiny na 110%. Nevydařená třetina však nedělá celý zápas. Nelze říci, že si mužstvo nevytvořilo potřebný tlak a brankové příležitosti. Velké plus je v semknutosti celého týmu a snahou nevzdávat se. Poslední třetina jasně ukázala, že Draci jsou na tom fyzicky velmi dobře a mají dobrý tah na branku. V kombinaci s výtečnou a nekonečnou podporou domácích fanoušků to tam musí začít konečně padat A VO TOM TO JE !

Fotogalerie ze zápasu  ZDE

Branky a nahrávky: 39. Blinka - 15. Charousek (Čurilla, Tauš), rozh. nájezd Divíšek. Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Poruba. Diváci: 1097 Střely na branku: 51:29

Sestavy:
Šumperk: Štůrala (3. Vajner) - Holík, Novotný, Sedlák, Pastor, Tesařík, Suchý, Gewiese, Vrána - Stoklasa, Staněk, Plášek - Hlinka, Hulva, Vrdlovec - Haas, Kindl, Červenka - Cink, Skoumal, Blinka
Most : Volke - Tomeček, Charousek, Parýzek, Pavlů, Hranáč, Havelka, Přindiš, Čechura - Tauš, Čurilla, Gengel - Bojer, Polák, T. Klíma - Nevyhoštěný, Slavíček, L. Klíma - Nedrda, Divíšek, Adámek

Václav Baďouček, HC Most:V první třetině jsme byli lepším týmem, čekali jsme tlak domácích, hráče jsem na to upozorňoval, jenže ten nepřišel. Od druhé třetiny již bylo utkání vyrovnanější, ve třetí třetině jsme se vyloučeními dostávali pod tlak, ale Volke zachytal fantasticky.“

Radek Kučera, Salith Šumperk: „Věděli jsme, že Most bude dobře bruslit a to se potvrdilo, v první třetině jsme byli všude o krok pozadu. Přicházely špatné nahrávky. Ve druhé třetině už se zase všechno srovnalo, ale v druhé polovině utkání nám chybělo i hokejové štěstíčko. Kamenem úrazu byly i naše nevyužité přesilové hry.“

Další domácí zápas se odehraje v Šumperku 6. října. Sobotní utkání začíná v 17.00 hodin. Draci budou hostit HC Benátky nad Jizerou.

Autor: sol., foto:sumpersko.net