19. listopadu 2014 - 22:56

„Musím kluky pochválit,“ hodnotí zápas šumperský kouč Radek Kučera.

Salith Šumperk vs HC Most  6 : 1

Salith Šumperk vs HC Most foto:sumpersko.net

Ve středu 19. listopadu šumperští hokejisté porazili v rámci 26. kola svého soupeře z Mostu.

Draci vstoupili do zápasu velice aktivně. Již ve třetí minutě skóroval Vrdlovec. O pár minut později přidal další gól Marek Haas. V druhé třetině se prosadil opět Marek Haas. Hosté sice snížili zásluhou Petrušky, nicméně domácí tým opět odpověděl, když se dokázal prosadit Patrik Moskal. Pátou branku v závěrečné části přidal Vávra a skóre pečetil Michal Velecký, který byl vyhlášen nejlepším hráčem dnešního utkání.

Podrobnosti:Třetiny: 2:0, 2:1, 2:0.

Branky a nahrávky: 3. Vrdlovec (Sedlák, Moskal), 6. Haas (Velecký, Vrdlovec), 28. Haas (Vrdlovec, Holík), 36. Moskal (Sedlák), 54. Vávra, 55. Velecký (Holík) – 32. Petruška (Kubinčak). Rozhodčí: Trombík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 946. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

Šumperk: Koutský – Holík, Starý, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík – Haas, Vrdlovec, Velecký – Brunec, Moskal, Žalčík – Cink, Vachutka, Vávra – Kužílek.

Most: Soukup – Kokeš, Kousalík, Charousek, Hora, Havelka, Kasal, Procházka – Havlíček, Smolka, Kubinčák – Slavíček, Alinč, Tauš – Petruška, Válek, Nedrda – Písařík, Šrámek, Bojer.

FOTOGALERIE: Šumperk vs Most

Řekl po zápase:

Radek Kučera, Salith Šumperk: "Čtyři hráči nám dnes chyběli v základním kádru, což je skoro celá lajna. Musím kluky pochválit, že dokázali uhrát tak dobrý výsledek i v okleštěné sestavě. I třetí formace, která toho doposud moc neodehrála, se s časem na ledě velice dobře vyrovnala. I když občas přišel i tlak soupeře. Karel Plášek má problémy s třísly, Aleš Staněk řeší trable s vazy v koleni. Jan Berger má zase problémy se stehnem, Tomáš Drtil je nemocný. Důležitý byl už samotný úvod duelu, kdy se nám podařilo využít přesilovku pět na tři. Když měl zrovna tlak Most, podržel nás výborně brankář Vladislav Koutský."

Autor: red.,h.s.

Salith Šumperk vs HC Most      foto:sumpersko.net