Salith Šumperk vs HC Rebel Havlíčkův Brod 2 : 4

24. ledna 2013 - 09:33

Rebelové školili Draky z produktivity

Salith Šumperk vs HC Rebel Havlíčkův Brod  2 : 4

Salith Šumperk vs HC Rebel Havlíčkův Brod foto:sumpersko.net

Ve středu 23. ledna přivítali domácí hráči na svém ledě mužstvo HC Rebel Havlíčkův Brod. Diváci byli zvědaví, jak se povede domácímu celku po prohře na ledě Berouna. Mezi fanoušky se stále diskutuje, jak je možné porazit první dva celky v tabulce a prohrát s posledním mužstvem. Zápas s Rebely měl ukázat, jak na tom opravdu jsme.

Salith Šumperk vs HC Rebel Havlíčkův Brod

Již první minuty první třetiny nasvědčovaly tomu, že dneska se bude na co dívat, protože Draci opravdu létali. Domácí hráči svého soupeře jednoznačně drtili a nikdo by v té době nevěřil, jak jedenáctý celek přehrává sedmé mužstvo v tabulce takovým výkonnostním rozdílem. Začátek nasvědčoval tomu, že dneska to tam Rebelům bude padat o stošest. Zdání ale klame a následující třetiny ukázaly, v čem je síla u Rebelů a potvrdilo se, proč okupují sedmou příčku v tabulce.

Draci hráli ze zajištěné obrany s rychlými a přesnými přihrávkami a jejich přechod do útočné třetiny soupeře byl, jako když nůž prochází máslem. Ze začátku se nikdo netrápil, že do soupeřovy branky zatím nic nepadlo a s přibývajícími minutami z toho už byly opodstatněné obavy. Pak přišly poslední čtyři minuty první třetiny a série domácích vyloučení. Při hře tři na pět nakopli Draci Rebely k pozdějšímu vítězství. Soupeř s přehledem rozebral domácí obranu a Havel v 19.minutě z mezikruží nedal Štůralovy žádnou šanci a tvrdou střelou otevřel soupisku vstřelených branek 0:1.

Druhá třetina byla opět v ofenzivní činnosti domácího celku, který i na několik, minut zamkl svého soupeře v jeho obranné třetině, ale co naplat, branka ne a ne padnout. Stále platí staré pořekadlo „nedáš dostaneš“ a také se tak stalo. Z ojedinělého protiútoku ve 28.minutě, po individuálních chybách v obrané fázi domácího mužstva vstřelil opět Havel další branku a zvýšil tak na 0:2.

Draci zdecimování tímto hřebíkem do jejich branky se za chvíli vzpamatovali a pokračovali v enormním tlaku na Dolejšovu branku. O čtyři minuty později neměl Polodna s Draky slitování a opět po chybách v obraně vstřelil již třetí branku 0:3. A bylo vymalováno. V tu dobu již ani ten největší optimista nevěřil, že dojde k nějakému pozitivnímu obratu. Ke cti domácím hráčům slouží fakt, že i přes nepříznivý výsledek dál bojovali jako lvi.

Teprve až v 39.minutě vykřesal jiskřičku naděje Plášek, který zastrčil odražený puk za Dolejšova záda a snížil náskok Rebelů na 1:3.

Fotogalerie ZDE

I třetí třetina se vyznačovala obrovským tlakem na soupeřovu branku, ale branková impotence domácího celku byla obrovská. Scénář z předchozích třetin se bohužel opakoval znovu. Soupeř z rychlého brejku rozebral Dračí obranu a Ondráček ve 44.minutě protlačil puk za brankovou čáru domácího celku 1:4. Deprese z této branky byla u domácích hráčů veliká, stejně veliká jako u fanoušků. V 55.minutě ještě Hulva korigoval výsledek na 2:4, ale to bylo ze strany domácího celku vše. Rebelové si tak vezou ze šumperského ledu velmi cennou výhru a tři body k tomu. Slovy řečeno, pět fanoušků z Havlíčkova Brodu, kteří podpořili svůj tým mohlo slavit.

Komentář: Nikdo, kdo tento zápas viděl, nemohl domácímu týmu vytknout bojovnost, snahu a touhu po vítězství. Hráči předváděli rychlý nátlakový hokej, ale k všeobecné spokojenosti tomu scházely branky. Na špatném výsledku se podepsalo šest nevyužitých přesilovek a jen jedna branka z 53 střel na soupeřova brankaře. Do doby než se rapidně zlepší produktivita vstřelených branek, se budeme i nadále potácet na dně tabulky. Jak to tak vypadá Drakům schází TOP střelec!

Sestavy:
Šumperk :
Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák A., Sedlák T., Gewiese, Tesařík, Pastror - Rufer, Staněk, Matuš - Haas, Hlinka, Plášek - Brunec, Hulva, Červenka - Finsterle, Skoumal, Meidl
Havlíčkův Brod: Dolejš - Ostrčil, Soldán, Pavlík, Novotný, Protivný, Jelínek - Ondráček, Kostourek, Rytnauer - Musil, Polodna, Havel - Vondráček, Endál, Stehlík - Milfait, Štěpánek, Dvořáček
Třetiny: 0:1, 1:2, 1:1.
Branky a nahrávky: 39. Plášek (Hlinka, Haas), 55. Hulva (Červenka) - 19. Havel (Pavlík), 28. Havel (Polodna), 32. Polodna (Havel), 44. Ondráček (Endál, Dvořáček).Rozhodčí: Čech - Klein, Lukš.Vyloučení: 4:6.Využití: 0:1. Diváci: 850.Střely na branku: 53:33

Pozápasová reakce trenéra Zdeňka Motáka: "Dnešní zápas rozhodla spousta neproměněných šancí, když jsme stáli několikrát sami před brankářem. Nedokázali jsme dát gól. Přišla z naší strany spousta střel, ovšem většina z nich šla vedle branky. A soupeř naši špatnou střeleckou koncovku trestal. Tak nějak by se dnešní utkání dalo shrnout."

Autor: sol, hokejšumperk, foto: sumpersko.net