Vladimír Velčovský: Tak dlouho jsem vybíral hlavního trenéra až jsem přebral

22.04.2024 - Vladimír Velčovský: Tak dlouho jsem vybíral hlavního...

Salith Šumperk vs HC Rebel Havlíčkův Brod 2:4

22. září 2013 - 10:18

Fanoušci stále čekají na první vítězství

Salith Šumperk vs HC Rebel Havlíčkův Brod foto:sumpersko.net

V sobotu 21.září se uskutečnilo další domácí hokejové utkání, kdy na šumperský led dorazilo mužstvo z Havlíčkova Brodu. Fanoušci čekali, že první vítězství zatluče pořádně na dveře. Bohužel se nedotlouklo, i když první třetina jasně ukázala, že Rebel je k poražení.

Draci vs Rebelové

Herní projev obou mužstev byl takřka stejný a žádný tým výkonnostně nevyčníval nad druhým. Šancí na obou stranách bylo pramálo. Pokud se soupeř dokázal dostat před Kašíka, tak ten byl vždy připraven a své mužstvo podržel. Domácí tým zrazovaly tradičně nepřesné přihrávky a ztráty kotouče ve středním pásmu, první třetina končila nerozhodným výsledkem 0:0. Fotogalerie ZDE
Nerozhodný stav vydržel, až do 29“, kdy jako první se do listiny střelců zapsali Rebelové, když Korim prostřelil Kašíka 0:1. Salith se snažil, ale přechod do útoku byl čitelný a těžkopádný.

Pak přišla totální domácí hrubka, když ve vlastní přesilové hře obdržel Šumperk branku. Stalo se to v 33“, kdy rebelský Drtina střelou přes šumperského obránce, kdy Kašík měl zakrytý výhled, zvýšil už na 0:2 a to už byli domácí fanoušci nespokojeni. Drafans ale neztráceli víru a neustále hnali domácí celek za vstřelením branky a to se nakonec podařilo 35“ nádhernou brankou Žalčíkovi 1:2. Do konce se již stav zápasu nezměnil.

Ránu z milosti, zasadil ve dvanácté vteřině třetí třetiny hostující Polodna a zvýšil stav zápasu na 1:3. Naději na srovnání hry vykřesal Holík, který v početní převaze 5 na 3 exklusivní přihrávkou nabil Moskalovi a ten neomylně snížil na 2:3. Pak přišla 55“ a hostující Dvořáček zvýšil na 2:4, ano bylo dobojováno. Rebelové si pak své vítězství s rozvahou pohlídali a tak i ve čtvrtém utkání nezískal Salith ani jeden bod a i nadále si udržuje poslední příčku v I. lize.

Draci vs Rebelové - předání cen

Draci se potřebují velmi rychle odrazit ode dna a nahánět strach soupeřům na svém vlastním domácím ledě, tak jako v loňské sezóně. Mužstvu schází herní pohoda a klid. Především rozehrávky v obranné třetině a ve středním pásmu, kdy ztráta puku má pak fatální následky. Množství těchto chyb je neuvěřitelných. Útok potřebuje zlepšit zakončení připravených akcí a zvýšit produktivitu. Ke škodě mužstva jsou také nevyužité přesilové hry. Máme začátek soutěže a vše se může velmi rychle změnit.

Třetiny: (0:0,1:2,1:2). Branky a nahrávky:35.Žalčík (Staněk,Haas), 46. Moskal (Holík-29.Korim (Polodna.), 33. Drtina (Korim), 41. Polodna (Řiha,Zdráhal), 55. Dvořáček (Semorád). Rozhodčí: Úlehla-Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 3:6. Využití:1:0. V oslabení:0:1. Diváci:850. Střely na branku: 30:30

Stanovisko trenéra Radka Kučery k průběhu utkání: Zápas se špatně hodnotí, protože jsme prohráli. Dostali jsme hlavně první dva zbytečné góly, dokonce soupeř vstřelil branku i při naší vlastní přesilové hře. Sice se povedlo snížit díky Lukáši Žálčíkovi na 1:2, ovšem hned na počátku třetí části jsme opět inkasovali. Bohužel dostáváme strašně laciné góly a tento fakt samozřejmě mančaft sráží do kolen.“

Autor: sol., foto:sumpersko.net