Salith Šumperk vs HC Rebel Havlíčkův Brod 6 : 3

04. listopadu 2012 - 09:10

Draci mají „skalp“ dalšího z první pětky v tabulce

Salith Šumperk

V sobotu 3.listopadu se uskutečnilo již osmnácté kolo ligové soutěže, tentokrát na domácím ledě přivítal Salith Šumperk HC Rebel Havlíčkův Brod, který se v této době držel na velmi slušném pátém místě tabulky průběžného pořadí. Pro svěřence trenéra Radka Kučery je doma jen jediný úkol a to uspokojit domácí fanoušky dobrým hokejem a hlavně odnést si v ošatce plný bodový příděl. Na tuto zajímavou show se přišlo podívat úctyhodných 1293 platících fanoušků, kteří v žádném případě nemuseli litovat.

Domácí fanoušci

První minuta zápasu, byla skvělá to Plášek v rychlém protiútoku téměř vstřelil branku, fanoušci byli natěšení, ale to ještě nevěděli, že brzy přijde studená sprcha v podobě dvou rychle po sobě jdoucích branek. Nejdříve ve čtvrté minutě Edál tvrdou střelou prostřelil Štůralu 0:1 a v následující minutě další tvrdá rána od modré lajny od Ostrčila, znamenala dvoubrankové vedení Rebelů 0:2. Mezi fanoušky se ozvalo: „Tak to je v pr…..li, to bude lata, neměli jsme nikam chodit“.

Pro Draky ale dvoubrankové manko zřejmě nic neznamenalo nebo snad měli hroší kůži, maňas je naopak nakopl k jednomu z nejlepších výkonů v této sezóně. K obratu zavelel v sedmé minutě obránce Sedlák, který jak jinak než tvrdou střelou od modré prostřelil nejistého Suchana 1:2. O minutu později Staněk po přihrávce Plašila rozvlnil Suchanovu brankovou síť podruhé 2:2 a začínali jsme znovu. Hala se klepala v základech. V tu chvíli byly slyšet už zcela jiné komentáře: „Dneska jim nakopeme pr…l, doufám, že si sebou vzali počítadlo, Draci Draci, Draci …se neslou halou“.

fanoušci Rebelů

Karel Dvořák, trenér Rebelů, se rozhodl v desáté minutě vyměnit nejistého brankaře Suchana za náhradníka Dolejše v přesvědčení, že tento bude jistější a Rebely podrží. Jak se později ukázalo, hluboce se mýlil, protože na rozjeté Draky neměl žádnou šanci. Domácí hráči byli v psychickém laufu a za podpory fanoušků bojovali o každý metr kluziště a pak přišel nádherný pas od Hulvy (ve 14. minutě) na najíždějícího Vrdlovce, který blafákem překonal Dolejše na 3:2. Důležitý zlom v zápase ocenili všichni fandové, v tu chvíli již nikdo nepochyboval o Dračím vítězství, otázka jen bylo, kolik ukáže „počítadlo“.

kapitulace Suchana
Druhá třetina začala náporem Draků na soupeřovu branku a byla  radost sledovat rychlý, kombinační hokej, který pomyslně vyzníval lépe pro domácí hráče. Narůstající tlak zužitkoval domácí Podešva, který ve 35. minutě zápasu střelou pod vinkl zvýšil na 4:2. U Rebelů panovala velká nervozita z průběhu zápasu, ale pořád nebyli schopni reagovat na důraznou a přesnou hru domácích hráčů. Do konce druhé třetiny již další branka nepadla. O přestávce mezi třetinami se čtyři fanoušci hostujícího celku snažili vyvolat rvačku, ale pořadatelé vlastními silami vše zvládli.
Třetí třetina se odehrála ve znamení narůstající dominance Draků, kterou také zužitkovali, a světe div se v oslabení. Blinkův nádherný pas na červenou zachytl Podešva, který ačkoliv byl atakován protihráčem, dokázal jednou rukou přehodit Dolejše 5:2.

zranění Tesaříka

Do té doby velmi viditelní a velmi hluční fandové Rebelů oněměli, nevěřili vlastním očím, už i jim bylo jasné, s jakou pojedou domů. Rebelům se ještě podařilo ve 47. minutě zareagovat a korigovat výsledek Pavlíkem, který po závaru před Štůralovou brankou se štěstím protlačil puk do dračí sítě 5:3. Trenér Rebelů na závěr chytl po poslední možnosti zvrátit stav zápasu a to po power-play. S tím ale nesouhlasil Plášek, který Rebelům do prázdné sítě zavěsil poslední, šestý banán 6:3.