Salith Šumperk vs HC Slavia Praha 1:4

06. ledna 2016 - 23:33

Slavia znovu úspěšnější

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Ani do třetice se nepodařilo šumperským hokejistům uspět v boji s pražskou Slavií. Draci přitom v úterý 6. ledna vedli zásluhou trefy Tomáše Fořta z úvodu druhé třetiny, pražský tým ale dokázal ještě před přestávkou dvěma góly skóre otočit a osudným se staly šumperskému týmu úvodní minuty třetí třetiny.

V ní Pražané trestali chyby domácích v defenzívě. I přes několik velmi dobrých příležitostí, kdy často hosté odvraceli kotouč na poslední chvíli, si Šumperk v zápase víc jak jednu gólovou radost neužil, což tentokrát na bodový zisk nestačilo. Slavia vyhrála 4:1.

Podrobnosti:Třetiny: 0:0, 1:2, 0:2.

Branky a nahrávky: 21. Fořt (Milfait) - 29. Čermák (tr. střílení), 32. Šafránek (D. Hruška), 42. Bahenský (Tejral, Kašpařík), 43. Markovič. Rozhodčí: Fiala - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 1074. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Šumperk: Zelenka (42. Svoboda) – Zdráhal, Holík, Gewiese, Sedlák, Puzič, Drtil, Bail, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Staněk, Plášek, Půhoný – Ostřanský, Šebek, Haas – Prokop, Hroch

Slavia: Hylák – Krstev, Knot, Hruška M., Pavlin, Andrlík, Růžička – Čermák, Šafránek, Hruška D. – Robinson, Vas, Markovič – Bahenský, Kašpařík, Tejral – Ondráček

Šumperk vs Praha

Slavia nastoupila do utkání na šumperském ledě bez pěti hráčů sestavy, kromě dlouhodobě zraněných opor Pavla Kolaříka a Tomáše Micky chyběli trenérské dvojici sešívaných také Mikulík, Hraško a Jiránek, kteří si z pondělního souboje s Ústím odnesli drobné šrámy. Draci pak vyrukovali na favorita se Zelenkou v brance a po nečekané kontumaci duelu Třebíče s Mostem i s již pouze čtyřbodovým náskokem na poslední tým tabulky.

Úvodní minuty zápasu ale ovládli i navzdory mnoha absencím hostující hráči. Pozornost šumperského gólmana vyzkoušel hned v počátku první třetiny Miloslav Čermák, nejproduktivnější hráč Slavie. Obranné řady Draků následně slušně provětrali také Růžička, Vas nebo Milan Hruška, slávistický tlak v útočném pásmu přesto žádným gólem v Zelenkově kleci neskončil.

V osmé minutě se osmělili také domácí. Po faulu Bahenského a následné hostující hře v oslabení si na straně Šumperka vypracoval velkou šanci ke skórování Vrdlovec, kterému se po zisku odraženého puku nepodařilo správně zacílit na zcela odkrytou branku. V druhé polovině prvního dějství měli herně znovu navrch sešívaní. Oba soupeři se tak o přestávce rozcházeli do kabin za nerozhodného bezbrankového stavu.

Na začátku druhé periody mohla slušně zaplněná šumperská hala oslavovat první gól domácích. Po přesné nahrávce Milfaita překonal Hyláka střelou k levé tyči Tomáš Fořt a poslal draky do vedení. Domácí pak čelili dvěma přesilovkám soupeře, obě ale ubránili. Radost na červenobílé střídačce vypukla až v čase 28:48. Trestné střílení Miloslav Čermák proměnil trefou mezi Zelenkovy betony a srovnal gólový účet zápasu. O necelé tři minuty později oslavovali hosté znovu. Pobídku Davida Hrušky zužitkoval jeho jmenovec David Šafránek a střelou pod Zelenkovu vyrážečku otočil průběžný výsledek duelu. Autor druhého gólu mohl několik desítek vteřin po své trefě skóre ještě navýšit. Po jeho prudkém pokusu ale zacinkala horní tyčka domácí svatyně. Závěr prostřední části utkání rozkouskovala a ovlivnila řada vyloučení na obou stranách. Hru v početní výhodě Pražané ani Šumperští nevyužili.

Poslední dvacetiminutovku lépe odstartovali červenobílí. Ve 42. minutě zvýšil na 3:1 z pohledu Slavie po asistenci mladého Tejrala Zdeněk Bahenský a Zelenka přepustil pozici v brance Svobodovi. Ten se však nestačil na ledě ani rozkoukat a už lovil kotouč z branky. Úspěšným střelcem sešívaných se tentokrát stal Jaroslav Markovič, který potrestal obrovskou hrubici v rozehrávce domácích.

Draci ale sympaticky zbraně nesložili, naopak Šumperk se v počtu šancí rozhodně nechtěl nechat zahanbit a jeho hráči počastovali Hyláka řadou dobrých gólových příležitostí. Slávistický brankář však všechny pokusy vykryl a zazdil veškeré naděje šumperských fanoušků na úpravu konečného výsledku.